X

Czy da się założyć hasło na drukarkę udostępniona w WIN XP

18 Jul 2006 22:00 RERedglobus
  • #1 18 Jul 2006 22:00
    Redglobus
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich.

Mam w pracy drukarke laserową i potrzebuje ją zablokować czyli udostępnić tylko 2 osobom, a nie jak do tej pory każdy kto chce to sobie na niej drukuje i nie wiem jak ją zablokować nadać hasło bo musze udostepnić ją 2 kolegom. System operacyjny mamy Win XP.
    czy da się jakoś to zrobić .
    POMOCY..
  • Helpful post
    #2 18 Jul 2006 22:27
    lelekx
    Level 29  
    Helpful post? (-1)
    Windows XP HE jest 1 sposób, w Professional przynajmniej 2. Najprostszy sposób to założyć hasło na konto Gość, wpisując polecenie:
    [code]
    net user gość hasło
    [code]
    zastępując "hasło" właściwym hasłem - wtedy przy próbie podłączenia drukarki sieciowej na klientach pojawi się żądanie wpisania hasła.
    Minus tego rozwiązania jest taki, że hasłem zostaną objęte wszystkie udostępnione zasoby.

W XP Professional sprawa ma się trochę lepiej - najpierw w eksploratorze otwórz menu Narzędzia -> Opcje folderów, na zakładce Widok wyłącz opcję Użyj prostego udostępniania plików.
    Wtedy musisz stworzyć konta użytkowników, założyć im hasło - każdy podłączający się klient będzie musiał się zalogować właśnie tymi danymi - ale musisz koniecznie wyłączyć konto gościa.
  • #3 19 Jul 2006 07:29
    Redglobus
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam.

Wielkie dzieki działa.
    Mam jeszcze jedno pytanko jak zdjąć to hasło ?

I życie stało się prostsze.......

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    #4 19 Jul 2006 17:53
    lelekx
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Zdjęcie hasła to:

Code:

net user gość *

i dwukrotne klepnięcie Enter
  • #5 19 Jul 2006 18:09
    Redglobus
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    wielkie dzieki
    Uratowałeś mi życie...
  • Helpful post
    #6 19 Jul 2006 19:01
    tzok
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Możesz stworzyć na tą okazję inne konto i na innym udostępniać drukarkę (z hasłem) a na innym pliki (bez hasła).
  Search 4 million + Products
Browse Products