Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scooperek - Made by Nevon@AVG SP ZOO

Nevon 22 Lip 2006 08:28 5796 29
  • Scooperek - Made by Nevon@AVG SP ZOO

Witam

W mojej głowie pojawiają się często dziwne pomysły, szczególnie te związane z tubowaniem ;]

A ponieważ AVG miał "bezrobotny" głośnik GDN27-300-4-SS - trzeba było coś z tym zrobić.
    Wybór padł od razu na scooper - nie potrzebuje on takiego dużego pomieszczenia.

w symulatorze stworzyliśmy dość szybko fajny wykresik (niebawem sie pojawi)
    A jeszcze ciekawsze były malutkie wymiary (jak na tubę).
    Po przełożeniu na papier wymiary zewnętrzne wyszły mi takie : 70cm x 28 cm x 40cm (długość, szerokość, wysokość), a konstrukcja banalna(znowu jak na tubę) - 10 desek w tym 3 cięte pod kontem.

Wykonanie - płyta meblowa 18mm klejona "termoglutem" + silikon i dodatkowo poskręcana wkrętami do płyt gipsowych.
    Pierwsze testy przeszły pozytywnie, więc następnego dnia scooperek zarósł nieco...

Jak to gra ?? AVG później pewnie dopisze.
    Moje wrażenia : w życiu bym nie powiedział że 1 sztuka gdn27 potrafi tak utrudnić oddychanie już przy psełdo 100w (na tadeuszu).
    porównanie do BR jest co najmniej nie na miejscu.
    Symulator nie oszukiwał - na pewno jest te 95dB
    Jakość - impuls jest nawet mały, jakość - jak na STX'a jednolite BUUU ale JAKIE BU :) - do muzyki nowoczesnej jak najbardziej.
    Kierunkowości nie ma odczuwalnej - i w małym pomieszczeniu i w dużym.

Fotki - sory że takie, robione na szybko.

Pozdrawiam - Nevon

PS plany mam na brudno więc na pewno nie dam (bo brzydkie i mało kto by się w tym połapał)

Fajne!
  • #2 22 Lip 2006 09:31
    <SUB>
    Poziom 13  

ciekawa konstrukcja, ładnie wykonana, najlepszy jest termoglut:D, tylko pogratulować, ocna 6/6
    pozdrawiam

• #3 22 Lip 2006 09:59
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

moim zdaniem bardzo łądna konstrukcja :D

tylko pogratulowac :D

Obicie OK :D dla mnie 5/6 :)

mozesz zapodac rozmiary płyt ??

pozdrawiam 15jacek15

• #4 22 Lip 2006 10:37
    Nevon
    Poziom 21  

od samych wymiarów płyt ważniejsze są hmmm poszczególne szerokości wylotu

i od tego zacznę

wylot idzie od same góry obudowy - tam ma 40mm
    odległość między tylną ścianą a wewnętrzną płytą u samej góry ma mieć 43mm, na samym dole 80mm.
    odległość między tą wewnętrzną ścianą a dolna płyta ma mieć 90mm.
    sam wylot ma 34cm.

Wszystkie płyty mają 25cm szerokości
    40cm
    7cm
    5cm
    38,2cm
    32,5cm
    53cm
    68,5cm
    40cm - ale ta docinałem, nie pamiętam o ile ale dość znacznie - to jest górna cześć wylotu

i do tego oczywiście boki 70cmx40cm

Jak by ktoś sie pytał czemu Gdn27-300-4-SS - bo taki mieliśmy pod ręką :D

• #5 22 Lip 2006 13:04
    AVG
    Poziom 30  

Witam moze ja sie wypowiem jako uzytkownik wyzej wymienonej konstrukcji :D

zacznijmy od porównania BR (45L/35Hz) vs. scooper:

naped poczciwy Tadek 7294 z filtrem dolno przepustowym w niedługim czasie przesiadka na holtona wersja 200w

BR- troche mułowaty i niezbyt głosny i zejscie tez nie powalające :| nawet nie chciał dobrze pracowac w miom pokoju wiec pudło poleciało do piwnicy głosnik lezał sobie luzem i wtedy narodził sie pomysł "zatubienia"

scooperek- nawet na tym tadku robi niezły efekt czuc cisnienie na sobie. czytaj problem z oddychaniem :D zejscie ma owiele lepsze i nizsze i przy wyzszym Spl. impuls jak pisał Nevon krótki. głosnik w nowym domku pracuje owiele lepiej czytaj mniejszy wychył membrany :D efektywosc chyba zgodna z tym wykresem czuc wyraźna roznice pomiedzy br a tym scooperem no i kierunkowosc nie jest odczuwalna :D

podsumując wkoncu mam dobry "dół" do swioch altusów bo br nie mógł doruwnac efektywoscia tym kolumnom
    teraz tylko czekam az ukoncze holtona i zaczynamy ostre testy :D

na koniec przytocze mały cytacik Nevon'a "za taką samą cene ile można z głośnika wyciągnąc" :D

Pozdrawiam AVG

• #6 22 Lip 2006 16:40
    Mody
    Poziom 25  

Fajna konstrukcja :) . Mam pytanko czy zamiast 27 300W można zastosować 27 150W bo mam wolną :). Czy mogę poprosić o rysunek obudowy z wymiarami bo chętnie bym wykonał taką tubkę.

Pozdrawiam

• #7 22 Lip 2006 16:49
    jaro_21
    Poziom 21  

No to mamy już uzupełnienie dołu do hornów na arz-tach :)

A tak na marinesie to może znalazła by się dobra dusza i napisał kótkie faq do hornresp-a ?
    Jakoś nie moge go rozgryźć, wpisuje na przykład te parametry które są tu podane ale wychodzi mi inna charakterystyka niż w tym poście na początku.

W której wersji hornresp-a byla symulowana ta tubka ? bo ja mam 9.00

• #8 22 Lip 2006 17:08
    Nevon
    Poziom 21  

moim zdaniem mogłeś zapomnieć o 2 rzeczach :
    - Inne PI (ja używam PI=1)
    - zapomniałeś wybrać opcji "back horn" - jest jak masz już wykres SPL - wtedy jest w opcjach tam wpisujesz 40 :)

FAQ nie potrzebne - jest w programie a reszta jest tu na elce :) naprawdę.
    Też jeszcze niedawno nie miałem pojęcia jak to działa.

Wieczorem zobaczę tego gdn27-150, ale bardzo w to wątpię żeby to zagrało podobnie - nawet SD mają inne.

Z tymi planami to mnie zamęczycie ;] jak przerysuje dam do download za "opłatą" bo jak dla mnie to jest trochę pracy.

Pozdrawiam

• #9 22 Lip 2006 17:51
    jaro_21
    Poziom 21  

zmieniłem na 1 pi
    i dalej jest coś nie tak
    back horn jest aktywne jak zmniejszy się LRC do zera ?
    podrzucam zrzuty

zmieniłem VRC i VTC i teraz to wygląda lepiej
    acha i zaznaczyłem jeszcze resonances masked

ile wynosi MMD dla tego głośnika ? nie moge otworzyć stronki stx-a

Jaka jest kolejność postępowania gdybym chciał zasymulować inny głośnik? Poprostu wrzucić parametry głośnika i bawić się S12 L12 ?

A potem pozostaje tylko wykonanie komór o danej objetości S z danymi przewężeniami L zgodnie ze schematem ?

-----------
    wielkie dzieki za pomoc

• #10 22 Lip 2006 18:33
    Nevon
    Poziom 21  

:D

VRC koniecznie 0 :D bo przecież nie ma tutaj VRC (jest nieskończoność ale w obliczeniach za nieskończoność podstawiamy 0 [fizyka])

jak tak zrobisz to dopiero będziesz miał w opcjach opcje backhorn (masło maślane :P )
    wykresy trochę dziwne ;]

kolejna sprawa VTC jest w cm^3 więc powinno być 30 000
    niestety trzeba dokładnie czytać :)

a i Mmd masz nie takie, a ja dopiero zauważyłem że CMS mam źle wpisane - 0 zjadłem :P zobaczę później czy coś się zmienia, bo obecnie idę z siostrą AVG(Baby Angel) na randkę : P

Moja pomyłka nic nie zmienia
    co do gdn27-150 się raczej nie nada, coś tam niby jest ale mi sie nie podobało,
    lepiej w tej obudowie zagra gdn27-300-4-sc -groszowo ale lepiej :) kilka db na SPL i niżej zejdzie o 3Hz ;]
    teraz bym chciał zatubiić jakiś lepszy głośnik tylko brak mi na to kasy :(

• #11 23 Lip 2006 17:23
    wasik1989
    Poziom 11  

Nevon napisał:
    :D

bo obecnie idę z siostrą AVG na randkę : P
    ------------------------------

Czyzbys jeszcze z niej nie wrocil? bardzo prosze o kontakt...
    napisalem Ci na privie moje namiary i masz je tez w profilu moim.

• #12 25 Lip 2006 16:24
    kozik
    Poziom 15  

A co z wychyleniami membrany ?:> Jest jakiś subsonic ? Do tego typu obudowy jest wręcz niezbędny.

• #13 25 Lip 2006 16:44
    Nevon
    Poziom 21  

wychylania obecnie sa nawet mniejsze niż przy Br - pisał już o tym AVG

filtr subsonic oczywiście będzie przy nowym wzmacniaczu,
    konstrukcja przy 300w ma teoretyczne wychylenia 10mm - w dołku wytrzymałościowym, subsonic wiadomo... więc nie jest źle :)
    Głośnik za sobą ma całkiem dobrą poduszkę powietrzną.

• #14 25 Lip 2006 17:27
    AVG
    Poziom 30  

wychylenie bez subsonca nie jest tragiczne głosnik nie osiąga zbyt duzego xmax prędzej sie tadek przesterowuje niz głosnik osiagnie xmax
    ps eksperyment uwazam za udany :D

• #15 26 Lip 2006 01:19
    radocha
    Poziom 28  

Panowie, charakterystyki dla 0,5 czy 1 Pi to se możecie wsadzić...
    Dla dużych rozmiarami wylotów (ale to rozmiary w metrach, i symulując ustawienie słuchacza "pod sceną" a nie odległego) hornów jest sens w 2Pi, ale dla mniejszych i żeby mieć porównanie z innymi konstrukcjami to tylko pomiar/symulacja dla otwartej przestrzeni - 4pi

• #16 26 Lip 2006 08:32
    Nevon
    Poziom 21  

kłócić się z nikim nie chce ale dla mnie quarter to quarter (pomieszczenie).

jeśli jest tak jak mówisz to TDB (tuba Dj Bolo) ma SPL 86dB@1w@4PI i nieco bardziej optymistycznie 92dB@1w@2PI
    a przecież każdy kto ją zbudował powiedział że gra znacznie głośniej od BR.
    A wykres Bolo dał także dla 1PI, Dj Elwis przecież tak samo.

Konstrukcja nie jest super ekstra dopracowana, ma na pewno wiele błędów, ma także za krótki tunel itp ale gra lepiej od BR i obecny właściciel jest zadowolony to chyba ma znaczenie ?

• #17 26 Lip 2006 14:21
    qscgu
    Poziom 34  

chcialbym takie cudo uslyszec... 5/6 za membrame

• #18 26 Lip 2006 15:41
    coolombo
    Poziom 29  

Ta membrama to akurat zadna rewelacja, lepsza byłaby celulozowa.

• #19 26 Lip 2006 17:09
    qscgu
    Poziom 34  

coolombo napisał:

no a myslisz ze za co odjelem ten 1 punkt? wlasnie za membrame bo celuloza lepsza

• #20 26 Lip 2006 21:32
    Umberto
    Poziom 13  

radocha
    a i owszem ale...
    Przyjmuje sie ogólnie narożnik pomieszczenia więc mozna oko przymknąć.
    Zresztą,czy tu chodzi o sam spl?Wydaje mi się że nie.
    Ja swoje W też "nastrajałem" na naroznik (Tomcio nastrajał,takie konstrukcyjne zalożenie) ale okazuje sie że na środku pokoju tez dobrze wietrzy pomieszczenie :D Tradycyjne 2/3 way szans z spl-em nie ma.
    I nisko sięga.

• #21 26 Lip 2006 23:47
    radocha
    Poziom 28  

Tyle, że wszystkie uczciwe pomiary i symulacje od zawsze się robi dla przestrzeni otwartej, po to się buduje duże komory bezechowe i cuduje z siatkami i podłogą, walcząc o jak najniższą cęstotliwość , przy której komora jest akustycznie przestrzenią otwartą.
    Uczciwy producent nie drukuje charakterystyk głośnika wsadzonego do kąta.
    Jeśli chce mieć się porównanie z innymi konstrukcjami, nie można tak mierzyć ani symulować, bo jak wtedy porównywać ???
    Te sklecone "horny" fajnie wypadają w kącie, a wyobrażcie sobie jak wypadają w kącie zwykłe (tyle, że naprawdę porządne) BR-y. Np. tannoy PBR10-II-pro w przeciętnej reżyserce (no bo dla niskich to nie przestrzeń otwarta) dają podbicie dla 40 Hz prawie 9 dB.
    Zaden loudness czu kontur niepotrzebny !

• #22 28 Lip 2006 09:29
    crazy_88
    Poziom 42  

no calkiem niezle tylko jedna rzecz ktora bym zmienil to dal bym bass reflex

• #23 28 Lip 2006 12:52
    trailong
    Poziom 19  

A ja tak zapytam... Co z tym projektem który miał zostać przeniesiony na komputer? Bo jestem zainteresowany wykonaniem takiej tuby dla siebie ;)

• #24 28 Lip 2006 13:02
    Nevon
    Poziom 21  

coolombo napisał:

Brałem co było pod ręką, stylistycznie lepiej sie prezentuje od czarnej celulozy.
    Celuloza według symulatora by była minimalnie lepsza, ale poco mieliśmy kupować drugi głośnik jak już 1 ale gorszy mieliśmy ?

Cytat:
    no calkiem niezle tylko jedna rzecz ktora bym zmienil to dal bym bas reflex

tego nie rozumie, byś zmienił cało konstrukcję i dał BR czy do tego czy jak ?

radocha na upartego można zmontować wykres BR w tym samym symulatorze, bawiłem się tak i BR zawsze miał nieco gorsze SPL nie wspominając o zejściu.
    Ale jak dobrze wiesz, kiedy BR już niknie w przestrzeni tuby dopiera się rozkręcają.

Co do projektu - cierpliwości, obecnie jestem zajęty już kolejnym produktem :P
    jak się powyrabiam to nagryzdam i ten jeszcze raz.

• #25 10 Sie 2006 23:38
    BabyAngel
    Poziom 11  

A ja spojrzę na ten Scooperek z innej perspektywy,że nie mogę przez niego spać :D Czemu? Bo braciszek głośno słucha muzyki w czasie jak ja chce spać (ale to już inna sprawa). Niestety nasz domowy niszczyciel nie miał okazji wejść do środka (bo i jak?!)
    Co do wyglądu Scooperek w rzeczywistości wygląda tak samo dobrze jak na fotkach. Ale ja jako dziewczyna dałabym inny kolorek "kocyka" ale to już sprawa gustu :) Co do odsłuchu to nie mam zastrzeżeń, gra ładnie. (Ale ja mam lepiej grającego subka :P )

• #26 06 Maj 2007 19:47
    AVG
    Poziom 30  

Witam!

No jeśli jest ktoś chętny na tego oto scoperka, bo jest na sprzedaż to niech pisze na PW chyba się dogadamy :D

Pozdrawiam AVG

• #27 08 Maj 2007 14:27
    macio8888
    Poziom 22  

Powiedzcie mi jak taki scooperek sobie radzi z drum`n`bass ?? nie zamula?? bo tez bym sobei zrobił takie cudo, chodzi mi o to, zeby miał jak najnizsze zejscie i jak najmniejszy impuls.

• #28 08 Maj 2007 17:56
    Vitu
    Poziom 20  

Czy to cos nada sie do Hardstyle ? chodzi mi o to zeby bass byl potezny jak na koncercie :D . moge prosic o rysunek techniczny bo szukuje sie do zlozenia czegos takiego ; ]]]

• #29 08 Maj 2007 18:21
    Nevon
    Poziom 21  

może jeszcze ktoś sie zapyta czy do rocka ?? ;)

planów nie ma i nie będzie ! już sie sie na Was przejechałem (mowa o ludziach co tylko chcą plany)
    Wiec nie piszcie czy dam plan, jakie wymiary, to co trzeba żeby zbudować taką obudowę jest już w tym temacie, więcej nie będzie.

impuls jest dość dobry ale to jeszcze nie to.. Zejście sie zgadza z wykresem.
    do B&D sie na styk nadaje, stopka jest miażdżąca i czytelna, ale przy rożnych hmm wariacjach basu, może trochę braknąć kontroli - pewnie dużo do powiedzenia ma dobry wzmacniacz.

Do Hard... bym powiedział że oferuje nawet więcej, ograniczeniem jest tu tylko wzmacniacz.
    Ale zdecydowanie lepiej do hardstyle nadaje się konstrukcja DJ Bolo, na gdn30-200, ale tylko w takim przypadku.

Przypominam że ta jedyna sztuka takiego scooperka jest na sprzedanie od ręki w całości, kontaktujcie sie z AVG w tej sprawie.

• #30 11 Maj 2007 17:04
    AVG
    Poziom 30  

AVG napisał:
    No jeśli jest ktoś chętny na tego oto scoperka, bo jest na sprzedaż to niech pisze na PW chyba się dogadamy
    to jest raz, a po dwa to:
    Nevon napisał:
    Przypominam że ta jedyna sztuka takiego scooperka jest na sprzedanie od ręki w całości
    a po trzecie nie piszcie o plany bo i tak nie był i nie będzie udostępniony, jeśli ktoś jest zainteresowanym jego wnętrzem to najlepszą metoda aby je poznać jest kupno tego oto cuda :P

Ps. jak możecie to nie piszcie o plany bo już dawno Nevon pisał ze nie będą udostępnione

Pozdrawiam AVG

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME