Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nokia jako modem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> Nokia jako modem
Autor
Wiadomość
michuchu
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Bydgoszcz

Post#1 Post autora tematu 25 Lip 2006 12:26   

Nokia jako modem

Witam,
Chciałbym połączyć telefon komórkowy do PC i użyć go jako modemu. Mam Win98SE, telefon Nokia 6100 w plusie oraz kilka róznego rodzaju kabli quasi-DKU-5 łączonych do portu USB.
Telefon łączę z komputerem bez problemu. Zarówno OxygenPhoneManager jak i NokiaPCSiute widzą podłączony telefon i mogę korzystać z ich dobrodziejstw. Pomyślnie instaluję modem z wykorzystaniem sterowników ze strony nokii, ale jak przychodzi do próby nawiązania połączenia, to system pokazuje błąd, że nie może skomunikować się z modemem. To samo jest przy diagnostyce modemu. Słyszałem opinie, że to zadziała TYLKO i wyłącznie z oryginalnym kablem nokii. Czy to prawda? Jeśli tak, to gdzie można takowy kupić? - na allegro i w sklepach z akcesoriami GSM są tylko te quazi-zamienniki.
Dodam jeszcze, że to samo występuje dla Win2000.

Przy okazji: jaka jest różnica pomiędzy kablami DKU-5, a CA-42?

W najbliższym czasie planuję nabycie Nokii 6822 i chciałbym łączyć się w ten sposób, przy czym używając EDGE zamiast GPRS oferowanego w obecnym telefonie. Potem pokombinuję też z BT.

Może mieliście jakieś doświadczenia z takim przypadkiem?
Proszę, tylko nie doradzajcie mi innego telefonu, albo innego systemu operacyjnego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lip 2006 12:26   

Powrót do góry

kubakuba77
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Tarnów

Post#2 25 Lip 2006 12:41   

Re: Nokia jako modem

Witam, jeśli sie komunikuje z innymi programami to powinno wszystko dzialać ok .. w telefonie skonfigurowane polączenie w zalezności od operatora oraz w polączeniu Dial-Up odpowienio wybierane numery.:
dla orange *99#
dla plusa *99***1#
nio chyba ze jest problem z samum sterownikiem pod win98se
Pozdrawiam
Kuba
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lip 2006 12:41   

Powrót do góry

michuchu
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 25 Lip 2006 13:09   

kubakuba77 napisał:

dla orange *99#
dla plusa *99***1#

Próbowałem na oba te numery, chociaż numer *99# znalazłem na stronie iPlus'a.
kubakuba77 napisał:

nio chyba ze jest problem z samum sterownikiem pod win98se

Próbowałem też pod Win2k i jest to samo.

Obecnie cały czas walczę z problemem pod Win2000.
Ciekawe jest to, że mimo iż połączenie USB jest widzoczne w Menadżerze Urządzeń Windowsa (USB to Serial Comm COM3), to przy ponownej próbie dodania modemu, w miejscu gdzie wybierany i przydzielany jest port COM dla modemu, COM3 jest niewidoczny i niedostępny, więc teraz nawet modemu nie mogę zainstalować :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lip 2006 13:09   

Powrót do góry

michuchu
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 28 Lip 2006 08:05   

Jaka jest różnica pomiędzy kablami DKU-5, DKU-2, a CA-42?

Które z tych kabli najlepsze są do następujących telefonów Nokii: N3100, N6100, N6822, N6020, N6021?
Powrót do góry

suworow
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wołomin, Warszawa

Post#5 28 Lip 2006 09:38   

w celu ustalenia jaki kabel z jakim telefonem po prostu najlepiej zajrzyj na www.nokia.pl Nie ma chyba sensu przepisywania tej witrynu tutaj.
Na strone też znajdziesz najnowszy PC suite który od razu zawiera stery do kabli i modemów ( sprawdz czy też do Twoich) co ułatwiło by zdecydowanie zadanie. Stare pc suity maiły bd problemy z przydzielaniem i zwalnianiem komów,
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> Nokia jako modem
Strona 1 z 1