Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taniutkie dwie kolumny do ogrodu i na działkę!

Mitnick 25 Lip 2006 14:38 9368 55
  • Taniutkie dwie kolumny do ogrodu i na działkę!
    Moim celem bylo tanie nagłosnienie na działke i dobre :D (moja pierwsza konstrukcja)

Materiały:

Przetworniki :
    - NISKIE -nie wiem czy znane ale bardzo tanie SISTKI 999 (16.5 cm 150 W max) z ELEKTROLANDU 2szt = 27 zł :D
    -WYSOKIE- idąc po najniższej linii oporu wyciągnęłem je ze starych komputerowych pykaczy FRIKO
    Zwrotnica:
    DWUDROŻNA HOWARD HANSEN podział 3500 Hz też z elektrolandu 30 zeta
    Wylot BASS REFLEX zamontowałem 5 x 7 bez żadnych obliczeń 2 złote
    Płyta MDF 18 mm WIŚNIA OXFORD Friko ale mysle że około 30 zł
    Konfirmaty
    Silikon
    Gąbka i wata wygłuszająca

Wykonanie:

Kolumny budowane były na działke więc nie robiłem żadnych obliczeń. Obudowa skręcana konfirmatami i uszczelniona od środka silikonem.
    Cała wygłuszona gąbką jedynie fronty zrobiłem z wata bo tylko tyle jej miałem.Wykonanie zajęło na spokojnie półtora dnia z kumplem przy tym że wszytko miałem wycięte.Krawędzie są przyprasowane specjalnym czarnym paskiem.

Odczucia:

Test zrobiłem na wieży SC AK630 Panasonic i musze przyznac że głośniki jak za tą cene mnie mile zaskoczyły.Porównując do orginalnych od wieży wyciągneły tak na ucho 75% ICH MOCY , a porwnanie ceny to śmiech na sali :D Pykacze jako soprany zdały egzamin na 4/6 .Ogólnie kolumy chodzą bardzo ładnie BASS jest miękki i głęboki :D jedyne co mógłbym zmienic to głosniki wysokotonowe ale to tylko ze względu na ich wygląd, chociaż nie wyglądają tak źle ;)

Koszt kolumn w sumie z przesyłką za przetworniki i zwrotnice wyniósł mnie 70 zeta czyli główny cel osiągnełem (oczywiście nie licząc płyty którą miałem)

Oceny mile widziane :D

Foty:

Fajne!
  • #2 25 Lip 2006 15:11
    wilku_sc
    Poziom 21  

o kurde---> zrobiłes najgorsza rzecz dajac takie zwrotnice i takie głosniki.
    daje 2/6. było by 1 ale widze ze sam robiłes skrzynie.
    wymien te głosniki na tesle i bedzie gitara.
    pozdro

• #3 25 Lip 2006 15:43
    METALOWIEC
    Poziom 18  

wilku_sc napisał:
    o kurde---> zrobiłes najgorsza rzecz dajac takie zwrotnice i takie głosniki.
    daje 2/6. było by 1 ale widze ze sam robiłes skrzynie.
    wymien te głosniki na tesle i bedzie gitara.
    pozdrawiam

Na początku tematu pisze, że celem było TANIE i dobre nagłośnienie. Że było tanie to wszyscy możemy przyznać. A czy jest dobre to już subiektywne zdanie. W końcu nie to ładne co ładne, tylko co się komu podoba. ;)

• #4 25 Lip 2006 17:17
    Q-mac
    Poziom 22  

Jak na pierwszą bardzo niskobudżetową komnstrukcje to dobrze. Moja ocena 6/10. Można by w przyszłości wymienić wysokiego na np. gdwk 9-150-8 PJ (13 zł). I byłoby lepiej, niskiego na stx 22-120-8SC bo ten 999 to zbyt wiele nie wytrzyma. Ale jeśli ma być do normalnego grania to git i nic wiecej nie trzeba/

• #5 25 Lip 2006 17:20
    mejson
    Poziom 11  

Witam

Jak na pierwsze kolumny no to całkiem ładnie wyglądają biorąc pod uwage cenę. Ładnie wykonana obudowa, wygląda na solidną , moja ocena +4/6

Pozdrawiam

Do WILKU_SC podziel się swoją wiedzą na temat tych głośników bo je oceniasz negatywnie tzn że musiałes juz je gdzieś słyszeć ?

• #6 25 Lip 2006 17:34
    detonator
    Poziom 22  

w stosunku cena do jakosci to 10/10 :D...ale z checia bym tego posluchal

tylko nie wiem jak innym ale mi nie laduja sie zdjatka, widze tylko miniaturke i nic poza tym, ale wyglada troche jak z bajki w krainie OZ ;))

• #7 25 Lip 2006 19:13
    mejson
    Poziom 11  

detonator napisał :

Cytat:
    tylko nie wiem jak innym ale mi nie laduja sie zdjatka,(..)

sprawdziłem to fotki są na serwerze z limitem transwerowym godzinnym spróbuj może później to Ci sie wczytają a jak nie to Mitnick musi zmienić serwerek :D

• #8 25 Lip 2006 19:21
    eliasz
    Poziom 10  

no no kolumienki są całkiem całkiem ale ja nie chciałbym być twoim sąsiadem na działce gdy je testowałeś bo ja uważam że działka nie nadaje się na takie testy powinna być to strefa ciszy pozdrawiam

• #9 25 Lip 2006 19:28
    wilku_sc
    Poziom 21  

miłem kiedys fłosniki tej "firmy", ale w pore sie zorientowałem ze to szajs i wyrzuciełm je (najpierwbadajac ich moc- testu nei przeszły swoich 60 watów nie wytzryamały---> miałem 13 cm 8 Ohm, 60 w (rms pisało) SISTEK.

• #10 25 Lip 2006 19:37
    mejson
    Poziom 11  

no może 16 Mitnicka są lepsze , ale oczywiscie w tej cenie to MADE IN CHINA a jak wiemy takie to są nieseryjne raz grają lepiej raz gorzej a mitnick miął szczęscie i trafił na dobrą parę :D

• #11 25 Lip 2006 20:10
    Mitnick
    Poziom 12  

Panowie serwer na zdięcia zmienieony nie powinno już być problemów ;)

• #12 25 Lip 2006 20:48
    mizgu
    Poziom 19  

Mitnick jak na działkę to oki ale według mnie przepłaciłeś i to sporo, po jakiego grzyba ci do nich taka zwrotnica wystarczył by kondensator(w roli najprostszej zwrotnicy) na wysokotonowego zaoszczędził byś aż 30zł a za taką kase masz już 2 wysokotonowe głośniczki, następna sprawa to to że było cza kupić inne basy o np. te http://www.allegro.pl/item116869249_glosnik_niskotonowy_16_cm_60w_4_omy.html są one nieporównywalnie lepsze od 999 (wiem bo miałem te 999 i te po wyżej)

• #13 25 Lip 2006 21:47
    Mitnick
    Poziom 12  

Może ze zwrotnicą przesadziłem ale nie wiedziałem że kondestor jakiś wystarczy ,głośnik też może i lepszy ale wygląd odrazu mówie że sistek ma lepszy i nie wiem czy bym tak zaoszczedił bo nie wiem czy wiesz że za każde zamówieni trzeba przesyłke płacic a ja to wszystoko co mi trzebabyło to w jenym sklepie kupiłem takwięc miełem jednorazową opłate ale dzięki za uwagi ;)

• #14 26 Lip 2006 00:44
    dymek
    Poziom 27  

totalny brak smaku i wyczucia moim zdaniem z wykonaniem zero kłopotu ale nie wyglada to jak głośnik tylko skrzynka na ziemniory po pierwsze to za duża buda juz na pierwszy rzut oka widać druga sprawa to ze wszystkie scianki wygladaja na rownej wielksci z przodu głóśniki mogły być węższe z pewnością by to lepiej wygladalo do głóśników sie nie dowale bo wiadomo co ludzie o nich mysla ale w koncu mialo byc tanio

• #15 26 Lip 2006 07:21
    nerevarine
    Poziom 21  

Ja tam daję spokojnie 9/10 :) Konstrukcja fajna, tania no i się ładnie prezentuje. Choć kasta z przodu mogłaby być trochę węższa. Ale i tak jest fajnie :)

Pozdrawiam

• #16 26 Lip 2006 08:48
    luki233
    Poziom 18  

Jak za taką cenę to ja daje 7/10 ;)
    Sam właśnie chce coś takiego zrobić, przede wszystkim tanim kosztem ;)

• #17 26 Lip 2006 08:53
    blade13
    Poziom 14  

Mialem taki glosnik niskotonowy 999 20cm. Wygladal identycznie (no tyle ze wiekszy od tego co Ty masz) i gral calkiem dobrze u mnie 2-3 lata a potem sprzedalem go koledze i u niego dalej gra juz jakies ponad 0,5 roku. Nikt nie narzeka! A bass byl dobry w porownaniu do ceny!

Teraz mam suba na STX GDN 30-300-4-AP i jak na te cene to nie jestem zadowolony :( A napedzam go 225W RMS :(

• #18 26 Lip 2006 10:20
    Cinekas
    Poziom 17  

wilku_sc napisał:
    miłem kiedys fłosniki tej "firmy", ale w pore sie zorientowałem ze to szajs i wyrzuciełm je (najpierwbadajac ich moc- testu nei przeszły swoich 60 watów nie wytzryamały---> miałem 13 cm 8 Ohm, 60 w (rms pisało) SISTEK.

No a pod jaki wzmak to podłączałes? ;P ja miałem z allegro kiedyś takie za 6zł 16cm i niby 120w ale jak podłączyłem pod mojego kenwooda 80w na kanał to przy 1 skakał na ziemi i pierdział juz ;P tanie nieoznacza dobre ale i drogie nieoznacza najlepsze ;P moze ładnie to gra... niektórzy nie lubia słuchać ,,dudnienia", a na działkach napewno są sąsiedzi którzy napewno niechcą juz tego słuchac. Mi się podoba ;) daje 5/6 ;P

• #19 26 Lip 2006 11:10
    Elvis18
    Poziom 14  

Jak na działkę to może być, tam nic wiecej nie potrzeba, ale jak bym miał robić jakieś kolumienki to bym wziął tesle arn150, bo wiem, że zabiła by tego sisteka:D

pozdro

• #20 26 Lip 2006 12:00
    Kiełbasa
    Poziom 12  

takie sisteki paliłem słabo wysterowanym wzmacniaczem

• #21 26 Lip 2006 12:34
    ALTON
    Poziom 38  

Kiełbasa - za przeproszeniem. Masz coś jeszcze ciekawego do powiedzenia ?

Do autora postu - jak ktoś już wspomniał obudowa strasznie duża a jej wymiary są mało komfortowe - ta średnio/wysokotonóweczka mogła być zastąpiona chodźby TW318 alpharda po 15zł. Obudowa do tego sisteka najlepiej koło 10L closed i raczej nie wychodzić poza tą objętość. Apropo kleju pod głośnikiem. "Glut" w pistolecie absolutnie się nie nadaje do uszczelniania ponieważ robi się z niego twardy wężyk. Mogłeś dać uszczelkę do okien np piankową.

• #22 26 Lip 2006 15:13
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dla mnie porazka, obudowa fatalna, za duza i brzydkie proporcje.glossniki fatalne, oglolnie kicha. mozna taniej, lepiej i ladniej, wystarczy poglowkowac i ne kupowac na allegro bo wywala sie kase na przesylke.

• #23 26 Lip 2006 17:58
    Pajel_szczecin
    Poziom 10  

Jak dla mnie to daje 6/10 poniewaz efekt wizualny oceniam na dobry ale co do głośników to totalna kicha :|
    Mitnick, Na przyszłośc nierób takich ladnych kolumienek z takimi głośnikami... Pozdr 4 all

• #24 26 Lip 2006 18:15
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

mizgu napisał:
    po jakiego grzyba ci do nich taka zwrotnica wystarczył by kondensator(w roli najprostszej zwrotnicy)

Sprecyzujmy, że kond w szereg na tweetera to najprostrzy filtr górnoprzepustowy(Pierwszy rząd -6db na oktawę), więc chyba nie sugerujesz, żeby niskośredni poszedł w samopas.
    Do "konstruktora":
    Mam drobne :D uwagi, poza tym, że paczka za wielka do praktycznie no name, kiepskie przetworniki, za duża odległość między głośnikami, to co dałeś w miejsce tweetera to jakaś "szerokopasmówka" z głośników komp. dociągnie do ilu? 10kHz :D .wszyscy starają się aby głośniki były "wystające" spoza kolumny, ścinają krawędzie, a Ty brzdęk, jakieś boczki, to ma być kolumna "kierunkowa"?

• #25 26 Lip 2006 21:40
    Hevis
    Poziom 9  

Wyglad oceniam 4/5 bo te boczki to faktycznie katastrofa...A same glosniki oseniam 2/5 dalbym wiecej ale ten glosniki sredniowysoki zupelnie tam nie pasuje a jak juz bylo powiedziane zamiast zwrotnicy kupilbym jakis porzadny tweeter...No ale coz...Mialo byc tanim kosztem, wiec jest :) Jak na pierwsze samodzielne glosniki to mozna pogratulowac chociaz pare rzeczy bym zmienil :)

• #26 27 Lip 2006 10:27
    Black_Ghost
    Poziom 10  

jak na pirwszą konstrukcje to moze byc... te głosniki to katastrofa.. 5/10

• #27 27 Lip 2006 17:21
    Usunięty
  • #28 27 Lip 2006 19:43
    <SUB>
    Poziom 13  

te paki by były super na suba, głośnik stx 22cm i dwa otwory po bokach, fajnego koloru masz te płyty, estetycznie wykonane paczki, na temat głośniczków już sie wszyscy wypowiedzieli, mi sie podoba a najważniejsze że spełniają swoją role

• #29 27 Lip 2006 19:48
    pekon
    Poziom 16  

Każdy ma prawo mie swoje prywatne zdanie. Najważniejsze że autorowi się one podobają i spełniają jego oczekiwania. Jak dla mnie to wykonanie 9/10,głośniki (jak na swoją cenę) 7/10 - pomyśl nad innym wysokotonowym.
    Pozdrawiam.

• #30 27 Lip 2006 22:22
    FoxTech
    Poziom 20  

Na działke to nawet praktyczna konstrukcja. Pudła z głośników można w każdej chwili wykorzystać jako skrzynki na warzywa(i to jakie ładne prawie jak ze sklepu z artykułami po 4 złote) A głośniki wkręcić w kredens - bas bedzie równie ciepły środek równie okrągły a tony wysokie... Ach zapomniałem że brakuje odpowiedniego przetwornika. w takim razie tony wysokie bedzie trzeba symulować skrobiąc paznokciem o blachę.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme