Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

problem z ogrzewaniem postojowym eberspacher

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> problem z ogrzewaniem postojowym eberspacher
Autor
Wiadomość
damiannuumm
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: polkowice

Post#1 Post autora tematu 29 Lip 2006 12:33   

problem z ogrzewaniem postojowym eberspacher

witam i proszę o pomoc jakieś trzy tygodnie temu kupiłem forda mondeo i jest w nim zainstalowane ogrzewanie postojowe

(odczytane z puszki modułu sterującego )

hella
eberspacher
25 1599 50 00 00
steuergerat
5hb 004 881-12
made in germany

mój problem polega na tym że po prostu nie działa znaczy się zegar sterujący nic nie wyświetla proszę o pomoc w formie podpowiedzi jak to uruchomić i jak ktoś ma jakieś schematy do tego urządzenia to bardzo proszę o przesłanie na adres damiannuumm(małpa)o2.pl a może ktoś podjął by się sprawdzenie i uruchomienia za jakieś nie duże pieniądze z okolic Polkowic woj Dolnośląskie z góry dziękuję za wszelką pomoc
Powrót do góry

mm32
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gdańsk

Post#2 29 Lip 2006 23:02pomocny post - solucja   

Re: problem z ogrzewaniem postojowym eberspacher

Ten numer odczytałeś ze sterownika ogrzewania(bynajmniej tak domniemam).Odnajdź teraz urządzenie i odczytaj jego nazwę i numer,wtedy będziemy wiedzieć "na czym stoimy" i jak ci pomóc.
Powodzenia.

Dodano po 16 [minuty]:

Ten numer odczytałeś z zegara sterujacego ogrzewaniem.Odnajdź teraz urządzenie i odczytaj jego nazwę i numer,wtedy będziemy wiedzieć "na czym stoimy" i jak ci pomóc.
Powodzenia.
Powrót do góry

damiannuumm
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 30 Lip 2006 13:27   

te wszystkie dane odczytałem z puszki w komorze silnika jak się domyślam jest to chyba modułu sterującego ale jak trzeba to spróbuję odczytać coś z samej nagrzewnicy

i postaram się na jutro zrobić parę fotek może to ułatwi sprawę dodam jeszcze że na początku udało mi się to uruchomić ( kiedy spłukałem wodą kurz na silniku ) potem zegar z wyświetlaczem zaczął wariować tak jak by stycznik nie zwierał albo coś takiego i pokazywało się wszystko na wyświetlaczu przeczyściłem styki i prysnąłem preparatem do elektryki po tym działaniu zegar w kabinie umarł i już nic nie wyświetla podejrzewam że nagrzewnica jest sprawna a coś dzieje się z elektryką

Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

jak na razie zrobiłem zdjęcia tylko zegara z kabiny kierowcy może to coś pomoże podejrzewam że jest on przyczyną awarii może ktoś dysponuje takim zegarem albo już coś takiego naprawiał i wie jak go sprawdzić lub naprawić

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Lip 2006 13:27   

Powrót do góry

zolty222
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 30 Lip 2006 14:00pomocny post - solucja   

zczytaj typ ogrzewania , i czy Disel czy bęzyna? Typ jest podane na samym piecu
Powrót do góry

damiannuumm
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 30 Lip 2006 14:13   

ogrzewanie to benzyna a silnik mam 1,8 16v typ z pieca postaram się przeczytać jutro jak mi się uda do tego dostać bo go strasznie tam zbunkrowali pod akumulatorem :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Lip 2006 14:13   

Powrót do góry

mm32
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gdańsk

Post#6 30 Lip 2006 19:11pomocny post - solucja   

Zegar sterujący po odłączeniu go od zasilania i podłączeniu go spowrotem wymaga regulacji-nastawienia (bez tej czynności będzie migał wszystkimi elementami,które tylko potrafi wyświetlić i nie da się włączyć ogrzewania).
P.S.
Mam identyczny zegar sterujący.
Powrót do góry

zolty222
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 30 Lip 2006 20:16pomocny post - solucja   

zczytaj typ to coś spróbujemy zaradzić - powinna być naklejka gdzieś na wierzchu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Lip 2006 20:16pomocny post - solucja   

Powrót do góry

damiannuumm
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 Post autora tematu 30 Lip 2006 20:33   

jest naklejka ale muszę troszkę silnika rozebrać żeby coś odczytać więc dopiero jutro wieczorem bo rano do pracy :(

Dodano po 8 [minuty]:

mm32 zegar tak działał ale resetował się co chwilę i ogrzewania nie dało się załączyć zegar zaczynał odliczać czas a po chwili zaczynało wszystko migać i tak cały czas ale teraz to już nic nie wyświetla :( może coś w nim siadło :(
Powrót do góry

damiannuumm
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post autora tematu 31 Lip 2006 19:31   

ok udało mi się dziś zdjąć pokrywę z pieca i zrobić zdjęcie dodatkowo też zrobiłem zdjęcie modułu sterującego przy okazji gdy poruszałem kablami i bezpiecznikami zegar w kabinie ruszył po ustawieniu godziny włączyłem go i niby działa ale tylko zegar bo po pięciu minutach piec ani się odezwał i nawiew w środku też milczy a pamiętam że pierwszym razem zaczął wiać :(

Załączniki:
Powrót do góry

damiannuumm
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 Post autora tematu 31 Lip 2006 21:15   

dodam jeszcze że teraz zegar już się nie restartuje a przed uruchomieniem strasznie piszczy i tyka w środku jakiś przekaźnik albo stycznik po chwili załącza się zegar i zapala podświetlenie ale piec milczy napiszcie czy to może być wina zaśniedziałych styków ? zaznaczam że raz udało mi się go odpalić po opłlukaniu silnika wodą może wystarczy tylko konserwacja w jakimś serwisie ??
Powrót do góry

damiannuumm
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 Post autora tematu 03 Sie 2006 14:20   

przeczyściłem wszystkie kostki i nic dalej to samo piec się nie załącza :( rozebrałem zegar w kabinie i w środku jest jakiś stycznik który strasznie trzeszczy i nie chce się zewrzeć a po chwili przestaje zegar chwilę odlicza czas a potem się restartuje :( napiszcie czy jest możliwość sprawdzenia pieca z pominięciem zegara w kabinie ??
Powrót do góry

marcinw2105
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: żywiec

Post#12 11 Lis 2010 00:37pomocny post - solucja   

witam kolege jesli dalej drazysz ten temat to powiem po swoim doswiadczeniu ze na 90 procent sterownik zrobil akuku czyli skonczyl sie mialem podobne odjawy jak ty tez w zegarku piszczalo a pozniej ucichlo problem skonczyl sie po wymianie jednostki sterujacej:)
Powrót do góry

apollo229
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: skierniewice

Post#13 12 Lis 2010 11:52pomocny post - solucja   

podejrzewam, że nie drąży już tematu. Spójrz na datę:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lis 2010 11:52pomocny post - solucja   

Powrót do góry

marcinw2105
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: żywiec

Post#14 13 Lis 2010 21:32pomocny post - solucja   

no tak przynajmniej by temat zamknol :)
Powrót do góry

damiannuumm
Poziom 5
Poziom 5

Post#15 Post autora tematu 19 Mar 2013 10:27   

Witam :) przepraszam bardzo za nie zamknięcie tematu, autko juz dawno zmieniło właściciela a z tego co pamiętam po przeczyszczeniu wszystkich styków i płytki ustrojstwo zaczęlo działać :) temat zamykam :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> problem z ogrzewaniem postojowym eberspacher
Strona 1 z 1