Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka z poborem ciepłej wody

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Pralka z poborem ciepłej wody
Autor
Wiadomość
zawadzkp
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 31 Lip 2006 10:47   

Czy są obecnie produkowane pralki z poborem ciepłej wody. (Nie wliczam w to pralek przemysłowych). Kiedyś była Wiatka.

Obecnie remontuje mieszkanko i zamierzam postawić małą kotłownie z kotłem 24 godzinnym. Planuję zakup pralki i nasuwa się pytanie czy nie lepiej kupić pralkę z poborem ciepłej wody (podgrzanie kotłem jest najtańsze) niż tradycyjnie grzać ją za każdym cyklem prania grzałką. Prąd jak wiadomo jest najdroższym źródłem ciepła, no i ten osadzający się kamień.
Szukałem, szukałem i nic nie znalazłem.

Pomyślałem że można by samemu przerobić pralkę 3 zaworową.
Zamiast zaworu potrójnego można by zastosować zawór 1 pojedynczy i 1 podwójny. Zawór pojedynczy podłączyć od płukania do wody zimnej, a zawór podwójny od prania zasadniczego i wstępnego do baterii termostatycznej. Baterią ustawiałbym żądaną temperaturę i pralka pobierała by od razu ciepłą wodę zamiast ją grzać od podstaw.

Co o tym sądzicie ?
Czy są obecnie produkowane pralki 3 zaworowe (a nie mechanicznie kierowane strumieniem) ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Lip 2006 10:47   

Powrót do góry

adi_al
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Śląsk

Post#2 31 Lip 2006 11:09   

Re: Pralka z poborem ciepłej wody

Ja mam Angielską pralkę firmy HOTPOINT lub HATPOINT ale używaną i starszy model ale też ma dwa wloty ciepła i zimna woda poszukaj a napewno znajdziesz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Lip 2006 11:09   

Powrót do góry

PS 663S BIO
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Katowice

Post#3 31 Lip 2006 11:22   

Ja do niedawna miałem pralkę PDH 885C i bardzo sobie chwaliłem pobór ciepłej wody ;) Z tym że na czas prania musiałem zakręcać zimną wodę i odkręcać w czasie płukania, bo pralka biorąc ciepłą wodę mieszała ją z zimną (!) 8O U mnie w bloku na IV piętrze CWU ma max. 50°C a czasami nawet mniej. W każdym razie nigdy mnie nie oparzyła woda z kranu. Tak więc jak ta woda 50°C doleci do pralki to w pralce będzie miała już 40°C czyli tak w sam raz. Obecnie na polskim rynku nie ma pralek z poborem ciepłej wody :( Wiem bo sam takiej szukałem.

PS
Zapewnie zaraz znajdzie się jakiś mądry który powie że to się nie opłaca, bo CWU też kosztuje. A ja powiem -opłaca się. Bo pralka do programu bawełna pobiera raptem 6-15l (PDH 885C bierze 9l ;)). A na ogrzanie wody do tych regulaminowych 60°C potrzeba przynajmniej 1kW prądu :? To nic w porównaniu z 9 litrami wody :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Lip 2006 11:22   

Powrót do góry

rydzekcycek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: sokołów podlaski

Post#4 31 Lip 2006 15:52   

wiatm myślę że nie warto
1 efektywność prania "klasa" (enzymy dzaiłają w 40 C)
2 w ciepłej wodzie nie wypłuczesz bo tylko utrwalisz brud
3 niektóre pralki mogą sygnalizowaś błąd czujnika temperatury
np:bardzo popularny bosch wfl tzw maxx , pierwsze 10 min prania nie grzeje i pierze super .
Powrót do góry

PS 663S BIO
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Katowice

Post#5 31 Lip 2006 17:23   

Kolega nie bardzo zrozumiał o co chodzi :? Pralki przystosowane konstrukcyjnie mają dwa osobne zespoły elektrozaworów -do ciepłej wody i do zimnej wody. I te pralki podczas nabierania kontrolują temperaturę wody. Jak podczas nabierania temp. wody przekroczy 40°C to pralka przestaje pobierać ciepłą wodę i dalej nabiera już tylko zimną. Więc enzymy w tych pralkach też się napracują podczas prania odzieży ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Lip 2006 17:23   

Powrót do góry

krzysiu501
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: częstochowa

Post#6 13 Paź 2010 08:22   

Witam, a co się Panowie stanie jak wiaderkiem naleje do pralki letniej (ciepłej) wody ?? mam taką możliwość ponieważ mam pralkę ładowaną od góry. Jeżeli grzałka jest sterowana jakimś termostatem to po prostu jej nie załączy, a hydrostat sam ewentualnie doleje wody do odpowiedniego poziomu
Moderowano przez mrhari:
Regulamin 13.

Powrót do góry

movzx
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Wrocław

Post#7 19 Paź 2010 20:54   

Wiele (nowszych) pralek zaczyna od wypompowania wody. Jeśli twoja tak robi to nalewanie wiaderkiem będzie bezcelowe. W przeciwnym przypadku, owszem, zadziała - chociaż sposób trochę partyzancki ;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Pralka z poborem ciepłej wody
Strona 1 z 1