Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pierwsza (i nie ostania konstrukcja) monitorki na teslach

kozik666 03 Sie 2006 01:55 7288 35
  • pierwsza (i nie ostania konstrukcja) monitorki na teslach

witam jest to moja pierwsza konstrukcja

głośniki-niskotonowy arn 150/05/8
    wysokotonowy arv 104/04/8

obudowa- płyta wiurowa 1.8mm pojemnośc 10.5litra wytłumiona tworzywem do tłumienia (coś ala wata)kolumny zostały wykończone fornire machoniowym (sapelli) oraz skajem na frontowej ściance i polakierowana lakierem bezbarwnym i na koniec wypolerowana
    strojenie 50hz ryrka br 28x6cm (musiałem zastosować kolanko)
    głośniki niskotonowe i terminal zostały przykręcone śrubami imbusowymi

zwrotnica na zdjęciu

kolumny bardzo ładnie graja kiedy podłączyłem je poraz pierwszy byłem zaskoczony że takie male głośniki mogą tak ładnie zagrać napędzam je wzmacniaczem 2x30wat rms

koszty
    arn 2x30zł
    arv2x30zł
    przsyłka za głośniki 10zł
    płyty miałem
    kleje pędzle lakier itp 20 zł
    elementy zwrotnic 12zł (bo cewki sam nawijałem ;p )
    terminale 2x2zł
    rurka br 2x5zł
    skaj miałem
    fornir +przesyłka 30zł
    kable 5zł
    papiery ścierne 5zł
    całość 213zł ale wiecie nie dokońca bo jeszcze prąd ;)
    jeśli chcecie wiedziec o czymś jeszcze to piszcie

mi kolumny bardzo się podobają niewiem jak wam oceńcie sami

Fajne!
  • #3 03 Sie 2006 07:42
    Fath
    Poziom 17  

Wspaniala konstrukcja pod względem wizualnym. I tylko tak dalej
    kozik666.

• #4 03 Sie 2006 09:15
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Widać, że miałeś pomysł na wykończenie, wyglądają świetnie no i nareszcie fornir :)

• #5 03 Sie 2006 09:26
    kloose
    Uczeń

Mi się bardzo podobają szczególnie ten fornir połączony ze skajem... dla mnie BOMBA oby tak dalej..

• #6 03 Sie 2006 09:29
    stefcio
    Poziom 21  

Pokarz lub opisz zwrotnice, bo chyba zapomniałeś.
    Aczkolwiek kolumienki bardzo ładne, troszku pracy w nie włożyłeś mam nadzieję, że teraz odwdzięczają się ładnym dźwiękiem. Gratulacje.!

• #8 03 Sie 2006 10:34
    Tajoka
    Poziom 20  

Witam. Super kolumnienki, starannie wykończone. Ma to być zaczątek kina domowego, czy oddzielna konstrukcja? Pochwaliłeś się że nawijałeś sam cewki, możesz opisać w jaki sposób mierzysz indukcje (miernik, wykresy)?

• #9 03 Sie 2006 10:50
    kozik666
    Poziom 19  

tak jest to zaczątek kina domowego (teraz myślę nad kolumnami frontowymi) co do cewek robiłem w ten sposób patrzyłem np w fasie na cewki tzn ile mają zwoi marstw jaka jest ich szerokośći średnica dzięki temu mogłem sobie nawinąć takie same cewki i oczywiście robiłem to takim samym drutem

• #10 03 Sie 2006 14:27
    kloose
    Uczeń

mógłbyś podaĆ ixch wymiary zewnętrzne??

• #11 03 Sie 2006 15:19
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam

Kolumienki wypas wykonanie 5/5. Tylko fotki trochę mało wyraźne.

Pozdrawiam

• #13 03 Sie 2006 22:17
    AVG
    Poziom 30  

no wreszcie jakas inna konstrukcja nie tylko suby na 30-300-AP za to plus jak na pierwsza konstrukcje to bardzo ładne wykonanie bardzo fajny koncept miałes z tym fornirem :D :D napisz jeszce wrażenia odsłuchowe no i czekamy na reszte kina :D

• #15 04 Sie 2006 00:49
    terminus
    Poziom 15  

Cześć, wygląd jest ok, gratuluję staranności w wykonaniu, napisz, czym to zasilasz, tzn. model wzmacniacza i ew. model CD playera. I jeszcze: zwrotnica liczona tylko teoretycznie, czy też mierzona ?
    Pozdrawiam i zachęcam do dalszej pozytywnej twórczości ! Niech trzy cyfry będą z Tobą !
    PS. Te ARN są bardzo tanie, ciekawe jak to przekłada się na jakość.

• #16 04 Sie 2006 08:01
    lukaszluk
    Poziom 15  

Niedawno zrobiłem coś takiego samego i wyszło idealnie tak samo tylko że ja mam kolor buk bez żadnych wstawek. Ale ta konstrukcja jest naprawdę nieźle wykonana ale zdaje mi się że bassreflex przy duże jest ale to moje zdanie

• #17 04 Sie 2006 09:02
    nerevarine
    Poziom 21  

@kozik666 - bardzo ładna konstrukcja. Wykończenie miodasik :) Widać że włożyłeś w to wiele czasu. Tylko pogratulować :)
    Co do fotek - może i mało wyraźne, ale za to ich ilość zadowoli chyba każdego ;)

Pozdrawiam

• #18 04 Sie 2006 09:24
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Siemasz kozik666!!
    Piszesz, że nakładałeś lakier bezbarwny, a wyglądają jak by były bejcowane wcześniej i to nawet na niektórych zdjęciach widać, jakby w kierunku czerwieni. Czy to od rodzaju forniru zależy jaki będzie kolor po bezbarwnym lakierze?
    Swoją drogą kolor jak i fornir wyglądają zaje...fajnie :)

• #20 04 Sie 2006 15:39
    PiotrMikler
    Poziom 16  

Witam
    Super kolumienki. Szukam właśnie takich projektów bo przymierzam się do zrobienia takich bo w swoim kinie domowym nie mam jeszcze "tyłów".
    Gratulacje

• #21 04 Sie 2006 16:56
    majster1990
    Poziom 14  

kozik666 napisz jeszcze jak kladles ten skaj??? bo on jest chyba rowny z fornirem?? i jak go docioles i wogole?

• #22 04 Sie 2006 17:45
    kozik666
    Poziom 19  

taaak jest :PP równy
    skaj wyciełem sobie z przyszykowanego szablonu nozykiem do cięcia dywanów itp wiecie taki ostry zowstawiłem trylo nie docięte u góry i na dole tak żebym mógł pużniej po przyklejeniu odciąć to równo z krawędzią.Przykleiłem to zwykłym butaprene bardzo mocno mi trzyma wiadomo po nałożeniu kleju trzeba chwile odczekac i i dopiero przyłożyć skaj p wyschnięciu kleju odcinamy góre i dłół równo z krawędzią i na koniec trzeba wyciąc dwa pasy forniru z dwoma zaokrągleniami i przyklejamy je klejem tym do fotniru
    polecam zrobienie sobie szablonu do wycinania skaju i forniru na boki

• #23 05 Sie 2006 19:38
    jgrupa
    Poziom 15  

niezle i nie drogo czyli najlepiej jak moze byc

• #24 08 Sie 2006 09:26
    kwierzyk
    Poziom 15  

Elegancko i na wysokim poziomie. Bardzo estetycznie i przetworniki tez niczego sobie :) i ten fornir, po prostu coś pięknego. Moja ocena 5/5 :)

• #25 15 Sie 2006 20:46
    szkamil
    Poziom 9  

oczywiśćie 6/6 bardzo eleganckie monitorki oby więcej takich projektów było na elektrodzie.

Pozdrawiam

• #26 27 Sie 2006 11:44
    1kizin
    Poziom 13  

Fajne monitorki moja ocena 6/6. Mam pytanko co do zwrotnicy czy mogę do niej podłączyć 4 ohmowe głośniki?

• #28 23 Wrz 2006 15:52
    Caleb_
    Poziom 33  

paskudnie wygladaja tak oddalone od siebie glosniki - tutaj zawaliles, jak i z tym BRem - duzo latwiej jest ustawiac kolumny z tunelem wyprowadzonym z przodu. poza tym podoba mi sie konstrukcja, jak i to, ze nie poszedles na latwize ze zwrotnica (janbo) tylko zadales sobie trudu w poszukaniu czyjejs sprawdzonej i pomierzonej.

• #29 02 Paź 2006 22:21
    290062
    Usunięty  
  • #30 14 Paź 2006 19:16
    Alton88
    Poziom 21  

No wreście coś ciekawszego... moja ocenka 8/10
    (-2) za to że głośniki powinny być jak najbliżej siebie!!!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME