Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub (znowu:P) na STX GND-22-120-4-SS

RaideR_87 05 Sie 2006 13:44 21579 12
  • Sub (znowu:P) na STX GND-22-120-4-SS

WSTĘP
    Jest to moja pierwsza konstrukcja, która była gotowa kilka miesięcy temu ale była w surowym stanie bez obicia, aż natrafiłem na strychu na podróbę skóry ze starego kompletu wypoczynkowego :) Miał to być mały sub, który poprawiłby basy w moim też małym pokoju. ^^

BUDOWA
    Skrzynia została zbudowana ze starych, pociętych drzwiczek od meblościanki, poskręcana wkrętami do drewna i uszczelniona/sklejona dodatkowo wikolem. W środku wygłuszona watą, na zewnątrz obita sztuczną skórą. Wymiary:

GŁOŚNIK
    Głośnik to STX GND-22-120-4-SS, chyba najlepszym powodem jego wyboru to w miarę dobra cena i jakość. :)

NAPĘD
    Układ wzmacniacza zbudowany w oparciu o TDA7294 chłodzony radiatorem ze starego zasilacza :) Do tego filtr aktywny, zasilacz i trafo. Całość:

ODSŁUCH
    Jestem bardzo zadowolony ponieważ do tej pory prawie nie słyszałem basu w starych kolumnach SHARPa. Zdecydowałem się specjalnie na większą budę, może i przy bardzo szybkich piosenkach trochę zamula ale potrafi zamruczeć. Zapraszam chętnych na odsłuch :)

KOSZT
    STX GDN-22-120-4-SS 49,0 zł +przesyłka za pobraniem 21zł = 70zł
    Terminal 4,6 zł
    Wzmacniacz 29,41 zł
    Filtr 19,85 zł
    Zasilacz 33,56 zł
    Reszta znaleziona w domu.
    --------------------
    ok. 155zł

ZAKOŃCZENIE
    Jako, że ten sub był moją pierwszą tego typu konstrukcją, przy następnej będę wystrzegał się kilku błędów z tej konstrukcji, for example: zamontować na przodzie jakąś diodę sygnalizacyjną, iż sub działa i włącznik ponieważ niekiedy nie chce mi się nurkować pod biurko go załączyć :D
    Jedni mogą za chwilę napisać, że słaby napęd ale do mojego pokoju w zupełności wystarcza. Konstrukcję mogę uznać za udaną :)

Niestety foty z budowy po awarii HDD się skasowały i mam tylko takie:

Fajne!
  • #2 05 Sie 2006 15:07
    grzesiek410
    Poziom 11  

Witam! Gratuluję udanej konstrukcji. Mi się podoba. Jakie masz trafo??? Pozdro!

• #3 05 Sie 2006 15:29
    AMD Wojtek
    Poziom 11  

Bardzo ładny, fajnie zrobione potenciometry. Mam pytanie jak robisz te projekty kolorowe np.. pokoju i glosika bo w paincie tego nie rysowales co nie :> ?

• #4 05 Sie 2006 15:35
    Wymiatacz
    Poziom 14  

AMD Wojtek napisał:
    Mam pytanie jak robisz te projekty kolorowe np.. pokoju i glosika bo w paincie tego nie rysowales co nie :> ?

Mi to Gimp'em zalatuje :)

Pozdrawiam

• #5 05 Sie 2006 15:39
    RaideR_87
    Poziom 14  

grzesiek410 napisał:
    Jakie masz trafo???

TTS250VA PRI:230V SEC: 2x24V
    AMD Wojtek napisał:
    Mam pytanie jak robisz te projekty kolorowe np.. pokoju i glosika bo w paincie tego nie rysowales co nie :> ?

Wymiatacz napisał:
    Mi to Gimp'em zalatuje :)

Photoshop czyni cuda :)

• #6 05 Sie 2006 16:19
    erian
    Poziom 21  

mi sie podoba

Moderowany:

pisanie nic nie wnoszących wiadomości

• #7 05 Sie 2006 16:19
    audiomaniaki
    Poziom 10  

Jak dla mnie ładnie 5/6
    powiec mi gdzie kupiłeś trafo i za ile

ps. czy ten radiator niejest za mały do TDA??

• #8 05 Sie 2006 16:39
    RaideR_87
    Poziom 14  

audiomaniaki napisał:
    powiec mi gdzie kupiłeś trafo i za ile

Trafo kiedyśtam ojciec zamawiał na http://www.toroidy.pl ale mu już nie było potrzebne to je wykorzystałem do subwoofera. Z tego widzę to teraz jest on w cenie w tej firmie za 86.62 zł.

audiomaniaki napisał:
    ps. czy ten radiator niejest za mały do TDA??

Fakt, troche się grzeje a nawet bardzo ale jak na razie TDA wytrzymuje :)

• #9 05 Sie 2006 16:42
    crazy_88
    Poziom 42  

przyznam ze wykonanie bardzo eleganckie jak na sam poczatek pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow

• #10 05 Sie 2006 17:30
    Szokolo
    Poziom 19  

Witam! Fajna konstrukcja, lecz koniecznie układ zaopatrz w większy radiator :-). Pozdrawiam!

• #11 05 Sie 2006 17:36
    mejson
    Poziom 11  

Witam

Jak na pierwszy raz to ładnie wykonany , mi sie podoba 5/6.
    Gdzie zakupiłeś taką tanią końcówkę ? Jak bardzo potrafi zamruczeć :>??

Pozdrawiam

• #12 05 Sie 2006 17:41
    ro_beri
    Poziom 23  

Udana konstrukcja.
    Mi sie podoba to obicie, rzeczywiscie dobrze wygląda.

Co do uwag to jak wyżej:
    mały radiator
    brak chociazby wyłacznika (ta dioda to za specjalnie nie musi byc) - ale to juz rzecz gustu...

• #13 06 Sie 2006 15:58
    kwierzyk
    Poziom 15  

Całość prezentuje się bardzo ładnie, porządnie wykonana konstrukcja, jak ktoś wyżej zauważył fajne obicie tego suba jest :D

Zdecydowanie popieram ro_beri jak i pare innych osób które wypowiediząły się przede mną - takiego radiatora bałbym sie załozyc nawet do td1554Q(2*22W), przykrec to do porządnego radiatora, no chyba, że lubisz oglądać eksplozje ukłdów elektronicznych i paskudny dym ;)

Całość oceniam n 5/5 ;) Pozdrawiam, kw

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME