Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Schemacik inst. gazowej LOVATO

Albercik 321 06 Sie 2006 17:54
  • #1 06 Sie 2006 17:54
    Albercik 321
    Poziom 25  

Poszukuje Schemacik instalacji gazowej Lovato z komputerkiem LOV"ECO" 438046 i sterownikiem STAG 2W.

• #2 06 Sie 2006 17:59
    momik12
    Poziom 31  

schemat mam w głowie podaj kolory przewodów.

• #3 07 Sie 2006 15:19
    Albercik 321
    Poziom 25  

Oto kolorystyka kabelkow:
    Sterownik STAG2-W:biały
    niebieski
    żołty
    czerwony
    czarny
    brazowy
    Komputerek LOV"ECO"438046: niebieski
    fioletowy
    biały
    żołty
    czerwony
    brazowy
    zielony
    biały
    czerwony
    Te 4 ostatnie,czyli czerwony,biały,zielony i brazowy leca do silniczka krokowego gazu.
    Pozatym w instalacji sa jeszcze 2 przekazniki,z ktorych wychodza nastepujace kabelki:
    przek.1 - 30-żołty
    87a-żołty
    85-niebieski
    86-czarny
    przek.2 - 30-rożowy
    87-szary
    85-czarny
    86-czerwony
    Od czego sa te 2 przekazniki i czy ma znaczenie,na jakie styki na cewke tych przekaznikow przychodzi masa?Bo w jednym jest na 85,a w drugim na 86(tak przypuszczam,ze to jest masa,poniewaz kolor kabelkow jest czarny) i czy kabelek żołty w przekazniku 1 nie powinien byc nie na styku 87a,tylko na styku 87,tak jak w przek.2?
    Dodam,ze ta instalacja gazowa jest zamontowana w Polonezie Plusie z jednopunktem Boscha.

• Pomocny post
    #4 07 Sie 2006 16:06
    apcgassystem
    Poziom 15  

Witam!
    Oto schemat podlaczenia komputera LOV "ECO" 438046.
    Na przelacznik nie patrz, bo to jest LOVATO i ma inne kolory przewodow niz STAG.
    STAG-a 2W podlaczasz w nastepujacy sposob:
    - brazowy - sygnal predkosci obrotowej (np. zacisk 1 cewki zaplonowej)
    - czarny - masa
    - czerwony - plus po zaplonie przez bezpiecznik 7,5A lub 10A
    - niebieski - zasilanie elektrozaworow gazowych, emulatorow, komputerow gazowych, przekaznikow gazowych itp.
    - bialy - do czujnika rezerwy gazu na zbiorniku
    - zolty - nie podlaczac.
    Przekaznik z zoltymi przewodami odcina po przejsciu na gaz wtryskiwacz benzynowy. Drugi z przekaznikow sluzy prawdopodobnie do kasowania pamieci bledow sterownika wtrysku (po wylaczeniu zaplonu odcina stale zasilanie podtrzymania pamieci bledow).
    Pozdr.

• #5 07 Sie 2006 22:59
    Albercik 321
    Poziom 25  

Wielkie dzieki za schemacik i opis.Punkciki juz poleciały.Dzisiaj posprawdzalem instalacje w autku i mam jeszcze kilka pytan,bo tak jakby brakowalo mi w instalacji kilka szczegolow.
    Czy urzadzonko opisane na schemacie jako Emmulatore Emu 1.4 to emulator?Jak tak to czego - wtrysku czy sondy?Bo ja nie mam tego.Co to jest NTC?Jakis czujknik temperatury?Tego tez nie mam podlaczonego.Tak samo nie mam podlaczonego TPS-a.Czy musi byc?Co to jest za urzadzonko opisane jako MULTIVALVE i co to jest to małe pod spodem z zielonym i rozowym kabelkiem?No i co to jest opisane jako Connetore BOBINA IMPULS connector?Tego tez chyba nie mam.No i nie mam tez bezpiecznika na tym niebieskim kabelku,ktory zasila przekazniki,cewke zaworu gazu i reszte.Czy musi on byc?:|

• #6 07 Sie 2006 23:49
    momik12
    Poziom 31  

Emulator wtryskiwaczy.Termistor pomijasz.Emulator sondy znajduje sie w loveco.Multivalve to wielozawór,a TPS jest wskazany ponieważ będzie problem przy programowaniu.Conectore bobina ble ble to złącze cewki zapłonowej(podłączasz tam +15 i sygnał cewki-brązowy.)

• #7 18 Sie 2006 21:18
    Albercik 321
    Poziom 25  

Witam ponownie.Chcialem jeszcze wrocic do tematu.Chodzi o odciecie pompki paliwa podczas jazdy na gazie.Czy mozna podpiac cewke przekaznika odcinajacego pompke,pod ten niebieski kabelek,ktory zalacza wszystkie elementy gazu?Oczywiscie chodzi o przekaznik z dwoma niezaleznymi stykami - 87 i 87a.

Dodano po 1 [minuty]:

Bo rozumiem,ze napiecie na tym niebieskim przewodziku pojawia sie po przelaczeniu sie zasilania na paliwo gazowe?

• Pomocny post
    #8 18 Sie 2006 23:04
    apcgassystem
    Poziom 15  

Dokladnie tak!
    Zasilanie przekaznika odcinajacego pompe paliwa podpinasz rownolegle do cewek zaworow gazowych (niebieski i czarny przewod - styki 85 i 86), zas styki 30 i 87a w szereg z zasilaniem pompy (rozcinasz przewod zasilajacy pompe).
    Pozdr.

• #9 19 Sie 2006 23:20
    Albercik 321
    Poziom 25  

Dzieki wielkie za odpowiedz.Pozdrowka.

• #10 21 Sie 2006 21:27
    gazer11
    Poziom 15  

radzilbym nie odcinac pompy paliwa!

• #11 22 Sie 2006 18:42
    Albercik 321
    Poziom 25  

Gazer11,ja wiem,że to nie najlepszy pomysł.Wiem też,ze kierowcy maja rożne poglądy na ten temat.W moim autku nie mam odciecia pompy i jezdze juz tak dośc sporo czasu i nie narzekam.Ale jeżeli klient chce....Jego samochod i jego pieniążki.Pozdrawiam.

• #12 28 Sie 2006 15:45
    kozi__m
    Poziom 1  

ja niestety w moim musialem odciac pompe poniezaz jedna juz spalilem wiec wole nie ryzykowac wiadomo ze to przez mala ilosc pailiwa ale niestety.... :] jezeli komp nalapie bledow to robie mu reset i jest ok
    Pozdro :]

• #13 22 Paź 2006 21:17
    Witoldinho
    Poziom 14  

a jak wygląda wtyk do LOVATO ten od podlaczenia interfejsu LPG

• #14 07 Lut 2009 08:56
    SoMeBoDy777
    Poziom 12  

a czy ktoś mógłby uzupełnić opisy pinów gniazda (tego do samochodu) bo mam kompa ale bez kabli więc ich kolory nic mi nie mówią :( z góry dzięki

Schemacik inst. gazowej LOVATO

• #15 24 Lut 2009 20:17
    zyb
    Poziom 10  

do SoMeBoDy777
    zrobilem sobie fotke wtyczki, w poleczeniu z wczesniejszym schematem lovato bedziesz mial opis calej wtyczki.
    5-bialy
    6-brazowy
    11-fioletowy
    12-zolty
    13-czerwony
    14-niebieski

pozostalosc to tak jak napisales silnik krokowy

Pozdrowki.

• #16 21 Lip 2009 21:15
    ULOK2405
    Poziom 10  

Czyli jak Poldek zrezygnował z chodzenia na benzynie i pompka jest ok, immo tez a wtryski nie puszczają to mógł się sfajczyć ten przekaźnik od instalacji gazowej co jest na żółtych kablach??? pozdro

• #17 22 Lip 2009 13:42
    maniana18
    Poziom 11  

Pompa paliwowa nie musi być odcinana pod warunkiem że w zbiorniku zawsze będzie jakaś ilość paliwa.

• #18 03 Sie 2009 21:52
    Przemek24
    Poziom 8  

Z tego schmatu rozumiem,ze jest podpiecie pod sonde :?: czyli nie trzeba emulatora sondy :?:

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty