X

Schemacik inst. gazowej LOVATO

Albercik 321 06 Aug 2006 17:54
  • #1 06 Aug 2006 17:54
    Albercik 321
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Poszukuje Schemacik instalacji gazowej Lovato z komputerkiem LOV"ECO" 438046 i sterownikiem STAG 2W.
  • #2 06 Aug 2006 17:59
    momik12
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    schemat mam w g這wie podaj kolory przewod闚.
  • #3 07 Aug 2006 15:19
    Albercik 321
    Level 25  
    Topic author Helpful post? (0)
    Oto kolorystyka kabelkow:
    Sterownik STAG2-W:bia造
    niebieski
    穎速y
    czerwony
    czarny
    brazowy
    Komputerek LOV"ECO"438046: niebieski
    fioletowy
    bia造
    穎速y
    czerwony
    brazowy
    zielony
    bia造
    czerwony
    Te 4 ostatnie,czyli czerwony,bia造,zielony i brazowy leca do silniczka krokowego gazu.
    Pozatym w instalacji sa jeszcze 2 przekazniki,z ktorych wychodza nastepujace kabelki:
    przek.1 - 30-穎速y
    87a-穎速y
    85-niebieski
    86-czarny
    przek.2 - 30-ro穎wy
    87-szary
    85-czarny
    86-czerwony
    Od czego sa te 2 przekazniki i czy ma znaczenie,na jakie styki na cewke tych przekaznikow przychodzi masa?Bo w jednym jest na 85,a w drugim na 86(tak przypuszczam,ze to jest masa,poniewaz kolor kabelkow jest czarny) i czy kabelek 穎速y w przekazniku 1 nie powinien byc nie na styku 87a,tylko na styku 87,tak jak w przek.2?
    Dodam,ze ta instalacja gazowa jest zamontowana w Polonezie Plusie z jednopunktem Boscha.
  • Helpful post
    #4 07 Aug 2006 16:06
    apcgassystem
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Oto schemat podlaczenia komputera LOV "ECO" 438046.
    Na przelacznik nie patrz, bo to jest LOVATO i ma inne kolory przewodow niz STAG.
    STAG-a 2W podlaczasz w nastepujacy sposob:
    - brazowy - sygnal predkosci obrotowej (np. zacisk 1 cewki zaplonowej)
    - czarny - masa
    - czerwony - plus po zaplonie przez bezpiecznik 7,5A lub 10A
    - niebieski - zasilanie elektrozaworow gazowych, emulatorow, komputerow gazowych, przekaznikow gazowych itp.
    - bialy - do czujnika rezerwy gazu na zbiorniku
    - zolty - nie podlaczac.
    Przekaznik z zoltymi przewodami odcina po przejsciu na gaz wtryskiwacz benzynowy. Drugi z przekaznikow sluzy prawdopodobnie do kasowania pamieci bledow sterownika wtrysku (po wylaczeniu zaplonu odcina stale zasilanie podtrzymania pamieci bledow).
    Pozdr.
  • #5 07 Aug 2006 22:59
    Albercik 321
    Level 25  
    Wielkie dzieki za schemacik i opis.Punkciki juz polecia造.Dzisiaj posprawdzalem instalacje w autku i mam jeszcze kilka pytan,bo tak jakby brakowalo mi w instalacji kilka szczegolow.
    Czy urzadzonko opisane na schemacie jako Emmulatore Emu 1.4 to emulator?Jak tak to czego - wtrysku czy sondy?Bo ja nie mam tego.Co to jest NTC?Jakis czujknik temperatury?Tego tez nie mam podlaczonego.Tak samo nie mam podlaczonego TPS-a.Czy musi byc?Co to jest za urzadzonko opisane jako MULTIVALVE i co to jest to ma貫 pod spodem z zielonym i rozowym kabelkiem?No i co to jest opisane jako Connetore BOBINA IMPULS connector?Tego tez chyba nie mam.No i nie mam tez bezpiecznika na tym niebieskim kabelku,ktory zasila przekazniki,cewke zaworu gazu i reszte.Czy musi on byc?:|
  • #6 07 Aug 2006 23:49
    momik12
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Emulator wtryskiwaczy.Termistor pomijasz.Emulator sondy znajduje sie w loveco.Multivalve to wielozaw鏎,a TPS jest wskazany poniewa b璠zie problem przy programowaniu.Conectore bobina ble ble to z陰cze cewki zap這nowej(pod陰czasz tam +15 i sygna cewki-br您owy.)
  • #7 18 Aug 2006 21:18
    Albercik 321
    Level 25  
    Witam ponownie.Chcialem jeszcze wrocic do tematu.Chodzi o odciecie pompki paliwa podczas jazdy na gazie.Czy mozna podpiac cewke przekaznika odcinajacego pompke,pod ten niebieski kabelek,ktory zalacza wszystkie elementy gazu?Oczywiscie chodzi o przekaznik z dwoma niezaleznymi stykami - 87 i 87a.

Dodano po 1 [minuty]:

Bo rozumiem,ze napiecie na tym niebieskim przewodziku pojawia sie po przelaczeniu sie zasilania na paliwo gazowe?
  • Helpful post
    #8 18 Aug 2006 23:04
    apcgassystem
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Dokladnie tak!
    Zasilanie przekaznika odcinajacego pompe paliwa podpinasz rownolegle do cewek zaworow gazowych (niebieski i czarny przewod - styki 85 i 86), zas styki 30 i 87a w szereg z zasilaniem pompy (rozcinasz przewod zasilajacy pompe).
    Pozdr.
  • #9 19 Aug 2006 23:20
    Albercik 321
    Level 25  
    Dzieki wielkie za odpowiedz.Pozdrowka.
  • #10 21 Aug 2006 21:27
    gazer11
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    radzilbym nie odcinac pompy paliwa!
  • #11 22 Aug 2006 18:42
    Albercik 321
    Level 25  
    Gazer11,ja wiem,瞠 to nie najlepszy pomys.Wiem te,ze kierowcy maja ro積e pogl康y na ten temat.W moim autku nie mam odciecia pompy i jezdze juz tak do軼 sporo czasu i nie narzekam.Ale je瞠li klient chce....Jego samochod i jego pieni捫ki.Pozdrawiam.
  • #12 28 Aug 2006 15:45
    kozi__m
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    ja niestety w moim musialem odciac pompe poniezaz jedna juz spalilem wiec wole nie ryzykowac wiadomo ze to przez mala ilosc pailiwa ale niestety.... :] jezeli komp nalapie bledow to robie mu reset i jest ok
    Pozdro :]
  • #13 22 Oct 2006 21:17
    Witoldinho
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    a jak wygl康a wtyk do LOVATO ten od podlaczenia interfejsu LPG
  • #14 07 Feb 2009 08:56
    SoMeBoDy777
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    a czy kto m鏬豚y uzupe軟i opisy pin闚 gniazda (tego do samochodu) bo mam kompa ale bez kabli wi璚 ich kolory nic mi nie m闚i :( z g鏎y dzi瘯i

Schemacik inst. gazowej LOVATO
  • #15 24 Feb 2009 20:17
    zyb
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    do SoMeBoDy777
    zrobilem sobie fotke wtyczki, w poleczeniu z wczesniejszym schematem lovato bedziesz mial opis calej wtyczki.
    5-bialy
    6-brazowy
    11-fioletowy
    12-zolty
    13-czerwony
    14-niebieski

pozostalosc to tak jak napisales silnik krokowy

Pozdrowki.
  • #16 21 Jul 2009 21:15
    ULOK2405
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Czyli jak Poldek zrezygnowa z chodzenia na benzynie i pompka jest ok, immo tez a wtryski nie puszczaj to m鏬 si sfajczy ten przeka幡ik od instalacji gazowej co jest na 鄴速ych kablach??? pozdro
  • #17 22 Jul 2009 13:42
    maniana18
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Pompa paliwowa nie musi by odcinana pod warunkiem 瞠 w zbiorniku zawsze b璠zie jaka ilo嗆 paliwa.
  • #18 03 Aug 2009 21:52
    Przemek24
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Z tego schmatu rozumiem,ze jest podpiecie pod sonde :?: czyli nie trzeba emulatora sondy :?:
  Search 4 million + Products
Browse Products