X

Polerowanie wyświetlacza telefonu.

25 Jun 2003 08:14 GUGustavo
  • #1 25 Jun 2003 08:14
    Gustavo
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Jak mozna wypolerować porysowany wyświetlacz w komórce (Alcatel 311) ? Zrobiło mi się tak na skutek tarcia folii pokrowca o wyświetlacz. Podobno są jakieś preparaty do polerowania, ale wpisywanie tego hasła do wyszukiwarek nic nie dało.
  • #2 25 Jun 2003 08:21
    all_tel
    Spec od GSM
    Helpful post? (0)
    na allegro( dzial z telefonami komorkowymi ) mozna kupic taki preparat nazywa sie chyba Displex .
    pozdrawiam
    piotr
  • #3 25 Jun 2003 09:19
    PiotrPK
    Level 15  
    Helpful post? (-1)
    W sklepie:
    www.promaco.pl
    maja paste ze sciereczka (parenascie zlotych).
    Czytalem tez wypowiedzi zadowolonych uzytkownikow ktorzy wypolerowali wyswietlacz najtansza pasta do zebow :).
  • #4 25 Jun 2003 09:51
    Gustavo
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (-1)
    all_tel wrote:
    na allegro( dzial z telefonami komorkowymi ) mozna kupic taki preparat nazywa sie chyba Displex .
    pozdrawiam
    piotr

Dzięki !
    Opis tutaj: http://www.displex.pl/pol/main.htm
  • #5 25 Jun 2003 10:04
    TadeuszZ
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    W NORTH można kupić preparaty
    DISPLEX 12.00 zł. NR art. 198 50 59
    DISPLEX tubka 2.5g i chustka do polerowania 7.00 zł nr. art.530 42 12
    możesz zamówiś telefonicznie
    tel. ( 0 94 ) 347 31 60
  • #6 25 Jun 2003 10:38
    SPiotr
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Domowym sposobem można tak:na szmatkę flanelową puszczamy parę kropel płynu do pielęgnacji mebli - najlepszy CYPRYS i na to przy pomocy scyzoryka zeskrobujemy trochę kredy szkolnej i cierpliwie polerujemy.Nie pozostawia to matu tak jak płyny agresywne.
  • #7 25 Jun 2003 14:57
    free22
    Level 17  
    Helpful post? (+1)
    ja diplexem nawet cd czyszcze
    jednak jesli to tylko do jednego telefonu to nie warto lupowac tubki za 12zl + przesylka uzyj pasty do zebow jak proponowal kolega PiotrPK
  • #8 26 Jun 2003 07:51
    Gustavo
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    PiotrPK wrote:
    W sklepie:
    www.promaco.pl
    maja paste ze sciereczka (parenascie zlotych).
    Czytalem tez wypowiedzi zadowolonych uzytkownikow ktorzy wypolerowali wyswietlacz najtansza pasta do zebow :).

Dzięki. Ja wypolerowałem pastą Blend-a-med mocny miętowy żel. I jest git. CO prawda ryski pozostały, ale ich krawędzie są wypolerowane, tak że widac to dopiero jak się dokładnie przyjrzeć. W eksploatacji telefonu nie przeszkadzają. Pozostaje tylko kwestia usunięcia przyczyny zarysowania. Macie jakieś pomysły na to ?
  • #9 26 Jun 2003 15:43
    SPiotr
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Rysy na wyświetlacu tworzą drobinki kurzu które przyczepiają się do folii pokrowca i rzadziej na wskutek elektryzowania do osłony wyświetlacza.Można temu zapobiec gdy przed każdym włożeniem telefonu do pokrowca obydwie powierzchnie przeczyścimy przy pomocy kawałka irchy lub miękkiej (niezakurzonej) tkaniny bawełnianej.Jeszcze jedna uwaga - polerujemy w poprzek rys żeby ich nie pogłębiać a wygładzać krawędzie.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products