Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny 3-way na STX i Alphard

masar17 10 Sie 2006 13:50 6439 17
  • witam zrobilem takie oto kolumny na glosnikach:
    STX GDM-14-100-8-SC
    STX GDWT-8-150-8
    Alphard EW-80-120W(ponoć)
    Bez podziału wewnętrznego,wielkość ich to tak jak orginalne kolumny STX z których bralem wymiary czyli:
    68 cm wysokość
    34,4 cm szerokosc
    28,5 cm głębokośc
    uszczelniana sylikonem,
    Zwrotnica STX 3D-12-6 ciecie 800/5500 moc 200W,filtr trójdrożny
    W planie zamiana alpharda na STX'a nadającego sie do br o większej srednicy.
    To moje pierwsze lepszej jakosci kolumny, do tego jest SUB na Voice Kraft niby 180 W ale też do zmiany na STX'a podobnej wielkości i osobny napęd, oraz wszystkie te kolumny bedą wyszpachlowane i oklejone okleina drewnopodobną (w miare posiadanej ilości pieniędzy)
    Prosze o propozycje zmian lub dodatków...

Fajne!
  • #2 10 Sie 2006 14:10
    gucio.
    Poziom 22  

witam ten alpier pracuje w dużo zadużej obudowie a tes wysokotonowiec to okropny szmelc
    proponuje zmienisć alpiera na stx gdn 27/150/8/sc i wysokotonowca

• #3 10 Sie 2006 15:08
    Kamilz89
    Poziom 16  

co to ma byc ? pare poskrecanych desek zle dobrane przetworniki za duza obudowa... prosze nie zanizac poziomu elektrody....

• #4 10 Sie 2006 15:28
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Cytat:

Spalic, wywalic albo sprzedac i zrobic cos od nowa :)

• #5 10 Sie 2006 16:03
    morfi020
    Poziom 20  

ala altus ale do altusa to brakuje ogromna ilosc kilometrow totalne dno z tych kolumn ale + za same dobre checi

• #6 10 Sie 2006 17:34
    Caleb_
    Poziom 33  

ogolnie dno totalne. za duza obudowa, za duze odleglosci miedzy glosnikami, za szeroka, jakies marne otwory stratne, beznadziejne przetworniki... Prawdopodobnie ten alphard lepiej by sobie poradzil ze srednimi tonami sam w towarzystwie tego wysokotonowego niz tak jak tutaj masz. Pomijam juz fakt, ze wrzucasz do DIY dzielo niewykonczone...

totalna klapa

Cytat:
    To moje pierwsze lepszej jakosci kolumny(...)
    wolalbym nie widziec poprzednich... ;)

• #7 10 Sie 2006 20:12
    piterek-23
    Poziom 30  

CJ_Basseer napisał:
    Cytat:

Spalic, wywalic albo sprzedac i zrobic cos od nowa :)

A kto to kupi he he :)

:arrow: masar17
    Proponuje poczytac Elektrode tu naprawde jest duzo fajnych projektow, za duze i male pieniadze:)

Pozdrawiam. Piotrek

P.S.
    Nie chcialem Cie urazic

• #8 10 Sie 2006 20:31
    radziejsz
    Poziom 16  

panowi a chłopak napisał ze ma zamiar zmienic te alpierdy na cos z stx i wiekszej srednicy , wiec odległosc miedzy głosnikami jest całkiem dbra gdy potem nie wsadził by wiekszego , fakt konstrukcja nie dokonczna nie bardzo przemyslana

dokup br bo inaczej to kupa i wykoncz kolumny wtedy sie pochwal , narazie masz mały plus na zachete

• #9 10 Sie 2006 20:54
    lenin10
    Poziom 18  

jak wstawiasz cos do DIY to najpierw to dokoncz

mam propozycję - może poprosimy moderatora o stworzenie nowego działu np. Prawie DIY

• #10 10 Sie 2006 21:52
    dawidteo
    Poziom 11  

lenin10 napisał:
    mam propozycję - może poprosimy moderatora o stworzenie nowego działu np. Prawie DIY

ale to jest DIY, przeciez wykonal to samodzielnie, jesli juz to moznaby dzial nazwac Niedokonczoene DIY. :D z tym ze ogolnie uwazam ze dawanie na forum niedokonczonych projektow nie ma najmniejszego sensu...

Koledze od kolumn proponuje nastepnym razem bardziej sie przylozyc ;] pozdrawiam

• #11 10 Sie 2006 22:52
    Dawidos20
    Poziom 16  

Dno totalne !!! Zrób coś z tą obudową !!!

• #12 11 Sie 2006 02:19
    kotek*88
    Poziom 11  

denerwują mnie wasze opinie na temat kolegi TAK właśnie zniechęcacie ludzi do robienia czego kolwiek!! a może miał chłopak dość swojego sprzętu i postanowił coś zmienić poeksperymentować nauczyć sie czegoś. widać ze mu zależy na tym aby coś zrobić samemu a że mu nie do końca wyszło ( osobiście uważam że sub jest ok!!) to może byście mu coś poradzili albo pokazali jak należy daną żecz zrobić ale wy tylko umiecie powiedzieć to jest super a to do pupy!! Aha jeszcze jedna sprawa uparliście sie na tego stx-a jak nie niewiem co!! zmieńcie coś z tym to po prostu jest niemiłe i powinniście sie wstydzić!! takie zachowanie powinno być karane!! Przykro mi że tylko potraficie krytykować....ehhh Kolego nie przejmuj sie tylko rób i ulepszaj dalej!!!

• #13 11 Sie 2006 11:38
    masar17
    Poziom 9  

Hmmm ja prosiłem o wyrażenie zdania i pomysły które by mi pomogły bo wiem ze to nie jest ok sprzet i wykonczenie(sory to jest w planach). Jak sie nie ma kasy to sie nie kupuje czegos na wysokim poziomie !!!A wy tylko krytykujecie zamiast pomagać !!! DZIĘKUJE tym co pozostali kulturalni i nie pozwolili na takie coś... Jesteście naprawde OK !!!

• #14 11 Sie 2006 11:51
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Panowiekotek*88,radziejsz
    jest to bardzo szlachetne z waszej strony, że bronicie kolegi. Ale poza jakimiś mżonkami wasza wypowiedź nic nie wnosi w temacie DIY.
    Tą konstrukcję trudno oceniać. Ja podpiszę się pod tym co napisał Caleb.
    Dodam tylko tyle, że w dobie komputerów i internetu (jeśli konstrukcja jest zamieszczona, to wnioskuję, że autor ma dostęp do tych "wynalazków") kolega wykazał się zupełnym brakiem zainteresowania tematem DIY.
    Widziałem wiele słbych konstrukcji, ale większość była czymś argumentowana: tanie na działkę, dobór głośników pod względem estetycznym itp itd, a ta konstrukcja w mojej ocenie to porażka.
    Wstydził bym się trzymać nażędzia w takich paczkach. Po prostu tu nic nie może się podobać i taka jest prawda - przykra ale prawda.
    P.S.

radziejsz napisał:

sorry ale takie teskty ze strony goscia który pewnie nic jeszcze sam nei zrobił a i jest widac swiezy na elektrodzie sa troche nie na miejscu stary podszlifuj lepiej swoja kulturke...

kur... jestescie najmadrzejsi aby kogos skrytykowac , a sami , h.. potraficie ,

Tu wykazałeś się wielką elokwencją i "kulturką" :D

• #15 11 Sie 2006 19:12
    masar17
    Poziom 9  

Według mnie wcale tak zle nie graja te kolumny tylko przydalo by sie dać tłumik na wysokiego, a potem jak zarobie kase to zmienic na stx'y niskie z alpharda o srednicy 22 albo 25, dać tuby br i wyszpachlowac i okleic czy to bedzie dno dalej ?? dlaczego sama krytyka zamiast pomocy ??oraz Przepraszam ze dalem nie do tego dzialu co trzeba posta!!!

• #16 13 Sie 2006 12:13
    Krzysztof33
    Poziom 15  

Oj kolego tak się nie robi. do tych głośniczków jeśli koniecznie chcesz mieć te to zmniejsz obudowę, i po co aż 3 bass-reflex, daj max ze 2 nie więcej bo to Ci będzie grało jak tanie radyjko z bazaru. Moja ocena to 3/6. Pasuje tutaj jakiś konkretny głośnik, który przytłumiłby wysokie tonya wzmocnił niskie, i oczywiście jakiś konkretny wzmacniacz. Pomyśl i popracuj a coś z tego może być

• #17 13 Sie 2006 19:00
    gucio.
    Poziom 22  

ja byłem jednak zamało surowy
    dno totalne jak ty mogłeś coś takiego postawić w pokoju to jest totalny szmelc i nie broń sie brakiem kasy bo mogłeś sie chociarz do tego przyłorzyć i to przemyślec

• #18 22 Mar 2008 14:47
    gugus89
    Poziom 14  

Witam!
    Sprzedaj te alphardy, zainstaluj sobie basbox'a na pc-cie, wylicz strojenie do tej budy dla np jakiegos stx'a (min. 25cm) albo tanio wyjdzie kupić kosz z tonsilka i zreperowac..Później nic tylko wykończyć obudowę, i pokazać projekt dopięty na ostatni guzik..Osobiście tak bym zrobił..
    pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME