Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Symulator jazdy samochodem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Symulator jazdy samochodem
Autor
Wiadomość
grzes_dmb
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 13 Sie 2006 12:16   

Poszukuję jakiegoś programu-gry, który by symulował jazdę samochodem osobowym w warunkach miejskich. Chodzi mi o jakiś realistyczny symulator, tak żeby trzeba było stosować się do znaków, świateł, ruchu drogowego. Najlepiej w polskich realiach. Proszę o propozycje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2006 12:16   

Powrót do góry

Taenia_Saginata
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków/Tarnów/Leiden/Noordwijk

Post#2 13 Sie 2006 13:21   

Re: Symulator jazdy samochodem

Fizyka tez ma byc w miare realna? Jesli tak to bedzie ciezko, szczegolnie z programem w polskich realiach. Ja kiedys znalazlem taki program http://www.3d-fahrschule.de/uk_index.htm. Sa swiatla, znaki i takie tam, ale jazdy samochodem sie z tego nie nauczysz. Wedlug mnie bez porzadnej kierownicy z przekladnia, 3 pedalow i symulatora z wiernie odwzorowana fizyka nie ma to sensu. Niestety jedyne realistyczne symulatory ktore znam to symulatory samochodow wyscigowych.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2006 13:21   

Powrót do góry

mrrudzin
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Pruszcz Gdanski

Post#3 14 Sie 2006 13:34   

Jeśli coś ma dobrą fizykę - najczęściej trzeba znaleźć się jako pierwszy na mecie.
Z różnego rodzaju gier jakie przewałkowałem najrealniejsza wydaje mi się "Mafia". Są światła, w miare realistyczna jazda, manualna skrzynia biegów a nawet sprzęgło. Niestety gorzej z znakami czy trudniejszymi "skrzyżowaniami".

Próbowałem ściągnąć ten symulator z linku powyżej. niestety pisze coś o nieautoryzowanym dostępie.

PS.
Chcesz potrenować przed egzaminem?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sie 2006 13:34   

Powrót do góry

McRancor
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Wrocław

Post#4 14 Sie 2006 23:16   

Polskich realiów nie jesteś w stanie zasymulować na najszybszych maszynach NASA, szczególnie powierzchnia jezdni jest często tak skomplikowana i złożona, że zasymulowanie zachowania pojazdu przekracza możliwości dzisiejszych komputerów...

;)
Powrót do góry

Arnold_S.
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 15 Sie 2006 23:38   

Z gier bawiłem się kiedyś w Midtown Madness Microsoftu(jedynka, bo wersja 2 jest jakaś taka sztuczna).
Na kierownicy fajnie się jeździ(szczególnie auto Cadillac zachowuje się w tej grze dość realnie - poślizg, itp).

Jest w grze tryb Cruising("szwędanie się"), i można sobie krążyć po mieście ile się chce.

Polecam. :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sie 2006 23:38   

Powrót do góry

Sam Sung
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 16 Sie 2006 11:09   

A może coś z Chorwacji? http://uj.dir.hr/download.php
Powrót do góry

grzes_dmb
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 Post autora tematu 19 Sie 2006 11:04   

Fizyka jazdy nie jest dla mnie tak ważna. Wiadomo, że prowadzenia samochodu nie nauczy się przed komputerem. Chodzi mi głównie o sposób zachowania na różnych skrzyżowaniach, stosowanie się do znaków, jazda poza miastem. Np. chciałbym dojechać z jednego miasta do drugiego, stosując się do wszystkich znaków i skrzyżowań. Mam prawo jazdy od roku, ale potem prawie wcale nie jeździłem i chciałbym trochę sobie poprzypominać. W szczególności boję się jazdy poza miastem. Spróbuję tych gier/programów, które proponujecie. Dzięki za odpowiedzi, ale czekam jeszcze na inne propozycje.

Ta gra proponowana przez Sam Sunga wygląda całkim ciekawie. Szkoda tylko, że nie jest po angielsku. Wie ktoś może czy da się w niej zmienić kamerę, tak żeby była z fotela kierowcy? Czy da się grać joystickiem?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Symulator jazdy samochodem
Strona 1 z 1