Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taka mala estrada

Skobej 18 Sie 2006 19:51 4580 24
  • Taka mala estrada
    Witam
    Zrobilem takie oto kolumienki, to moja 2-ga konstrukcja, pierwszych az wstyd pokazywac
    Otwory byly liczone w WinIsd pierwszy raz robilem taka symulacje wiec jak policzyl obudowe tak zrobilem, teraz wiem, ze buda troche duuuuzzzza ok 170l.
    Nadstawki to projekt Beyamy.
    Glosniki:
    Doly STX 38-300-4-AE ciete przy 160hz
    Nadstawki z braku laku tymczasowo Alpierdy 12" nie wiem jaki model i Dibisi
    Calosc gra calkiem przyzwoicie, potrafi zrobic zamiesznie.
    Koszty calej budowy ok 900zl

Fajne!
  • #3 18 Sie 2006 20:11
    Gilotyn@
    Poziom 30  

napisz coś więcej o wrazeniach odsłuchowych i napisz czym to napedzasz

• #4 18 Sie 2006 20:29
    steraf
    Poziom 13  

Obudowy pod STXy faktycznie duze, mogłeś dać coś około 110 - 130 litrow. Jak je zestroiłeś ?

• #5 18 Sie 2006 20:32
    Skobej
    Poziom 9  

Na razie mam taki dziwny wynalazek ktory zwie sie Hollywood Impact 600, niby 2*250rms, wydaje mi sie ze nie ma takiej mocy.
    Planuje zakup Omnitronic P-1000 2*500w

• #6 18 Sie 2006 20:46
    kloose
    Uczeń

coś mi sie wydaje ze to spali te alpierdy...
    ale zapomniałem oceniĆ konstrukcji...3/6 za to że w każdej kolumnie coś mi sie nie zgadza.. np: kolor membrany... albo gwizdki nie takie same...

• #7 18 Sie 2006 21:12
    marcin.baczewski
    Poziom 12  

Skąd wytrzasnąłeś takie narożniki?? :D Czy nie są to takie do wykańczania narożników ścian?? :D:D Mogłeś bardziej przyłożyć się do wykończenia obudowy kolumny. Jakich użyłeś głośników bo do sprzętu estradowego to chyba nie takich się używa:?: Ale całość jest dosyć oryginalna. Pozdro

• #8 18 Sie 2006 21:24
    Skobej
    Poziom 9  

Co do tego alpierda to jest on tymczasowo, pozniej bedzie STX, gwizdki sa takie same, tylko zdjecie jest slabe.
    Narozniki to faktycznie sa do scian:)))
    Racja jest ze Alpierdy i Dibeisi nie nadaja sie na estrade, ale na moje potrzeby wystarczaja

• #10 18 Sie 2006 23:07
    kotek*88
    Poziom 11  

Spoko. Mam podobny zestaw tylko bas na wzór reloopa z głośnikami celestiona a na góre altus 140 napędzam to wk -200 i sharpem-8800sx i uważam że zestaw kolegi będzie podobnie grał i może go używać na otwartych imprezach przynajmniej ja tak robie i całe ośedle słyszy jak dicho robie. Koledze by sie przydał lepszy wzmak albo dwa osobne na góre ten holywood a na dół przynajmniej coś o mocy 150W bo ten holywood..... to napewno nie na bas. Konstrukcja całkiem niezła ogólnie nie powinno sie stosować na estrade głośników na miękkim zawieszeniu ale na górze to nie przeszkadza gożej z dołem dla mnie 5\6 bardzo orginalnie wyglądają i mi się podobają:) supcio teraz tylko lepszy wzmak na suby i jazdaaaa!!!

• #11 19 Sie 2006 00:46
    Hefajstos
    Poziom 35  

Projekt Beymy, wzór reloopa, itp - jakie to ma znaczenie. Taka obudowa ma trzy parametry - objętość, strojenie i solidność wykonania. Co tu projektować?
    Poza tym wywal te kątowniki, wyglądają jak takie pod tynk.

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #12 19 Sie 2006 03:03
    djsebartus17
    Poziom 15  

kotek*88 napisał:
    przynajmniej ja tak robie i całe ośedle słyszy jak dicho robie.
    I co z tego , że słyszy jak jakośc masz marną( i poza tym chciałłem, zauważyć, że ty tez nie masz twardego zawieszenia;])

kotek*88 napisał:
    Koledze by sie przydał lepszy wzmacniacz albo dwa osobne na góre ten holywood a na dół przynajmniej coś o mocy 150W bo ten holywood..... to napewno nie na bas.
    tutaj jest potrzebne minimum 300wat czystego rmsu ( najlepiej 400 ), a 150w to tych głosników nawet nie wysteruje;]

:arrow::arrow: kostek 88 --- ten sharp-8800sx jest do domu a nie na estrade.

konstrukacja estetycznie może i nie jest brzydka, ale te kontowniki podtynkowe to nie wiem co one tam robią, bo jak dla mnie to wygląda obleśnie, paczki jak dla mobilnego dj'a, gdzie ważne są gabaryty, są dużo za duże!! wystarczyłoby 100l ( mówie tutaj o subbasach)

pozdrawiam i zarazem dobranoc bo już 3 w nocy;]:arrow:

• #13 19 Sie 2006 08:02
    Skobej
    Poziom 9  

Zgadzam sie z kolega djsebartus17, tu potzreba conajmniej 400w jak podlacze same doly do tego hollywooda to dopiero wtedy sie rozkrecaja.
    Te narozniki to rzecz gustu, a jak wiadomo o gustach sie nie rozmawia:))),
    mnie sie podobaja sa poprostu orginalne:)
    Zgadzam sie rowniez z faktem, ze doly sa za duzee, pierwszy raz robilem symulacje w winisd i myslalem, ze tak jak policzyl budy bedzie dobrze, okauje sie, ze jednak nie ojawia sie to malo dynamicznym i przeciagnietym basem.

• #14 19 Sie 2006 10:53
    mr_nuke
    Poziom 17  

Witam

Wyglądają te kolumny nieźle, a co do głośników, to koniecznie wymień te w satelitach, gdyż to jest badziew :)
    Ogólnie na pewno troche hałasu tym zrobisz :)
    4/6

Pozdrawiam

• #15 19 Sie 2006 13:06
    Duchu22
    Poziom 14  

Jak to widze to przypomina mi sie 18nastka na 60 osob, gdzie DJ gral z 2ch cd i kompa, krzyczal do mikrofonu, a za przody robila u niego domowa "wieza" hi-fi.

Majac 900 pln mozna zrobic cos ciekawszego, co zagra poprawnie. Dalej. SPL tego zestawu to 95 dB na basie i ok 90 na gorze, co przy slabych wzmacniaczach daje mizerne efekty. Autor zamierza wymienic glosniki na stx - 12" selenium + ATP to minimum, do tego porzadna koncowka, cross i sub na 2ch 38 stxa. Będzie z tego ciekawy zestaw 2.1 o SPL ok. 98 dB.

W kwesti estetyki. Rozumiem ze kolumny robiłeś dla siebie. Tobie się podobaja, ok. Jak dla mnie wyglądają nieladnie. Katowniki mialy zapewne ukryc laczenia materialu, a wystarczylo się troszke postarac przy klejeniu. No i ten napis alphard :)

Masz już swoje „nagłośnienie”. Zastanow się co dalej. Dalsze inwestowanie w sprzet który na siebie nie zarabia ? Jeśli zarabia to czy naprawde warto go rozbudowywac – czy przyniesie to wieksze zyski ? O ile końcówkę mocy sprzedac jest dosyc latwo o tyle kolumny DIY już trudniej.

Powodzenia :)

• #16 19 Sie 2006 13:40
    ige
    Poziom 35  

hmm te stx maja stanowczo za duze obudowy przez co mocno spadla ich wytrzymalosc mocowa,radzil bym ci donich zrobic budy ok 100l i strojenie 40Hz,po drugie te nadstawki napewno maja poterzna dziure w srednim pasmie poniewaz te glosniki nie nadaja sie do konstrukcji dwudroznej i zmiana basowca na stx30AE niewiele tu zmieni,reasumoujac wykonanie i estetyka ladnie wyszla lecz dobor glosnikow to sprawa kompletnie nie przemyslana za ta kase mozna zlozyc lepszy sprzet wystarczy troche poczytac

pozdrawiam

• #17 19 Sie 2006 15:08
    kotek*88
    Poziom 11  

djsebartus17- przeczytaj moją wypowiedź dokładnie i nie przekręcaj( napisałem że w nadstawkach miękkie zawieszenie nie przeszkadza w przeciwieństwie do subbasów) . W końcu na góre nie idzie bass tylko średnie i wysokie tony. Aha i przeczytaj sobie opinie wk-200 i sharpa sx8800H. A co do brzmienia to bym sie kłucił nie wiesz jak gra nie słuszałeś nie wypowiadaj sie!!! Gram na tym 1,5 roku i nie mam problemu z niczym dodam tylko że altusy napędza wk-200 z obciętym przez korektor pasmem najniższych częstotliwości, a sharp działa przez filtr niskotonowy:) może i nie ma powalającej mocy bo wk ma ok.200W na 4 ohm a sharp 200 na 8 ohm ale gra bardzo czysto i wystarczająco głośno nawet na terenie otwartym:)

• #18 20 Sie 2006 13:15
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Hmm... Jak to Twoja 2 konstrukcja i to jeszcze nei przemyslana - tak mi sie wydaje, to nei chce widziec pierwszej:D

Nadstawki to wogole jakis denny pomysl :d alphard wyglada na cw, dibelsi na gorze...
    eh... doly za wielkie...
    I wogole to na allegro widzialem :D

No ale miejmy nadzieje ze kolejna konstrukcja bedzie bardziej przemyslana :)

• #20 20 Sie 2006 14:24
    Duchu22
    Poziom 14  

Jak stac cie na identyczne jak w projekcie glosniki to czemu nie. Napewno bedzie to krok na przod.

• #21 20 Sie 2006 16:03
    mr_nuke
    Poziom 17  

Witam

Jeżeli zastosujesz te głośniki, które są w projekcie, to to będzie ogromny krok naprzód w porównaniu do tego czego teraz sluchasz. Projekt jest drogi, ale wart takich pieniędzy.
    Swoją drogą nie myślałeś o nadstawkach tubowych takich jak te http://www.speakerplans.com/index.php?id=mt102
    Do tego suby tubowe i masz elegancki zestaw, którym nagłośnisz spore powierzchnie.

Pozdrawiam

• #22 23 Sie 2006 14:23
    Adam8888
    Poziom 11  

Nie moge zrozumiec takich ludzi jak np. kloose
    Dla niego sie liczy kolor mebramy
    Wybacz ale to jest sprzet estradowy to ma dawac a nie wygladac . Wiadomo ze jakies minimum jest wygladu (obodowy)
    Co do 38cm STX nie wpowiadam sie bo nie mialem
    Ale co do satelit o bym sie dobrze zastanowil
    Napewno nie zastosowal bym miekiego zawieszenia .
    Teraz tylko dobry napęd zalatw moze dap 900-1200 ?
    Sam mam dap 1200 i bardzo dobrze radzi sobie z 2*38cm (RW 1500) pod jeden kanal
    Pozdrawiam

• #23 27 Sie 2006 22:23
    djsebartus17
    Poziom 15  

kotek*88 napisał:
    Aha i przeczytaj sobie opinie wk-200 i sharpa sx8800H.

przeczytałem i co z tego?? nadal uważam, że "dicho" na 200 watach to chałtura
    kotek*88 napisał:
    A co do brzmienia to bym sie kłucił nie wiesz jak gra nie słuszałeś nie wypowiadaj sie!!!

słyszałem, w domu ( oczywście z odpowiednim preampem ) gra nawet dobrze
    kotek*88 napisał:
    Gram na tym 1,5 roku i nie mam problemu z niczym

jeżeli grasz techno to nie ma się czeemu dziwić, puszczaj coś ze stajni Nightwisha, Hammerfala to gwarantuje, że wode na nim zagotujesz
    kotek*88 napisał:
    altusy napędza wk-200 z obciętym przez korektor pasmem najniższych częstotliwości,

uważam, ze obcinanie altusów korektorem to gra nie warta świeczki, ponieważ grają bardziej mid-basem

kotek*88 napisał:
    może i nie ma powalającej mocy bo wk ma ok.200W na 4 ohm a sharp 200 na 8 ohm ale gra bardzo czysto i wystarczająco głośno nawet na terenie otwartym:)

200watami to może jakoś nagłośnisz, ale 100m^2

pozdrawiam

ps. i na drugi raz jeżeli nie masz pojecia o nagłasnianiu i nagłosnieniu ( ja nie mówię, że jestem profesorem akustyki), ale znam się na troszkę na tym temacie

ps2. życze udanych i bezawaryjnych chałtur

• #24 10 Wrz 2006 19:52
    398216
    Usunięty  
  • #25 22 Wrz 2006 10:20
    matel001
    Poziom 20  

Hm.. W kolumnach nie podobają mi śię te kontowniki (tak to sięchyba nazywa) po bokach. Kolor membrany nie jest dla mnie taki ważny. Istotne jest żeby kolumna dobrze grała, a niestety po alpierdach nie można się spodziewać fajerwerków (widziałem już zdjędia co się z nimi dzieje po jednej imprezie). W sumie ich nigdy nie słuszałem ale patrząc na ceny to wnioski nasuwają się same. Ale dołki nie takie złe. No a co do koncówki mocy to rzeczywiście fajnie by było żebyś sobie coś lepszego załatwił. No i ocena +3/6

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME