Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem w Windows. Nie uruchamiają się programy exe...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Problem w Windows. Nie uruchamiają się programy exe...
Autor
Wiadomość
BudynPrezes
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Przechlewo

Post#1 Post autora tematu 20 Sie 2006 13:59   

Problem w Windows. Nie uruchamiają się programy exe...

Uruchamianie komputera przebiega prawidłowo.
Windows uruchamia się bez zarzutów.
Jednak po uruchomieniu Windowsa nie uruchamiają się, żadne inne programy, które są np. w autostarcie, czy też w MSConfig.
Mało tego, w Menu start w miejscu ikon skrótów pojawiły się ikony „nieznanych” plików. Po kliknięciu na którąkolwiek z ikon pojawia się okienko:

Z informacją, iż system Windows nie może otworzyć pliku.
Uzyj sieci Web do znalezienia...
Wybrac program z listy.

W każdym razie tak wygląda sytuacja po kliknięciu na jakąkolwiek ikonę w menu start która jest skrótem.
Przeglądając foldery zauważyłem, iż programy również są nierozpoznawalne. Nie ma możliwości by uruchomić jakikolwiek program. Chciałem przywrócić komputer, sprawdzić rejestr (regedit), sprawdzić msconfig, lecz zdałem sobie sprawę że wszystkie te programy są programami exe i nie ma możliwości ich uruchomić. Po prostu program nie reaguje na podwójne kliknięcie, czy ENTER.
Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Oczywiście format pozostawiam na koniec.

Gdy kliknę PPM i dam utwórz nowy plik np. txt lub doc. Pojawi mi się ślicznyplik dokumentu który mogę bez problemu otworzyć np. w noataniku. Ale gdy chcem uruchomić notatnik uruchomienie go nie daje rezultatów...

Proszę o pomoc w postaci pytań jeśli to co napisałem nie opisuje tego co dzieje się w owym komputerze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2006 13:59   

Powrót do góry

Kolobos
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#2 20 Sie 2006 14:09   

Re: Problem w Windows. Nie uruchamiają się programy exe...

Sciagnij i uruchom:
http://www.kellys-korner-xp.com/regs_edits/exefix.reg
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2006 14:09   

Powrót do góry

bart1986
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 20 Sie 2006 14:15   

Witam prubowales odpalic nie ze skrotu tylko z foldera gdze ten program jest zainstalowany albo z start>uruchom jesli nieda sie odpalic tych programow z folderu gdze jest zainstalowany to raczej juz niepujdze tego zrobic tez tak mialem przelec dla pewnosci antivirusem itp moze jakis robal porzera twoje pliki exe
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2006 14:15   

Powrót do góry

BudynPrezes
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Przechlewo

Post#4 Post autora tematu 20 Sie 2006 15:21   

Zapomniałem dodać, iż skanowałem antywirusem.
Mam Kaspersky.
Zapytacie jak udało mi się go uruchomić, skoro pisałem wcześniej, iż nie moge uruchomić niczego co jest progamem.
Uruchomiłem Kasperskiego poprzez kliknięcie PPM na pliczek i z menu wybrałem "Szukaj na obecność wirusów". W ten sposób owy pliczek został przeskanowany, a w rezultacie w trayu (koło zegarka) pojawiła się ikonka kaspersky (jedyna ikonka). Kliknąłem na nią PPM i wybrałem skanowanie komputera...
Nic nie wykrył.

Do Kolobos.
Przy komputerze o którym się rozpisuje będe siedział dopiero w poniedziałek. Jako piersze co zrobie to, to co polecasz.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Problem w Windows. Nie uruchamiają się programy exe...
Strona 1 z 1