Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

wyjąca syrena - alarm silicon

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Zabezpieczenia -> wyjąca syrena - alarm silicon
Autor
Wiadomość
gawroche
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Otwock

Post#1 Post autora tematu 20 Sie 2006 21:29   

wyjąca syrena - alarm silicon

Witam,

Wprawdzie jestem nowy ale od razu pytam:

Kupiłem samochód z zainstalowanym alarmem silicon - wygląda on na model TX-07 (pilot z 3 przyciskami, wysuwaną antenką, zasuwana klapką itd...).
Sprzęt działa - to znaczy zamyka i otwiera drzwi, miga światełkami przy tych czynnościach, nie pozwala odpalić sprzęta po otwarciu i odpaleniu bez pilota ale... ciągle wyje mi syrena (muszę ja wyłączać kluczykiem). początkowo myslałem że przyczyna jest rozwalony wyłącznik oświetlenia drzwi ale niestety nie.
szukałem na forum ale rady typu odłączenie zasilania (akumulatora) i podłączenie po kilku minutach nie pomogły.
Ponadto nie mam żadnej instrukcji do tego ustrojstwa - jeśli ktoś ma byłbym wdzięczny...
Aha - jeszcze jedno - znalazłem centralkę (po 30 minutach :) ) przycisk serwisowy itp... wszystko wygląda na ładnie podłączone, poizolowane pospinane zaciskami i dyskretnie ukryte tak więc wygląda na robotę fachowca I oprócz przetarcia przewodu do "migajacej" diody czuwania nie znalazłem widocznych uszkodzeń...
W sumie chyba wybiorę się do fachowca ale trochę spłukany jestem finansowo a to może jakiś drobiazg i dam radę...

z góry dzięki za pomoc...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2006 21:29   

Powrót do góry

xwit
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Białobrzegi

Post#2 20 Sie 2006 22:56   

Re: wyjąca syrena - alarm silicon

Zobacz czy do syreny dochodzi masa i zasilanie.Jak to jest ok to padała syrena.Syrena z własnym zasilaniem ma tak,że po odłączeniu zasilania lub masy wyje biorąc zasilanie z własnego akumulatorka.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2006 22:56   

Powrót do góry

bartek_p
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: poznań

Post#3 20 Sie 2006 23:09   

Albo z kabelkiem od wyzwalania syreny stało sie to, co z kabelkiem od diody.
Możesz jeszcze spróbować odłączyć syrene i sprawdzić ją "na stole" jak bedzie się zachowywać nowmalnie to znaczy że gdzieś dostaje sygnał żeby wyła. Innej opcji niema, no chyba że centralka padła ale to małoprawdopodobne
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2006 23:09   

Powrót do góry

xwit
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Białobrzegi

Post#4 21 Sie 2006 00:14   

Jakby z kabelkiem stało się to samo to syrena by nie dawała znaków życia.Bo jest z alarmu wyzwalana plusem a na budzie jest minus...
Powrót do góry

gawroche
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Otwock

Post#5 Post autora tematu 21 Sie 2006 08:47   

OK,

sprawdze masę przy syrenie - jak pomoże dam znać :)

Niestety :( nie pomogło... wyje dalej... ale - padł głowny akumulator w samochodzie - wyglada na to że to mogło byc przyczyną... a przynajmniej tak podejrzewam... jak ładowanie nie pomoze to chyba jednak wizyta u fachowca mnie czeka :(

dzięki za pomoc... :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Zabezpieczenia -> wyjąca syrena - alarm silicon
Strona 1 z 1