X

Buforowanie plików z internetu.

23 Aug 2006 07:35 KAkacha36
  • #1 23 Aug 2006 07:35
    kacha36
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam pytanie - gdzie są buforowane - w jakim katalogu - w systemie XP pro pliki audio kiedy słucham radia "polskastacja.pl"? Nie mogę ich znaleźć.

Pozdrawiam.
    Kaśka.
  • #2 23 Aug 2006 08:25
    misiekx007
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Bardzo prawdopodobne że są buforowane do pamięci RAM. Bardzo bardzo prawdopodobne :)

Dodano po 35 [sekundy]:

A chcesz może zapisać muzykę z radia??
  • #3 23 Aug 2006 08:30
    kaem
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Chyba tylko Real Player buforuje. W każdej chwili można sobie "cofnąć" radio suwaczkiem.
  • #4 23 Aug 2006 08:49
    misiekx007
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Każdy program nawet glupi Winamp buforuje pliki w pamięci a to dlatego kolego, że bez bezwzględnej ciągłości danych muzyka nie odtwarzana by była płynnie. Dowód: Otwierasz jakąś stację w Winampie i najpierw wyskakuje okienko buforowania z informacją o stacji.
  • Helpful post
    #5 23 Aug 2006 10:01
    apstynent
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    1. Chciałbym kiedyś napisać tak głupi program jak WinAmp.
    2. misiekx007 => pszę, nie machaj tutaj fachowością wypowiedzi na temat pamięci RAM bo autorce tematu nie o to chodzi
    3. Tymczasowe pliki przeglądarek znajdują się teoretycznie w folderach:
    Code:
     * Internet Explorer:
    C:\Documents and Settings\TwojeImie\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files
    * Firefox:
    C:\Documents and Settings\TwojeImie\Dane Aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\default\Cache
    * Opera
    C:\Documents and Settings\TwojeImie\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\cache4

w praktyce - ja używam FireFoxa i mam wszystko w tym pierwszym
    4. Nie sądzę żeby w folderze podanym w pkt 3. było to co Cię interesuje :/ ale można spróbować poszukać. Zadanie ułatwi wcześniejsze wyczyszczenie tego katalogu - żebyś nie musiała przeglądać wszystkich śmieci ;)
    5. Jeśli chodzi o nagrywanie z radia internetowego: polecam wpisać w wyszukiwarce np. nagrać z radia - temat omawiany wielokrotnie
  • #6 24 Aug 2006 00:59
    kacha36
    Level 23  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam ponownie.
    Dzięki "apstynent", zainstalowałam plug-in do winamp'a, zapis jest świetny, czysty dźwięk. Wtyczka działa wyśmienicie.
    Dziękuję pozostałym za zaangażowanie.:D

Pozdrawiam.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products