Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Kolumna i subwoofer na g這郾ikach alphard-a

mr.box 25 Sie 2006 23:22 11136 39
  • Kolumna i subwoofer na g這郾ikach alphard-a
    Witam wszystkich!!!

Przedstawiam wam moje pierwsze konstrukcje na nielubianych przez was g這郾ikach Alphard. A jest to subwoofer i kolumna (tallboy)

Kolumna jest zbudowana z g這郾ik闚:
    Wysoko tonowy: ALPHARD TW 308 g這郾ik 80 W 16,5z
    Srednio tonowy: STX 80/10/8 22,5z
    Nisko tonowe (s dwa) ALPHARD LW-650 80W 39z szt.

Zwrotnica to STX 12 dB 40z

kable
    Do wysoko i 鈔ednio tonowego z miedzi tlenowej 3,5z/m
    Do nisko tonowego i do wyj軼ia z miedzi beztlenowej 4,5z/m

Bass refles 45mm 3,6z

Okleina kolor buk 12,5z/m2

p造ty wiurowe ju mia貫m z mebli 18mm free

wyg逝szenie g帳ka z 逝磬a starego :D free

Ca趾owity koszt ok. 200 z kolumna

A teraz subwoofer

G這郾ik ALPHARD LW100A4 260W 96z

Bass reflex 2 szt 4,5z szt.

Okleina buk 12,5z/m2

Stupki antywibracyjne 1,9z/szt

Wyg逝szenie g帳ka ze starego 堯磬a free

Obudowa 40 L

Ocena og鏊na zestawu:
    Kolumna ca趾iem nie幢e gra. W najbli窺zej przysz這軼i chcia豚ym zmieni tweetera. Tweeterra zamontowa貫m w 鈔odku w jeszcze osobnej obudowie wyg逝szonej wat. G這郾ik 鈔ednio tonowy jest dla mnie w zupe軟o軼i wystarczaj帷y. Tony niskie przy cichym graniu spisuj si, a gdy chce g這郾iej pogra po prostu w豉nczam subwoofer i ca豉 cha逍a w powietrzu:D. Subwoofer naprawde potrafi zatrz捷 cha逍. A powracaj望 jeszcze do kolumny ... ca這嗆 陰czy zwrotnica kt鏎a moim zdaniem jest jedn z najlepszych. ζdnie separuje wszystkie tony od siebie.

Prosi by od was o ocene mojej pracy i ewentualne porady tuningowe.
    PROSZE WZI’ POD UWADE M粑 WIEK. MAM 15 LAT
    [/img]

Fajne!
  • #2 25 Sie 2006 23:38
    Mitnick
    Poziom 12  

No wi璚 tak moja ocena to 4/6 no ale to pierwsza konstrukcja doceniam to ;) i nast瘼na na pewno b璠zie lepsza nie wiem czy dobrze widz ale to chyba okleja貫 ja na twoim miejscu przy tak prostej obudowie zam闚i p造t MDF ju obklejon, 豉dniej by to wygl康a這 a nie du穎 dro瞠j wysz這 :D i jeszcze te bas-reflex na subie jedna jest chyba bli瞠j g這郾ika a druga dalej :D to chyba mog貫 dopracowa ;)

• #3 25 Sie 2006 23:45
    bogdan3010
    Poziom 15  

Mo瞠sz napisac czym napedzasz te kolumny i suba???

• #4 25 Sie 2006 23:49
    sheeeep
    Poziom 25  

Lekkie niedok豉dno軼i w oklejaniu, ale za pierwszym razem nigdy nie jest idealnie, nie przejmuj si. Jednynie co mnie boli to ten alphard. Mog貫 ju da jakie porz康niejsze g這郾iki. Pozatym ca趾iem nie幢e:) jak na 1. raz. Oby tak dalej pozdrawiam
    4+

• #5 26 Sie 2006 00:14
    piterek-23
    Poziom 30  

Eh... mi sie to jako nie podoba :( Jedyne co mog powiedzie, to tylko o wygl康zie. Nie podoba mi sie u這瞠nie g這郾ik闚 w kolumnie :( nie podobaj mi sie te basreflexy w subwoferze :( oklei tez mo積a by by這 豉dniej :( Ja wiem ze to pierwsza konstrukcja i cz這wiek nie mo瞠 sie doczeka efektu ko鎍owego, jak to zagra, jak b璠zie wygl康a-znam to uczucie :)

Powiem tak: jak na pierwszy raz to nie jest zle, moja ocenka 3+ Mam nadzieje ze ka盥a nast瘼na b璠zie lepsza od poprzedniej-na jednej konstrukcji sie nie sko鎍zy, na bank :) A wiec kolego, uszy do g鏎y

Pozdrawiam. Piotrek

P.S.
    A kiedy b璠zie druga kolumna?

• #6 26 Sie 2006 01:04
    jasek2
    Poziom 22  

A dla mnie 5+/6. Ma這 komu tak 豉dnie wychodzi pierwsza konstrukcja, fajny pomys na podstawki pod kolumny i dobre wykonanie, jedyne zastrze瞠nie mam do tego, ze chyba na ka盥y bok by oddzielny kawa貫k okleiny?

• #7 26 Sie 2006 06:49
    audioman
    Poziom 12  

Wg mnie 4/6. G這郾iki w kolumnach maj nier闚ne odst瘼y mi璠zy sob, b-r'y w subie te s troch nier闚no, wida te 陰czenia okleiny na kraw璠ziach. Ale og鏊nie konstrukcja w porz康ku, jak na pierwsz to wysz豉 ca趾iem nie幢e.

• #8 26 Sie 2006 08:40
    ziomplock
    Poziom 10  

niepodoba mi sie rozmieszczenie g這郾ik闚! i kolumna jest troche za wysoka, a og鏊nie fajnie jak na pierwszy raz, aa kolumne masz tylko jedn?

• #9 26 Sie 2006 09:43
    zupik15
    Poziom 11  

witam. moja ocean 5/6.ladnie wykonane i tyle:)

• #10 26 Sie 2006 09:55
    gregor10
    Poziom 27  

Witam!
    Calkiem dobrze , jedynie ten prawy Br kluje w oczy pozatym ok . jedyniew wymien koniecznie wysoki i sredni ton na TVM ARV i ARP wtedy to zagra.. ;)

• #11 26 Sie 2006 10:13
    KAZIU41
    Poziom 10  

Ja tam widze jeden g這郾ik nie z Alpharda.

• #12 26 Sie 2006 10:18
    Altus110
    Poziom 10  

Jak na pierwszy raz to super, kolumna i sub wypas, ze wzgl璠u 瞠 to pierwszy raz daje 6/6. Mam tylko jedno zastrze瞠nie co do rozmieszczenia g這郾ik闚 w kolumnie chyba s za daleko rozmieszczone od siebie szczegulnie 鈔edniotonowy i wysokotonowy, no ale poza tym to super.

• #13 26 Sie 2006 10:47
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Witam!
    jak na pierwszy raz to jest naprawde dobrze, seria LW alpharda jest ca趾iem przyzwoita, czy liczy貫 jako obudowy? (chodzi mi tu szczegulnie o kolumne) bo je瞠li nie to mo瞠 si to odbi na ilo軼i basu i wytrzyma這軼i mocowej g這郾ik闚 niskotonowych, napisz co o wzmacniaczu kt鏎ym nap璠zasz ten zestaw

• #14 26 Sie 2006 10:49
    mr.box
    Poziom 15  

Bogdan 3010 Narazie zestawik nap璠zam w豉snej roboty wzmaczniaczem (TDA7294). A przed wzmaczniaczem do suba jest jeszcze filter niskotonowy Na TL072. W najbil窺zej przysz這軼i chcia豚yn kupi jakiego wzmaka z Yamahy albo Pioniera.

Druga konstrukcje jest w trakcie budowy. Ale nie zamie瘸m sk帷zy na tym. Chcia豚ym jeszcze zbudowa g這郾ik dialoginowy i dwa tylnie.

Podstawka to bok z jednej szafki tylko przycio貫m :D

Pojemno嗆 kolumny oblicza貫m w Bass Box Pro (subwoofer te).

• #15 26 Sie 2006 11:50
    kloose
    Ucze

Mi si podoba... jak 豉dnie gra.. spe軟ia twoje wymagania to do czego si przyczepic
    ze wzgl璠u 瞠 to twoja pierwsza konstrukcja 4/6

• #16 26 Sie 2006 12:15
    vankej
    Poziom 15  

jak zwykle bede krytykowal a wiec po pierwsze wg mnie to zle sa rozmieszczone glosniki w kolumnie po drugie wloty na subie psuja caly wyglad a tak po za tym jest to bardzo estetycznie wykonane i oceniam to na 5-/6

pozdrawiam

ps czym to napedzasz??

• #17 26 Sie 2006 13:08
    Krzysztof33
    Poziom 15  

mr box napisa, 瞠 nap璠za to wzmacniaczem na TDA7294, przeczytaj vankej o 2 posty wy瞠j. Co do mojej oceny to 4+/6 bo br w subku taki nie豉dny, nawet troch wikolu zasch貫go tam widz, natomiast kolumna mi si bardzo podoba. Jak sko鎍zysz pozosta貫 g這郾iczki to rzu na temat

• #18 26 Sie 2006 22:04
    radziejsz
    Poziom 16  

konstrukcja 豉dna wszystko co nie tak juz wymienili koledzy , dobrze ze masz pasje i pr鏏ujesz sam robi , ale jeszcze jedna rada , zamiast godzinami przy kompie i robocie kolumn po獞icz troch ortografie ;P bo kaleczysz polski j瞛yk kolumna jak i sub ca趾iem spoko

• #19 27 Sie 2006 09:59
    mr_nuke
    Poziom 17  

Witam

Jak na pierwsz konstrukcje, to ca趾iem nie幢e.
    Fakt faktem, ze ten basreflex przy subie razi po oczach, ale i tak jest nie幢e (nie jest 幢e:) ) Kolumny mi si nawet podobaj, tylko ten sopran... brak s堯w do niego, wiem bo te takie mia貫m i nie brzmi 豉dnie, i przy wi瘯szej mocy p這nie :) Wiele os鏏 u nas zaczyna這 od takich sopran闚.
    Og鏊nie oceniam to na 4/6 za ca這kszta速 :D

Pozdrawiam

• #20 27 Sie 2006 10:18
    mr.box
    Poziom 15  

Mogli by軼ie poda propozycje jakie g這郾iki wstawi za tony 鈔ednie i wysokie?
    W budowaniu kolumn nie mam wprawy mogli by軼ie napisa co to jest za firma TVM ARV ARP.
    Chcia豚ym te napisa 瞠 kolumny te chcia貫m zbudowa jak najni窺zym kosztem dlatego na ten czas s takie przetworniki.

• #22 28 Sie 2006 01:44
    bogdan3010
    Poziom 15  

Pochwal si te wzmacniaczem jak sam zrobi喚

• #23 28 Sie 2006 09:54
    mr.box
    Poziom 15  

Wzmaku to kupa kabli i tyle. Nie chce zani瘸 poziomu elektrody :D .

• #24 28 Sie 2006 21:23
    Mietki
    Poziom 15  

jak na pierwsza konstrukce to 豉dnie ... nawet oklejenie Ci wysz這 ( najtrudniej te kolumny by這 Ci okleic jak mniemam ) sa niedociagniecia przetworniki za daleko od siebie ... i nie podoba mi sie obrubka b-r w subie nie 豉dnie je ucio貫s :/ ale 4/6 篡cze nastepnych konstrukcji

• #25 28 Sie 2006 21:36
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Wg mnei konstrukcja nei przemyslana, za cene tego zestawu mozna bylo zrobic cos znacznie lepsze.
    Wysoki i sredniak to tragedia, tak samo jak lw1000
    Co do wykonczenia:
    To nawet jakos to wyglada :)
    Ocena: 2+/6

• #26 29 Sie 2006 14:24
    mr.box
    Poziom 15  

BR musia貫m przyci望 bo mi g這郾ik nie wchodzi.
    CJ_Basseer to nie jest LW1000 tylko LW100A4 ale du瞠j ru積icy nie ma :D

• #27 27 Sty 2007 12:43
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

Witam,

Tak jak innym nie podoba mi si troch rozmieszczenie przetwornik闚 w kolumnie, oraz kolor Bass-reflex'闚 w Subie. Kszta速 spoko, ale kolor m鏬豚y by czarny ;)
    Ale, 瞠 jest to pierwsza konstrukcja, to mo積a przymkn望 oko na to :P
    Co do przetwornik闚 to si nie wypowiem, bo to Tobie ma si podoba d德i瘯.

Masz te ciekawy pomys na "podstawk" do kolumny. Za to dostajesz + :P
    Wniosek: 4+

Kolumna by豉 liczona?

Pozdrawiam

• #28 27 Sty 2007 13:09
    mr.box
    Poziom 15  

Kolumna...a teraz ju kolumny by造 liczone......
    Suba ju nie ma...za bardzo dudni.....
    Niedawno zmontowa貫m drug kolumn....teraz to nawet spoko idzie...ale b璠 musia przetworniki wymieni...na co z bardziej czystym g這sem.....

• #29 27 Sty 2007 16:34
    liberda27
    Poziom 15  

witam ja zamiast tych alfred闚 da豚ym tesle wysz這 by cie moze 10-15z drozej a jaka r霩nica by by豉 w d德ieku ale ze to twoja pierwsza konstrukca to moja ocena to +4/6[/youtube]

• #30 28 Sty 2007 12:36
    RaithVasim
    Poziom 10  

ζdnie wygl康a ta kolumna tylko odleg這軼i mi璠zy g這郾ikami nier闚ne. W subie br-y mog造 by by r闚niej wsadzone (s r闚ni i r闚niejsi nie :P). Tak og鏊nie to 4+/6

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME