Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CRT monitor 17" VIBRANT typ VM77SRDL - obraz do zielona

dratek 27 Sie 2006 09:06 1330 4
  • #1 27 Sie 2006 09:06
    dratek
    Poziom 10  

Witam fachowców,
    mam taki problem - monitor miał zweglony, ale sprawny rezystor R325 100kohm, który wymieniłem (do "schematy monitorow" dodałem schema monitora TATUNG VM77S http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic571433.html - chassis jest autentyczne).Po podłonczeniu 220V monitor zwykle wystartuje i na kinolu jest obrazek "NO SIGNAL" w sprawnych kolorach niebieska, czerwona, biała. Tutaj obrazek:

CRT monitor 17" VIBRANT typ VM77SRDL - obraz do zielona

Po podłonczeniu videokabla do komputera obraz jest cały do zielona. Zimnych lutów brak - pukałem po chassis, lutowałem - wszysko OK.
    Po wejśćiu do OSD menu na kineskopie monitora, kiedy wejde na opcje COLOR i chce coś zmienić to monitor padnie. Musze wyćągnąć wtyczke 220V i video i ponownie podłączyć, żę by monitor ponownie wystartował. Inne opcje z OSD dziłają prawidłowo i bezproblemowo.

• #2 28 Sie 2006 13:57
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    A menu przy włączonym kablu działa O'K? (Są na nim wszystkie kolory, czy też jest zielone?)
    Jak jest O'K to może przewód sygnałowy jest uszkodzony.
    Proponuję zmierzyć napięcia na PK w czasie gdy jest zielony.
    Pozdrawiam.

• #3 28 Sie 2006 20:28
    dratek
    Poziom 10  

Witam,
    MENU też jest do zielona (żadnego kolora RGB niebrakuje - tylko vszystko do zielona)- problem nie jest chyba ve videokablu. Coś będzie s elektroniką, tylko gdzie szukać problemu. Po wyćągnienću videokabla z komputera (videokarta 100% OK) napis NO SIGNAL jest wyświetlany we sprawnych kolorach.

• #4 31 Sie 2006 19:46
    dratek
    Poziom 10  

Fachowcy,
    kapke ponownie patrzyłem do monitora a niewiem co dalej - napięncia G1 160V, G2 -22Vi RGB cca 65V to chyba w normie. Na płytce kinola sprawdziłem kondki jeśli niepopuszczają - żaden zwarty. Odpiałem RGB wstęp do LM1267 na scalaku. OSD menu s podłączonym komputerem do zielona - kiedy videokabel wyćągne z grafiki - colory OK (testowałem na innej sprwnej grafice, że by eliminować błąd).
    Kiedy powyćągłem delikatnie wtyczke P502 na płyćie kinola (schemat TATUNG VM77S) za biegu i ponownie podłączyłem, to na ekranie pojawiły se skuteczne kolory.
    Niestety problem nierozwiazany - niemożlive ustawienia jasu (OSD działa, lecz niestety bez reakcie zmiany jasu), kontrast działa OK. Jeżeli chce ustawić COLOR to w monitoru cyknie rele i wyłąnczy się.
    Kiedy dam na OSD utawienie firmowe - to monitor ponownie zielonkawy.
    takteż kiedy restartuje komputer.
    Że by scalaki na płytce kinola MTV021N-21 i LN1267 ?

• #5 26 Lis 2006 19:45
    dratek
    Poziom 10  

Ponownie wracam do tematu - monitor jakiś czas leżał i ponownie do niego wroćiłem.
    Sterowany jest on układem MTV212AS32-44. Ze vzgledu na to, że niepodłoczony do PC wyświetla kolory NO SIGNAL spravnie a po podłonczeniu do PC obraz do zielona i po wywołaniu OSD i wejśćiu na opcje COLOR zawiesi się (jak pisałem wyżej: musze wyćągnąć wtyczke 220V i video i ponownie podłączyć, żę by monitor ponownie wystartował). Inne opcje z OSD dziłają prawidłowo i bezproblemowo. , podejrzewam to na problem v układu sterujancym. Wygląda na to że program gdzieś błądzi. Jest możliwe, że by był problem we sterujacym układu MTV212AS32 ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME