Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja pierwsza konstrukcja... Subwoofer 30cm...

error03 30 Sie 2006 18:25 4588 12
  • Wstęp
    Witam! Chcialem zaprezentowac mój pierwszy subwoofer pasywny. Jest to konstrukcja typu bass-reflex. Głośnik jakiś z Allegro. Pudło było robione na oko.. tzn. nieliczyłem litrarzu w żadnym programie, poprostu pociołem deski i poskrencałem go do kupy. Niestety nieposiadam zdjęć z budowy (bylo to 2 lata temu) Jakieś 1,5 roku wstecz okleiłem go i "wykończyłem" Zamieszczam pare fotek...

Zwrotnica
    Poprostu cewka i kondensator. Częstotliwość odciecia to 150Hz dla głośnika o impedacji 4Ohm.

Wrażenia odsłuchowe
    Bas jest... No ale niezadawalający mnie... (Więcej niezrobie żadnej konstrukcji na "oko"!!!!)

NIERÓBCIE KONSTRUKCJI NA OKO!!! TO STRATA PIENIĘDZY I CZASU!!!

Teraz przymierzam sie do tuby estradowej (tym razem wszystko dokładnie policze i kupie jakiś konkretniejszy głośnik)

Koszty
    Głośnik- 60zł
    Zwrotnica- mialem
    Deski- mialem
    Klej- mialem
    Wkręty- 10zł
    Okleina- 15zł
    Bass-reflex- 1zł
    Terminal- 10zł
    Narożniki + podnóżki- 30zł

RAZEM- coś kolo 130zł

P.S. mam 16 lat :D:D

Fajne!
  • #2 30 Sie 2006 19:32
    Klawish89
    Poziom 14  

Piszesz, że brzmienie jest beznadziejne...
    Czyli chcesz byśmy oceniali wykończenie ?

Ja dałbym okleinę koloru czarnego, bo ta wygląda jak dywan.
    Poza tym wykończenie wygląda dobrze.

• #3 30 Sie 2006 19:50
    qscgu
    Poziom 34  

bo to jest dywan... a co do glosnika to dlatego nie ma basu bo to przecudowny altronic hahaha, 2/6 za chęci

• #4 30 Sie 2006 20:04
    postiga
    Poziom 25  

w sumie to drogi glosnik... ;]

• #5 30 Sie 2006 20:27
    error03
    Poziom 15  

tzn. dźwiek jest, ale niezadawalający mnie... jest moja pierwsza konstrukcja wiec czego sie moglem spodziewac? na początku wydawalo mi sie ze gra fajnie ale z biegiem czasu.... no cóż co tu dużo gadać... :)

Dodano po 10 [minuty]:

Jeszcze jedno... NIE KUPUJCIE ALTRONIKÓW, A SZCZEGÓLNIE TYCH Z ALLEGRO!!!!!!!!!!!!!!!!!

• #6 30 Sie 2006 20:36
    qscgu
    Poziom 34  

juz raz jakis frajer chcial sprzedac kolumny z wlasnie takim altronikiem, 110 Litrowa skrzynia wygladająca jak jakas wąska szafka, 6 tweeterow piezo i jakies 4 sredniotonowe... zachwalal ich brzmienie i napisal ze kazda ma po 1000W.. hahah nikt tego nie kupil, oczywiscie wszystko bylo na oko

• #7 31 Sie 2006 11:21
    error03
    Poziom 15  

Ile chciał za tego altronika??? (ja na początku myślałem, że to bedzie super głośnik... Ale gdy zobaczyłem inne drivery... szkoda bylo słów na ten głośnik :))

Dodano po 6 [minuty]:

Taaa 1000Wat?????!!!!! Chyba P.M.P.O..... HAHAHAHAHA!!!!

• #8 31 Sie 2006 12:02
    szrapnel
    Poziom 10  

jeśli następny wyrób będzie już policzony i zastosujesz odpowiednie podzespoły to będzie dobrze. Za dobre chęci i wykonanie oraz przede wszystkim za samokrytyczne podejście 4+/6 :)

• #9 31 Sie 2006 22:59
    usi
    Poziom 11  

Szkoda że nie policzyłeś bo nawet nieźle wygląda ;)

• #10 03 Wrz 2006 14:35
    jaras231
    Poziom 12  

ja proponuje wyrzucic tego basa i kupic tonsilka 12" zamiast zwrotnicy zrobic wzmacniacz z filtrem dolno przepustowym i bedzie bajer :D no co do koloru to mogles dac czarny dywanik ;) ale ten tez jest ok

Dodano po 6 [minuty]:

a sprobuj jeszcze przedluzyc bass refleksa to ci zestroji na nizsze czestotliwosci
    sprobij jakas pcv-ka

• #11 03 Wrz 2006 18:31
    error03
    Poziom 15  

nad tym glośnikiem niema co juz sie pastwic...! Teraz przymierzam sie do tuby basowej na estrade...:):):):)

P.S. Narazie jestem początkujacy i zabardzo niewiem jak zrobić tą zwrotnice aktywną ;) Może kiedyś:D:D:D

• #12 14 Wrz 2006 18:38
    shake1984
    Poziom 10  

no jak widzę nie boisz sie krytyki więc jak bedzie następna konstrukcja w warsztacie to okleinę docinaj dokładnie i staraj sie by nie było widać drewna spod niej bo u Ciebie widoczne są łączenia. no ale jak mam oceniać wygląd to nie wygląda tak źle widziałem znacznie gorsze wykonania:)

• #13 17 Wrz 2006 17:16
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Hehe całkiem fajnie wygląda ale z tego co mowisz to na tym się kończy :D. tak jak kolega wyżej 4+/6 za dobre chęci, wygląd i za to, ze komuś chciało się coś sklecić :D. U mnie w piwnicy dechy leżą już rok i korniki pewnie wszystko zjadły a mi nie chce sie nic robić i nie mogę się zdecydować na głośnik :lol:. To tyle. Pozdrawiam i życzę udanych konstrukcji.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme