Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

mercedes w124 problemy z ogrzewaniem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> mercedes w124 problemy z ogrzewaniem
Autor
Wiadomość
gruberek11
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: 3miasto

Post#1 Post autora tematu 03 Wrz 2006 15:32   

mercedes w124 problemy z ogrzewaniem

Witam Szanownych Kolegow!

Mam problem z ogrzewaniem w swoim 124 mercedesie. Otoz gdy auto zagrzeje sie auto daje nawiew goracy (najczesciej z lewego nawiewu od kierowcy), Nie zaleznie od polozenia pokretla na panelu sterujacym zawsze leci gorace powietrze. Obecnie podalem bezposrednio MASE z akumulatora kabelkiem na zaworki od ogrzewania (znajduja sie koło akumulatora w podszybiu) i mam normalne chlodne powietrze - za to nie mam sterowania we wnatrz. Wiem ze czestym przykladem zlego działania ogrzewania sa zaworki, wykluczylem je z powodu jasnego - gdyby mialy nie "trzymac" to po podaniu bezposrednio masy na nie rowniez by pyuszczaly do srodka i ogrzewanie by grzalo. Jesli chodzi zatem o panel sterujacy ( pokretla) podmienialem juz 3 rozne sztuki i na kazdej było to samo. Sam juz nie wiem co moze byc popsute, czytalem gdzies o CZUJNIKACH ktore znajduja sie w kabinie -> jeden jest koło swiatelka o góry a gdzie znajduja sie pozostałe? Moze ktos poradzi jak sobie z tym problemem bo idzie zima i chcialbym miec sprawne ogrzewanko:)

pozdrawiam i prosze o pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2006 15:32   

Powrót do góry

samuray5
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 03 Wrz 2006 21:33   

Re: mercedes w124 problemy z ogrzewaniem

Witam
Wiec tak Mercedes 124 gdy wyposażony jest w szyber dach posiada 3 czujniki. Jeden jest przy lampce dwa zamontowane bezpośrednio w nagrzewnice. Co do zjawiska załączającym się samoczynnie ogrzewaniem spotkałem się 124 w tedy gdy silnik ma za wysoka temperaturę. Ma to uchronić przed przegrzaniem silnika. Może to jest powodem samoczynnego załączania się ogrzewania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2006 21:33   

Powrót do góry

Gerri
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Limerick

Post#3 03 Wrz 2006 21:48   

samuray5 napisał:
spotkałem się 124 w tedy gdy silnik ma za wysoka temperaturę. Ma to uchronić przed przegrzaniem silnika.

:D:D:D Niezla teoria....
Sterownik ogrzewania w tym samochodzie nie otrzymuje zadnego sygnalu o temperaturze silnika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2006 21:48   

Powrót do góry

samuray5
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 03 Wrz 2006 22:02   

Nie wiem czemu ale miałem dwa mercedesy a teraz mam trzeciego i dwa razy mi się juz trafiło ze gdy cięgłem przyczepkę campingowa Merc się z lekka zagrzał i w tedy mi się załączyło ogrzewanie a gdy temperatura opadła ogrzewanie sie wyłączyło. Tak wiec pisze to co doświadczyłem.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#5 03 Wrz 2006 22:28   

panowie,macie uszkodzone cewki w duoventilu.Modulik sterujący wykrywa zwiększony pobór prądu i przestaje nimi kluczowac.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> mercedes w124 problemy z ogrzewaniem
Strona 1 z 1