Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moje kolumny

<SUB> 03 Wrz 2006 20:25 3008 5
  • witam
    zbudowałem 3 lata temu takie oto kolumny trzydrożne
    przetworniki:
    niskotonowy alpchard sw807 8 ohm
    średniotonowy i wysokotonowy to też alpchard
    wszystko podłączone do zwrotnicy 3D stx-a
    wymiary pudła 50x30x27 (WxSZxG)
    materiał na pudła: wiurówka gr 12mm
    okleina drewnopochodna
    dałem tam jeszcze z tyłu tunel br
    kolumna ma ok 40 pare litrów
    koszty to jakieś 2 bańki za 2 sztuki
    odsłuch:
    bas jest i to dosc mocny czasami dudniący (zależy jakiej sie słucha muzy) w filmach to cuda sie dzieją w pokoju (powierzchnia pokoju 25m2) napędzam to Sabą MI 480 (2 x 70 wat rms, siedzą w niej 2 x STK 1070 jednego wymieniałem bo uległ spaleniu) troche gwizdki zawodzą przy dużych głośnościach, słucham różnej muzy (przeważnie trance) i jest ok
    gdy robiłem te kolumny nie miałem pojęcia o parametrach ts głosnika, nie miałem neta wtedy i styczności z elektrodą, teraz wiem że pudła za duże, głosniki niby do bani, szkrzynia zamknięta, no i nie liczone objętości
    przepraszam wszystkich superkonstruktorów których obraziłem moją konstrukcją u mnie kolumny chodzą pod kompem, gra to o niebo lepiej od wieży i jestem z nich zadowolony
    sory za zdjęcia ale robione kamerką internetową i to jeszcze wieczorem :(
    prosze o wyrozumiałość :D
    dziekuje pozdrawiam

Fajne!
  • #2 03 Wrz 2006 20:31
    papaj
    Poziom 19  

Trochę słabe fotki do oceny estetyki, wyglądają na ładne. Jedna uwaga płyta 12 mm chyba trochę za cieńka.

• #3 03 Wrz 2006 21:10
    kiepol
    Poziom 16  

wyglądają całkiem nieźle. Przyczepię się do przetworników... To co jeszcze mi się nie podoba to za szeroki front.

• #4 04 Wrz 2006 23:11
    <SUB>
    Poziom 13  

to spoko jak sie podobają, no płyta jest troche za cienka, jak zapodałem pare testów basowych na 3/4 głośności to myślałem że dostane ścianką w głowe :D tąpnięcia słyszalne z 1 piętra w piwnicy (mieszkam w domku piętrowym)

• #5 14 Wrz 2006 13:55
    kborowiec
    Poziom 17  

Co do zbyt wielkiej skrzyni, to w zasadzie w przypadku obudowy zamkniętej takie pojęcie właściwie nie istnieje. Jest tylko kwestia osiąganej w danej objętości dobroci głośnika. Większa skrzynia, niższa dobroć i lepsze własności impulsowe, choć też wyższa częstotliwość graniczna -3 dB, ale z kolei mniejszy spadek poniżej.
    Kolumna jest OK.

• #6 14 Wrz 2006 18:11
    shake1984
    Poziom 10  

No faktycznie fotki nie najlepszej jakości ale jak widzę to fajne te kolumienki:D osobiście co mi przeszkadza to srebrne śruby ale to kwestia gustu:D ogólnie fajna konstrukcja :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme