X

Nie działa mi dzwięk w filmach

djlexus 02 Jul 2003 18:40
  • #1 02 Jul 2003 18:40
    djlexus
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Niektóre strumienie tego filmu są w nieobsługiwanym formacie. (Błąd=00040242)

Witam wszystkich
    po włączeniu jakiego kolwiek filmu pokazuje mi się coś takiego jak w/w czy wie ktoś co to jest i jak to zlikwidować, dodam ze przez to nie działa mi fonia podczas odtwarzania.

mam wgranego DivixPack, stawiałem niedawno system bo przedtem działało. Co jest z tym grane???

prosze o pomoc i pozdrawiam
  • #2 02 Jul 2003 21:16
    wojtas
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Odtwarzasz to pewnie w Windows Media Playerze? Sprobuj w czyms bardziej "przydatnym" np: Vplayer, Bestplayer, czy AllPlayer. Ten ostatni poda Ci jakiego kodeka mu brakuje do pelnego odtwarzania plikow. Jak to nie pomoze, sprobuj wywalic i zainstalowac jeszcze raz: sterowniki audio, DirectX, Codeki. Maloprawdopodobne, ale moze pomoze? :) Zycze powodzenia.
  • #3 02 Jul 2003 21:19
    djlexus
    Level 22  
    Topic author Helpful post? (0)
    Przypomniałeś mi tym DairectX'em ze testu w nim mi terz nie robi, pokazuje jakieś błędy, a na VP też próbowałem i nic.
  • #4 02 Jul 2003 21:25
    elektryk
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Masz kodeki do AC3?
  • #5 02 Jul 2003 21:39
    djlexus
    Level 22  
    sorry ale aż tak od strony systemu się nie znam i proszę o wyjaśnienie AC3. pewnie wiem o co chodzi ale znam to pod inną nazwą :)
  • #6 02 Jul 2003 21:42
    elektryk
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    AC3 to kodek do dzwięku przestrzennego. Niektóre filmy mają zapisany dzwięk w 5 kanałach i żeby go odpowiednio odtworzyć (nie ma znaczenia czy na 5 czy na 2 głośnikach) jest potrzebny kodek. Jest on ogólniedostępny w sieci.
  • #7 03 Jul 2003 00:24
    cakp
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    djlexus wrote:
    Niektóre strumienie tego filmu są w nieobsługiwanym formacie. (Błąd=00040242)

Witam wszystkich
    po włączeniu jakiego kolwiek filmu pokazuje mi się coś takiego jak w/w czy wie ktoś co to jest i jak to zlikwidować, dodam ze przez to nie działa mi fonia podczas odtwarzania.

mam wgranego DivixPack, stawiałem niedawno system bo przedtem działało. Co jest z tym grane???

prosze o pomoc i pozdrawiam

jest taki program allplayer na stronie marbit do odtwarzania filmow wlaczasz mu po prostu funkcje live update i sam pobiera odpowiednie kodeki do filmu w systemie a ty sie nie martwisz czego nie masz a co masz zeby dzialalo jezeli wrzucisz mu film a on niezadziala to ci pokaze czego nie ma i zaproponuje sciagniecie automatyczne
  • #8 03 Jul 2003 07:47
    wojtas
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    djlexus wrote:
    Przypomniałeś mi tym DairectX'em ze testu w nim mi terz nie robi, pokazuje jakieś błędy, a na VP też próbowałem i nic.

A w ogole masz dzwiek w grach/programach/mp3 ?

Moze jakies konflikty albo braki wykazuje Ci menedzer urzadzen z panelu sterowania?

Sprobuj jeszcze raz zainstalowac sterowniki do karty, zastepujac przy tym wszystkie pliki...
  • #9 03 Jul 2003 08:03
    djlexus
    Level 22  
    Więc tak, sterowników używam tych samyxh co ostatnio, w menagere urzśdzeń nie pokazuje mi żadnych błębów, a dzwięk mam tylko te systemowe czy jak to się nazywa.
  • #10 03 Jul 2003 20:54
    djlexus
    Level 22  
    Sorry adminom, ze ronie post za postem :) ale sytuacja wujątkowa.
    Mianowicie, w teście w DirectX wywala mi coś takiego
    Wyniki testów modułu DirectMusic: Wystąpił błąd w kroku 6 (Aktywowanie portu IDirectMusicPort): HRESULT = 0x80004005 (Błąd rodzajowy)
  • #11 04 Jul 2003 14:37
    elektronus
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Jeśli mowa o kłopotach z odtwarzaniem filmów to polecam niewielkiego softa o nazwie gspot , służy on do sprawdzenia jakiego kodeka potrzeba do odtworzenia danego filmu, poczym sprawdza on czy wymagane kodeki są na kompie - polecam, a osobiście odradzam instalowanie całych zestawów z kodekami.

BTW: programik w załączniku, nie wymaga instalacji :)
  • #12 05 Jul 2003 08:36
    sZaRy
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Ja natomiast doradzam instalowanie calych zestawow codek'ow dla przykladu jednam z takich pakietow jest klcode i w zasadzie nie mialem filmu, z ktorym mialbym jakies problemy. W najgorszym wypodku wymagal kosmetycznych zmian w konfiguracji.

w zestawie klcodec jest rownie program do odtwarzania filmow bsplayer - calkiem przyjemny - ma spolszczenie.

A kazdy ma rozum i wie jaki sa jego mozliwosci (dostep do sieci) i wybierze to co najbardzi mu odpowiada ;) .

sZaRy
    Attachments:
  • #13 06 Jul 2003 10:01
    djlexus
    Level 22  
    nie wiem co jets grane ale nadal dzwięku brak.
  • #14 06 Jul 2003 10:57
    Removed
    Helpful post? (0)
    Poszukaj na stronie http://www.divx.pl/ . Troche poczytaj, a dużo się dowiesz.
  • #15 06 Jul 2003 11:22
    Jasiulek
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    spróbuj na gotowcu Nimo codeck pack. Mi na nim wszystko chodzi. Próbowałem przesłać ale mam jakiś problem. Aha do odtwarzania chyba najlepszy jest Sub edit player
  • #16 06 Jul 2003 12:05
    cichy_666
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Moze brakuje Ci kodeka AC3 ja po jego zainstalowaniu nie mialem problemow z dzwiekiem w zalaczeniu pliczek... Nie polecam instalowania pakieto w stylu Nimo, ale to tylko moje zdanie...
    Pozdrowionka Wszystkim!!!
  • #17 08 Jul 2003 21:28
    ozzman
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    najlepszy program do filmow to subedit player dostepny na stronie chip'a
  • #18 08 Jul 2003 21:31
    ozzman
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Ja tez nie polecam nimo, najlepiej wg instalowac takie kodeki i w takiej kolejnosci: [b]divx5.03=>Xvid=>REclock=> a pozniej takie malutkie w stylu filtry ac3
  • #19 08 Jul 2003 22:23
    djlexus
    Level 22  
    No i poinstalowałem to wszystko co mi daliście i KUPA :!: jak nie działało tak nie działa. :(

na szczęście mam dwa sysyemy i na xp działa wszystko bez najmniejszych zarzutów.

PS. Ozzman NIE PISZ POST ZA POSTEM :!: :!: :!:
  Search 4 million + Products
Browse Products