Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Nie działa mi dzwięk w filmach

djlexus 02 Lip 2003 18:40
  • #1 02 Lip 2003 18:40
    djlexus
    Poziom 22  

Niektóre strumienie tego filmu są w nieobsługiwanym formacie. (Błąd=00040242)

Witam wszystkich
    po włączeniu jakiego kolwiek filmu pokazuje mi się coś takiego jak w/w czy wie ktoś co to jest i jak to zlikwidować, dodam ze przez to nie działa mi fonia podczas odtwarzania.

mam wgranego DivixPack, stawiałem niedawno system bo przedtem działało. Co jest z tym grane???

prosze o pomoc i pozdrawiam

• #2 02 Lip 2003 21:16
    wojtas
    Poziom 15  

Odtwarzasz to pewnie w Windows Media Playerze? Sprobuj w czyms bardziej "przydatnym" np: Vplayer, Bestplayer, czy AllPlayer. Ten ostatni poda Ci jakiego kodeka mu brakuje do pelnego odtwarzania plikow. Jak to nie pomoze, sprobuj wywalic i zainstalowac jeszcze raz: sterowniki audio, DirectX, Codeki. Maloprawdopodobne, ale moze pomoze? :) Zycze powodzenia.

• #3 02 Lip 2003 21:19
    djlexus
    Poziom 22  

Przypomniałeś mi tym DairectX'em ze testu w nim mi terz nie robi, pokazuje jakieś błędy, a na VP też próbowałem i nic.

• #5 02 Lip 2003 21:39
    djlexus
    Poziom 22  

sorry ale aż tak od strony systemu się nie znam i proszę o wyjaśnienie AC3. pewnie wiem o co chodzi ale znam to pod inną nazwą :)

• #6 02 Lip 2003 21:42
    elektryk
    Poziom 42  

AC3 to kodek do dzwięku przestrzennego. Niektóre filmy mają zapisany dzwięk w 5 kanałach i żeby go odpowiednio odtworzyć (nie ma znaczenia czy na 5 czy na 2 głośnikach) jest potrzebny kodek. Jest on ogólniedostępny w sieci.

• #7 03 Lip 2003 00:24
    cakp
    Poziom 10  

djlexus napisał:
    Niektóre strumienie tego filmu są w nieobsługiwanym formacie. (Błąd=00040242)

Witam wszystkich
    po włączeniu jakiego kolwiek filmu pokazuje mi się coś takiego jak w/w czy wie ktoś co to jest i jak to zlikwidować, dodam ze przez to nie działa mi fonia podczas odtwarzania.

mam wgranego DivixPack, stawiałem niedawno system bo przedtem działało. Co jest z tym grane???

prosze o pomoc i pozdrawiam

jest taki program allplayer na stronie marbit do odtwarzania filmow wlaczasz mu po prostu funkcje live update i sam pobiera odpowiednie kodeki do filmu w systemie a ty sie nie martwisz czego nie masz a co masz zeby dzialalo jezeli wrzucisz mu film a on niezadziala to ci pokaze czego nie ma i zaproponuje sciagniecie automatyczne

• #8 03 Lip 2003 07:47
    wojtas
    Poziom 15  

djlexus napisał:
    Przypomniałeś mi tym DairectX'em ze testu w nim mi terz nie robi, pokazuje jakieś błędy, a na VP też próbowałem i nic.

A w ogole masz dzwiek w grach/programach/mp3 ?

Moze jakies konflikty albo braki wykazuje Ci menedzer urzadzen z panelu sterowania?

Sprobuj jeszcze raz zainstalowac sterowniki do karty, zastepujac przy tym wszystkie pliki...

• #9 03 Lip 2003 08:03
    djlexus
    Poziom 22  

Więc tak, sterowników używam tych samyxh co ostatnio, w menagere urzśdzeń nie pokazuje mi żadnych błębów, a dzwięk mam tylko te systemowe czy jak to się nazywa.

• #10 03 Lip 2003 20:54
    djlexus
    Poziom 22  

Sorry adminom, ze ronie post za postem :) ale sytuacja wujątkowa.
    Mianowicie, w teście w DirectX wywala mi coś takiego
    Wyniki testów modułu DirectMusic: Wystąpił błąd w kroku 6 (Aktywowanie portu IDirectMusicPort): HRESULT = 0x80004005 (Błąd rodzajowy)

• #11 04 Lip 2003 14:37
    elektronus
    Poziom 11  

Jeśli mowa o kłopotach z odtwarzaniem filmów to polecam niewielkiego softa o nazwie gspot , służy on do sprawdzenia jakiego kodeka potrzeba do odtworzenia danego filmu, poczym sprawdza on czy wymagane kodeki są na kompie - polecam, a osobiście odradzam instalowanie całych zestawów z kodekami.

BTW: programik w załączniku, nie wymaga instalacji :)

• #12 05 Lip 2003 08:36
    sZaRy
    Poziom 11  

Ja natomiast doradzam instalowanie calych zestawow codek'ow dla przykladu jednam z takich pakietow jest klcode i w zasadzie nie mialem filmu, z ktorym mialbym jakies problemy. W najgorszym wypodku wymagal kosmetycznych zmian w konfiguracji.

w zestawie klcodec jest rownie program do odtwarzania filmow bsplayer - calkiem przyjemny - ma spolszczenie.

A kazdy ma rozum i wie jaki sa jego mozliwosci (dostep do sieci) i wybierze to co najbardzi mu odpowiada ;) .

sZaRy

Załączniki:
  • #13 06 Lip 2003 10:01
    djlexus
    Poziom 22  

nie wiem co jets grane ale nadal dzwięku brak.

• #16 06 Lip 2003 12:05
    cichy_666
    Poziom 11  

Moze brakuje Ci kodeka AC3 ja po jego zainstalowaniu nie mialem problemow z dzwiekiem w zalaczeniu pliczek... Nie polecam instalowania pakieto w stylu Nimo, ale to tylko moje zdanie...
    Pozdrowionka Wszystkim!!!

• #17 08 Lip 2003 21:28
    ozzman
    Poziom 26  

najlepszy program do filmow to subedit player dostepny na stronie chip'a

• #18 08 Lip 2003 21:31
    ozzman
    Poziom 26  

Ja tez nie polecam nimo, najlepiej wg instalowac takie kodeki i w takiej kolejnosci: [b]divx5.03=>Xvid=>REclock=> a pozniej takie malutkie w stylu filtry ac3

• #19 08 Lip 2003 22:23
    djlexus
    Poziom 22  

No i poinstalowałem to wszystko co mi daliście i KUPA :!: jak nie działało tak nie działa. :(

na szczęście mam dwa sysyemy i na xp działa wszystko bez najmniejszych zarzutów.

PS. Ozzman NIE PISZ POST ZA POSTEM :!: :!: :!:

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty