Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniaczyk na bazie "Elektronika"i

kodzin tm 04 Wrz 2006 18:41 4004 8
  • Witam.

Jakiś czas temu dogadałem sie z kumplem.. jemu był potrzebny sprzęt do głośnego grania w domku a ja postanowiłem mu to zrobić. I tak powstał w/w wzmacniacz.

Wzmacniacz jest na bazie Elektroniki, numerku niepamiętam ale było to 200W w mostku. Rozdzieliłem oba kanały na mono i miałem 2x100W czyściutkiej mocy. Wymieniłem diody prostownika na mostek 25A. Połączenia do tranzystorów poprowadziłem kabelkiem 2,5mm² a do głośników i zasilające 4mm². Wzmacniacz caly jest wyłożony folią aluminiową.

Gra.. hyy jak gra? No jak dla mnie nieźle, trafo 480W, basu nie brak, cała reszta OK.

Do zestawu są jeszcze kolumny na STX 12" te estradowe. Zdjeć niestety nie mam.

Pozdrawiam i zycze miłego oglądania.
    zdjecia spakowane:17,5MB
    http://www.laser.pwpnet.pl/allegro/wzmak.rar

Fajne!
  • #2 04 Wrz 2006 22:48
    Gibon007er
    Poziom 22  

bardzo fajny wyglad

Fajna konstrukcja

Pogratulowac !

• #3 05 Wrz 2006 10:52
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Fantastyczny pomysł na obudowe. Z tyłu mogłeś inaczej rozwiązać wyjścia, IMO terminale kolumnowe źle wyglądają, mogłeś dać same zaciski z terminali. Generalnie wygląda z zewnątrz jak konstrukcja z bardzo wysokiej półki.

Pochwal sie może jeszcze schematem tej konstrukcji, ok?

• #4 06 Wrz 2006 22:19
    kodzin tm
    Poziom 13  

heja

schemat.... wlasciwie klasyczna "Elektronika" tylko jak pisalem wywalony układ mostkowania, inne kable i zasilanie

reszta to standard

• #5 07 Wrz 2006 13:52
    adammc

Poziom 26  

A ta głowica , do czego ma służyć?

Dodano po 12 [minuty]:

Skusiłem się by zobaczyć te zdjęcia i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu widzę ze w środku tej konstrukcji nie ma ani bałaganu ani poplątanych kabli, za to mogę to pochwalić, lecz obudowa po prostu mi sie nie podoba, kwestja gustu.

I skoro potrafisz zrobić coś z drewna: zrób sobie najpierw stolik, bys nie pracował na łóżku, bo co zrobisz jak się kiedyś obudzisz z rezystorem w du..:D:D

• #6 07 Wrz 2006 18:59
    kodzin tm
    Poziom 13  

aaaa tam... juz sie spało z różnymi cudami, kiedyś sie rano obudziłem a obok stała miska zupy, aż dziw że nierozlałem.

a głowica jest jako pokrętło głośności, aktyalnie zaopatrzona w ladny czerwony drewniany dekielek, i ta niezakryta linijka na dole też już jest zakryta

pozdrawiam

• #7 07 Wrz 2006 20:21
    jajeco
    Poziom 15  

Hmmm ze akurat mialem doczynienia z wzmakiem firmy ELEKTRONIKA to wypowiem sie co do tego:D:D ogolnie konstrukcja niby ok, chociaz nie wiem po co bylo to wszystko pzekladac do nowej obudowy, mozna bylo wprowadzic te zmiany ktore zrobiles w oryginalnej obudowie, ale to juz kwestia gustu. Co do tego jak ten wzmak gra to wydaje mi sie ze nie nadaje sie zbytnio do domu;/ ja uzywalem go w domu do napedzania suba i bylo ok, ale pod normalnymi kolumnami jakos dzwieku nie byla jak dla mnie zbyt zadowalajaca, ale ze wzgledu na sentyment do tego wzmaka ogolnie konstrukcja mi sie podoba:D:D

• #8 10 Wrz 2006 11:29
    michallodz
    Poziom 17  

wydaje mi sie ze to jest wzmacniacz WK-200 mam taki sam ale mam tez dla ciebie zla wiadomosc on ma 200w/4Ω w mostku a jak go rozlaczysz na dwa kanaly to bedziesz mial 2x50W a nie 2x100
    ja swojego tez wlasnie przerabiam jak skoncze to sie pochwale
    pzodr

• #9 14 Wrz 2006 18:30
    shake1984
    Poziom 10  

albo mi sie wydaje albo pokrętło to głowica no przyznam że nietypowe rozwiązanie ale widziałem już tutaj "wzmacniaczoszuflady":D:D obejrzałem wszystkie zdjęcia i lepiej mnie sie podobało gdy drewno było naturalnego koloru ale to kwestia gustu:) ogólnie spoko:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME