X

Kara za brak biletu MPK ;)

Strit1 07 Sep 2006 21:38
  • #1 07 Sep 2006 21:38
    Strit1
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam

Właśnie zacząłem uczęszczać do nowej szkoły w pobliskim Rzeszowie ;) Wydedukowałem że bardziej opłaca mi się używać zwykłych biletów, a nie miesięcznego. No i zakupiłem sobie plik takowych.

Ale niestety już w 3 dniu omyłkowo skasowałem bilet dwukrotnie. A jak to bywa w takich momentach trafiłem na kontrolę. I oczywiście bez kary się nie obeszło. Tłumaczenia że nie jestem z miasta, że dopiero pierwszy tydzień jeżdżę MPK nic nie dały.

A przyczyną podwójnego skasowania biletu było to że w starych autobusach - JELCZ ;) numerki nabijane są od dołu, a w nowych Solarisach od góry, a ja przed skasowaniem spojrzałem tylko na górę biletu i uznałem że jest nowy. Czy takie tłumaczenie u kierownika coś da?? Oczywiście bilet zachowałem.

Jutro udaję się do siedziby MPK, jako że mam jedyny dzień w którym mogę zdążyć w ich godzinach pracy. Odwołania na piśmie nie bedę pisał na 100%, a kierownik przyjmuje tylko w poniedziałki, ale myślę że jakoś da się to załatwić ;) Zacznę się kłocić z obsługą i sam mnie poprosi :D

I tu moje pytanie, czy mogę jakoś się od tego odwoływać, wytłumaczyć, czy coś podobnego. A sprawa musi zostać jutro wyjaśniona, bo do następnego piątku minie ponad 7 dni od wystawienia mandatu i w razie płacenia całosci kary przepadnie 'ulga' 30%.

Jest jeszcze mowa o czymś takim:
    Quote:
    W przypadku okazania w terminie 7 dni od daty kontroli dokumentu uprawniającego do przejazdu bezpłatnego lub ulgowego (...) opłata dodatkowa zostaje obniżona o 85%

Jesli całkowita kara wynosi 110 zł, po odliczeniu 30% 77 zł to co to jest ta opłata dodatkowa??

Czy ktoś z Was może mi jakoś doradzić, jak mam to rozegrać, żeby wyjść na tym jak najlepiej??

P.S
    I dobrze byłoby gdyby rodzice się nie dowiedzieli ;)
  • #2 07 Sep 2006 21:56
    trebuch1
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Ja nie uwierzę w takie tłumaczenie. Poniewaz zawsze plik biletów trzymałem w bloczku mającym wartość a skasowany bilet wsadzam do kieszeni na wypadek kontroli. Póżniej poprostu wyrzucam go do kosza.
  • #3 07 Sep 2006 21:57
    wow
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Mojego kolege złapali i nie mial biletu ale miał nieskasowany i dostał 50 zł. Ty też miałes ten plik nieskasowanych??? Powinieneś się dogadać chociaż chu... ich tam wie!
  • #4 07 Sep 2006 22:01
    Strit1
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    Miałem przygotowany czysty ale w drugiej kieszeni. Pokazałem kanarom że mam czyste, chciałem się dogadać, ale nie dało rady. Nawet rozpłakać się chciałem, ale nie było szans, nawet na znizkę :D

Aha, a resztę nieskasowanych miałem w torbie w portfelu czy jakoś tak
  • #5 07 Sep 2006 22:24
    oloolo
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Tylko uważaj żeby Cie to jezdzenie do kierownika MPK nie wyniosło drożej niż zapłacenie kary :D jestem z rzeszowa i wiem ze sprobować możesz bo kierownik jest nawet wporzo gość , no chyba ze bedzie miał zły dzień.
    A rzeszowskich kontrolerów o nic nie uprosisz , lepiej z nimi nie zaczynać, nie wiem czy kontrola była z MPK czy prywatna , ale prywatna jest jeszce gorsza, więc pamietaj o legitymacji bo oni lubią sprawdzać i czepiać sie szczegółów. Jako nowy uzytkownik MPK przynajmiej juz wiesz jak jest w jelczach i solarisach , jeszcze musisz przetestować kasowniki w MAN i VOLVO :D
    PZDR
  • #6 07 Sep 2006 22:39
    Strit1
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    Pierwszy raz pojechałem, bo miałem jeden bilet w nadmiarze ;) i nie wiedziałem gdzie to jest, ale teraz od PKPka na nózkach będę pocinał ;)

No to mam nadzieję że kierownik uwierzy :D i coś da sie z tym zrobić

Wielkie dzięki za pomoc oloolo
    ------------------------------------
    08 Wrz 2006 16:11
    Hehe no i poszedłem do 'szefa', przedstawiłem sytuację a on do mnie z krókiej piłki: Albo dzisiaj 55zł albo później 110. No szkoda że więcej się nie dało utargować, ale to zawsze 22 zł w kieszeni ;)

P.S
    Dzisiaj przetetowałem Volvo i są kiepskie, bo dziurawią bilety i nie ma szans na ponowne użycie ;)
    Moderated By TONI_2003:

Post został scalony !

• #7 08 Sep 2006 19:03
    oloolo
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    No coż , kierownik miał chyba kaca :D ale 55 zł to jeszcze nie tragedia , i wiesz już ze musisz uważać i sie pilnować przy kasowaniu, a kanary , no coż , to ich praca ;]
    PZDR
  • #8 08 Sep 2006 21:42
    gimof
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Wow ładne u was te kary :O
    W poznaniu jest 35 zł na miejscu u kanara, w ciagu tygodnia 46, a po tygodniu 65 chyba.
    kumpel wogle nie zapłacić, nie przysłąli mu komornika co dziwne tylko po ok roku mandat na 300 zł stwierdził że zapłaci...

pozdro
  • #9 09 Sep 2006 14:29
    piotrek5001
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    gimof wrote:

W poznaniu jest 35 zł na miejscu u kanara,

U nas w Gdańsku gdyby było 35zł to chyba bardziej opłacało mi się zapłacić mandat raz na jakiś czas (tak żedko można zobaczyć u nas kanara) niż kasować bilety. 35zł to co najwyżej w łapę, ale ostatnio podobno nie biorą bo jest inna firma - 'Renoma'. Odkąd się pojawiła coraz częściej można zobaczyć kanara. Ale kiedyś napewno by bardziej opłacało się raz na jakiś czas zapłacić karę niż kupić semestralny - średnio w semestrze 2 razy tylko mnie kontrolowali.

Od wejścia Renomy sytuacja się zmieniła.
  • #10 09 Sep 2006 22:00
    trebuch1
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Goście sluchajcie,
    W****** mnie fakt ze każdy z Was kombinuje jak tu oszukać.
    Jestescie młoddzi i nie miejcie pretensji jesli w przyszłosci członkowie Waszego demokratycznego parlamentu bedą postęopować podobnie.
    Pozdrawiam Was.

j.
  Search 4 million + Products
Browse Products