Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kara za brak biletu MPK ;)

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Kara za brak biletu MPK ;)
Autor
Wiadomość
Strit1
Poziom 15
Poziom 15

Post#1 Post autora tematu 07 Wrz 2006 21:38   

Kara za brak biletu MPK ;)

Witam

Właśnie zacząłem uczęszczać do nowej szkoły w pobliskim Rzeszowie ;) Wydedukowałem że bardziej opłaca mi się używać zwykłych biletów, a nie miesięcznego. No i zakupiłem sobie plik takowych.

Ale niestety już w 3 dniu omyłkowo skasowałem bilet dwukrotnie. A jak to bywa w takich momentach trafiłem na kontrolę. I oczywiście bez kary się nie obeszło. Tłumaczenia że nie jestem z miasta, że dopiero pierwszy tydzień jeżdżę MPK nic nie dały.

A przyczyną podwójnego skasowania biletu było to że w starych autobusach - JELCZ ;) numerki nabijane są od dołu, a w nowych Solarisach od góry, a ja przed skasowaniem spojrzałem tylko na górę biletu i uznałem że jest nowy. Czy takie tłumaczenie u kierownika coś da?? Oczywiście bilet zachowałem.

Jutro udaję się do siedziby MPK, jako że mam jedyny dzień w którym mogę zdążyć w ich godzinach pracy. Odwołania na piśmie nie bedę pisał na 100%, a kierownik przyjmuje tylko w poniedziałki, ale myślę że jakoś da się to załatwić ;) Zacznę się kłocić z obsługą i sam mnie poprosi :D

I tu moje pytanie, czy mogę jakoś się od tego odwoływać, wytłumaczyć, czy coś podobnego. A sprawa musi zostać jutro wyjaśniona, bo do następnego piątku minie ponad 7 dni od wystawienia mandatu i w razie płacenia całosci kary przepadnie 'ulga' 30%.

Jest jeszcze mowa o czymś takim:
Cytat:
W przypadku okazania w terminie 7 dni od daty kontroli dokumentu uprawniającego do przejazdu bezpłatnego lub ulgowego (...) opłata dodatkowa zostaje obniżona o 85%

Jesli całkowita kara wynosi 110 zł, po odliczeniu 30% 77 zł to co to jest ta opłata dodatkowa??

Czy ktoś z Was może mi jakoś doradzić, jak mam to rozegrać, żeby wyjść na tym jak najlepiej??

P.S
I dobrze byłoby gdyby rodzice się nie dowiedzieli ;)
Powrót do góry

trebuch1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kielce

Post#2 07 Wrz 2006 21:56   

Re: Kara za brak biletu MPK ;)

Ja nie uwierzę w takie tłumaczenie. Poniewaz zawsze plik biletów trzymałem w bloczku mającym wartość a skasowany bilet wsadzam do kieszeni na wypadek kontroli. Póżniej poprostu wyrzucam go do kosza.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Wrz 2006 21:56   

Powrót do góry

wow
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wrocław

Post#3 07 Wrz 2006 21:57   

Mojego kolege złapali i nie mial biletu ale miał nieskasowany i dostał 50 zł. Ty też miałes ten plik nieskasowanych??? Powinieneś się dogadać chociaż chu... ich tam wie!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Wrz 2006 21:57   

Powrót do góry

Strit1
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 Post autora tematu 07 Wrz 2006 22:01   

Miałem przygotowany czysty ale w drugiej kieszeni. Pokazałem kanarom że mam czyste, chciałem się dogadać, ale nie dało rady. Nawet rozpłakać się chciałem, ale nie było szans, nawet na znizkę :D

Aha, a resztę nieskasowanych miałem w torbie w portfelu czy jakoś tak
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Wrz 2006 22:01   

Powrót do góry

oloolo
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wariatkowo

Post#5 07 Wrz 2006 22:24   

Tylko uważaj żeby Cie to jezdzenie do kierownika MPK nie wyniosło drożej niż zapłacenie kary :D jestem z rzeszowa i wiem ze sprobować możesz bo kierownik jest nawet wporzo gość , no chyba ze bedzie miał zły dzień.
A rzeszowskich kontrolerów o nic nie uprosisz , lepiej z nimi nie zaczynać, nie wiem czy kontrola była z MPK czy prywatna , ale prywatna jest jeszce gorsza, więc pamietaj o legitymacji bo oni lubią sprawdzać i czepiać sie szczegółów. Jako nowy uzytkownik MPK przynajmiej juz wiesz jak jest w jelczach i solarisach , jeszcze musisz przetestować kasowniki w MAN i VOLVO :D
PZDR
Powrót do góry

Strit1
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 07 Wrz 2006 22:39   

Pierwszy raz pojechałem, bo miałem jeden bilet w nadmiarze ;) i nie wiedziałem gdzie to jest, ale teraz od PKPka na nózkach będę pocinał ;)

No to mam nadzieję że kierownik uwierzy :D i coś da sie z tym zrobić

Wielkie dzięki za pomoc oloolo
------------------------------------
08 Wrz 2006 16:11
Hehe no i poszedłem do 'szefa', przedstawiłem sytuację a on do mnie z krókiej piłki: Albo dzisiaj 55zł albo później 110. No szkoda że więcej się nie dało utargować, ale to zawsze 22 zł w kieszeni ;)

P.S
Dzisiaj przetetowałem Volvo i są kiepskie, bo dziurawią bilety i nie ma szans na ponowne użycie ;)
Moderowano przez TONI_2003:
Post został scalony !

Powrót do góry

oloolo
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wariatkowo

Post#7 08 Wrz 2006 19:03   

No coż , kierownik miał chyba kaca :D ale 55 zł to jeszcze nie tragedia , i wiesz już ze musisz uważać i sie pilnować przy kasowaniu, a kanary , no coż , to ich praca ;]
PZDR
Powrót do góry

gimof
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: JO82LN

Post#8 08 Wrz 2006 21:42   

Wow ładne u was te kary :O
W poznaniu jest 35 zł na miejscu u kanara, w ciagu tygodnia 46, a po tygodniu 65 chyba.
kumpel wogle nie zapłacić, nie przysłąli mu komornika co dziwne tylko po ok roku mandat na 300 zł stwierdził że zapłaci...

pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2006 21:42   

Powrót do góry

piotrek5001
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Gdańsk

Post#9 09 Wrz 2006 14:29   

gimof napisał:

W poznaniu jest 35 zł na miejscu u kanara,

U nas w Gdańsku gdyby było 35zł to chyba bardziej opłacało mi się zapłacić mandat raz na jakiś czas (tak żedko można zobaczyć u nas kanara) niż kasować bilety. 35zł to co najwyżej w łapę, ale ostatnio podobno nie biorą bo jest inna firma - 'Renoma'. Odkąd się pojawiła coraz częściej można zobaczyć kanara. Ale kiedyś napewno by bardziej opłacało się raz na jakiś czas zapłacić karę niż kupić semestralny - średnio w semestrze 2 razy tylko mnie kontrolowali.

Od wejścia Renomy sytuacja się zmieniła.
Powrót do góry

trebuch1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kielce

Post#10 09 Wrz 2006 22:00   

Goście sluchajcie,
W****** mnie fakt ze każdy z Was kombinuje jak tu oszukać.
Jestescie młoddzi i nie miejcie pretensji jesli w przyszłosci członkowie Waszego demokratycznego parlamentu bedą postęopować podobnie.
Pozdrawiam Was.

j.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Kara za brak biletu MPK ;)
Strona 1 z 1