Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestwa glosnikowy Tonsil ZG30C114 hi fi

michas_15 11 Wrz 2006 15:52 16479 51
  • #1 11 Wrz 2006 15:52
    michas_15
    Poziom 9  

siema jestem nowy na forum i mam pytanie poniewaz znalazlem w piwnicy kolumny tonsila ktore sa spalone graja tylko gorne gwizdki natomiast te wieksze na dole bodajze niskotonowe są raczej spalone i mam pytanie na jakie inne glosniki wymienic te niskotonowe ich wielkosc to 20cm 8 ohm 60W pioneer. Przepraszam ze tak pisze ale jestem laikiem w tych sprawach prosil bym o jakies propozycje z gory bardzo dziekuje.

• Pomocny post
    #3 11 Wrz 2006 20:52
    Djeight
    Poziom 13  

Jako że jest rozbieżność pomiędzy rocznikami kolumn , wręcz przeogromna zamieszczam poniżej schemat zwrotnicy i rodzaje głośników do mojego modelu kolumny z roku 1982

Schemta zwrotnicy ZG30C

Zestwa glosnikowy Tonsil ZG30C114 hi fi

• Pomocny post
    #4 11 Wrz 2006 21:37
    dj master
    Poziom 21  

Witam , w Zg30c114 był orginalnie stosowano GDN 20/30/1 (4Ω lub 8Ω)

GDN 20/30

Glosnik Dynamiczny niskotonowy 20cm (srednica) / 30 Watt

Innej mozliwosci w tym modelu nie było .

Jesli chodzi o mozliwosc zasosowania innych , to oczywiscie pasować wymiarami bedą wszystkie 20cm'owe.

Rada:

Kup głośnik TonsiL'a , zadnej innej firmy , jesli nie masz az tyle pieniązków, to na allegro są takie okazje, ze napewno cos dla siebie znajdziesz.
    Tylko 8 Ohmowe, a moc , to juz wedle twoich "upodobań" .

GDN 20/60/3 ,GDN 20/60/11 lub GTC 20/60 , to głosniki idealne do tych kolumn.
    Oczywiscie mozesz zakupić takie modele jak :
    GDN 20/30
    GDN 20/35
    GDN 20/40
    GDN 20/50
    GDN 20/60
    GDN 20/80
    ....
    i wiele innych :)
    -------
    Decyzja nalezy do Ciebie.
    PS: wrazie wiekszej potrzby pomocy, pisz na gg lub na PW
    Do usług
    DjMaster

• #5 11 Wrz 2006 22:42
    michas_15
    Poziom 9  

dzieki dj master jesli bym czegos nie wiedzial to bede pisal na gg :) dzieki wszystkim za pomoc.. poczekam jeszcze z 2-3 tyogdnie i zakupie te tonsilGDN 20/60/3 chyba :) jesce raz dziekowa :)

• #6 12 Wrz 2006 19:02
    michas_15
    Poziom 9  

a mam pytanie czy nie byly by dobre glosniki firmy alphard 20/60/8 pan w elektroniku powiedzial mi ze beda lepiej graly niz tonsile( w to akurat niewieze), ale sa tansze o dobre 50 zl. Tylko martiwe sie czy by byle odpowiednie? dziekuje za informacje z góry

• Pomocny post
    #7 12 Wrz 2006 22:19
    dj master
    Poziom 21  

Witaj , jesli chodzi a "Alphardy" (czyt. alpierdy) to nie bedzie to rozwiązanie dobreeee !
    Cena mówi sama za siebie, ja osobiscie odradzam tych glosników, a wiem , ze nie tylko ja .

Jesli zalezy Ci na naprawde dobrej jakości ,to kup tonsile.

PS: wpisz na forum w "szukaj" hasło "Alphard", a znajdziesz wiele opini.

Do usług
    DjMasteR

• #8 14 Wrz 2006 21:42
    michas_15
    Poziom 9  

tak mysle ze na moje potrzeby do kompa to tonsile za drogie...az tyle sianka nie skorbie raczej:(...ale mam pytanie czy takie stx'y http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=40&vItemDB=itemdb byly by lepsze niz te alpierdy i drugie pytanie brzmi czy jezeli bym podlaczyl takie stx'y czy musial bym zmieniac zwrotnice. Najprawdopodobniej jest to oryginalna zwrotnica z tego zestawu glosnikowego tonsila

dziekuje za wszystkie opinie

• Pomocny post
    #9 14 Wrz 2006 22:38
    dj master
    Poziom 21  

Witaj .

Słyszałem STX'y , i jedyne co te głośniki mają atrakcyjnego ,to cena.

---
    Dziś na allegro widzialem GDN 20/60/3 , dwie sztuki za 50zł (kup teraz) po małym przebiegu. Auckja się skonczyła , ale sie nie dziwie.
    ---

Warto poczekac na okazje,bo takie są .

Ja bym sugerował trzymac sie firmy TonsiL.

PS: nie bedziesz musiał zmieniac zwrotnicy,anie jej modyfikowań

Do usług
    DjMasteR

• #10 14 Wrz 2006 23:02
    michas_15
    Poziom 9  

jak narazie kupie albo te alpierdy albo te STX'y tylko wlasnie sie wacham ktora by byla lepsza...najwyzej jak wysiada rodzice kupia nowe pod choinke albo jakas inna okazje z tym ze tonsil'e :)...ale jednak chyba zostane przy tych stx'ach

• #11 15 Wrz 2006 01:10
    Medeis
    Poziom 21  

20-tki STX'a nie zabardzo nadaja sie do konstrukcji dwudroznej. Lepiej nie kombinuj z byle g... Popatrz na Allegro czesto mozna tam dostac orginalne glosniki w niezlych cenach (uzywane).

Pozdrawiam

• #12 15 Wrz 2006 09:12
    Djeight
    Poziom 13  

Facet nie niszcz tych kolumn , zamiast GDN 20/60 wsadż GDN 20/40 i po sprawie będziesz miał orginał koszt jednego to 60zł , nowy ze sklepu , wiem co mówie mam te kolumny podlaczone pod wzmacniacz Akai AM 57 który ma moc znamionową 2 razy wyższą i grają rewalacyjnie,

Alphard i STX już mnie na samą wymowę wzdryga,

aha i niech ci do głowy nie przychodzi wstawiać do tych kolumn portów bass refleksu , bo i takich fachowców widziałem , efektem było dudnienie i sztywne ruchy membrany, nic pożytecznego .

Pozdrawiam i bez urazy .

• #13 19 Wrz 2006 19:12
    michas_15
    Poziom 9  

witam ponownie

kupilem jeden glosnik alphard ew80 zamontowalem podlaczylem do wzmacniacza i membrana pracuje a dzwiek jest znikomy jak by go nie bylo bardzo cichutki bas i mam pytanie czy to moze byc wina zwrtonicy czy moze wzmacniacza ?:(

dziekuje

• #14 19 Wrz 2006 19:22
    stefcio
    Poziom 21  

michas_15 napisał:
    witam ponownie

kupilem jeden glosnik alphard ew80 zamontowalem podlaczylem do wzmacniacza i membrana pracuje a dzwiek jest znikomy jak by go nie bylo bardzo cichutki bas i mam pytanie czy to moze byc wina zwrtonicy czy moze wzmacniacza ?:(

dziekuje

A może woziłbyś pod uwagę, że to wina głośnika!

To kolumna Tonsil, projektowana budowana, liczona pod głośniki Tonsil, więc cokolwiek tam wsadzisz innego będziesz miał takie właśnie efekty!.

Jak już pisali koledzy powyżej lepiej przyczaić się na allegro i kupić jakaś okazje.
    Nawet takie głośniki z wymienionym zawieszeniem górnym (pianka) lub do wymiany, będą grały lepiej niż te „alpierdy” „STXy” rodem made in „loong Hong king Kong”

• Pomocny post
    #15 19 Wrz 2006 21:35
    dj master
    Poziom 21  

Witam ludzi

Na początku sprawdz, czy w kolumnie wszystkie przewody są podłączone dobrze, czy nie ma "zimnych lutów" , czy nawet zwarć .

Podaj jaki masz wzmacniacz, ja bym postawił na "głośnik".

Do usług

• #16 19 Wrz 2006 22:30
    michas_15
    Poziom 9  

pojde z tym glosnikiem do kumpla i sprawdzimy czy na jego kolumnach bedzie gral normalnie a moj wzmacniacz to jakas stara unitra diora ws-432 a co do takich uzywan glosnikow to niechce kupywac takich uszkodzonych bo nie naleze do zlotych raczek i wiem ze nie naprawie takiego glosnika...

• #17 20 Wrz 2006 16:58
    stefcio
    Poziom 21  

Witam
    I tak oto w ten sposób zaoszczędziłeś kilka złotych i kupiłeś nieodpowiedni głośnik, a koledzy z forum radzili i dobrze radzili, ale ty nie posłuchałeś. Teraz te zaoszczędzone kilaka złotych będziesz musiał wydać na dopasowanie zwrotnicy.
    Więc jak chcesz na siłę ten głośnik wmontować w tą kolumnę to będziesz musiał zmienić parametry zwrotnicy, która była policzona pod głośnik Tonsil a być może wtedy to jakoś zagra przyzwoicie.
    Tylko proszę byś nie popełnił kolejnego błędu i kupował jakieś gotowe zwrotnice tak zwane „uniwersalne”.

Zapewne u kolegi zagra tak samo lub podobnie.

Pozdrawiam Stefek

• #18 23 Wrz 2006 15:15
    Grzehotnik
    Poziom 9  

A ja posiadaczom tych kolumn bardzo gorąco polecam głosniki firmy MAXTOM GND 20/60-60/100WAT o impedencji 4Ω-mam w jednej kolumnie oryginalny głosnik tonsila-nowy a w 2 własnie ten i basik o wiele głebszy i szerszy -Polecam bo warto inestowac w te kolumny,wczesniej miałem zestaw 5.1 CREATIVE T5900 na audygi2 no i w porównaniu z tym stereo-bez porównania,a moze to zasługa wzmacniacza??SONY TA-VE800G

• #19 03 Paź 2006 16:31
    michas_15
    Poziom 9  

od dluzszego czasu poluje na uzywane tonsile,upatrzylem sobie na allegro glosniki tylko moje pytanie brzmi czy zwrotnica ktorą posiadam bedzie dobra. Wszystkie gdn 20/30 maja 8 ohm i teraz tez taki problem poniewaz mam wzacniacz 2x40W 4ohm. A zwrotnica podejzewam ze nie byla wymieniana w tych glosnikach czy bede musial kupic inna skoro chcial bym podlaczyc te glosniki 8 ohm ?? i czy tez nie wplnie to źle na wzmacniacz ??
    dziekuje z gory

• #20 03 Paź 2006 20:29
    Grzehotnik
    Poziom 9  

hymmm u nie to sprawa wyglada tak-z tyłu na kolumnie jest napisane ze kolumna jest na 4Ω, głosnik niskotonowy siedział 4Ω a wysokotonowy 8Ω ;/ gwizdków nie wymieniłem no ale szykuje sie do wymiany wiec sie zapytam czy kupic 4Ω czy8Ω
    A co do pana poniżej to polecam Maxston-y sa lepsze jezeli chodzi o głosniki do kolymny ZG30C114

Dodano po 4 [minuty]:

PS. zwrotnica jest dobra, a no i Maxstony bez problemy dostaniesz na 4Ω i sa lepsze od oryginalnych Tonsili wiem bo miałem :)

• #21 03 Paź 2006 21:38
    Djeight
    Poziom 13  

Nie grzesz , maxtony coś mi się zdaje że nie grają :D. a na słuch mi nic jeszcze nie padło.

jak ktoś nie rozumie że bas nie jest wyznacznikiem jakości to chyba czas przejść szkolenie, wypełnienie basu to chyba chodzi o dudnienie przy 100Hz , niestety słyszałem takie mizerne skutki profanacji tych kolumn , Diebelsi czy Mars zamiast Tonsila. i orginalny wysokotonowy tak je przekrzyczał że niskiego basu nie usłyszełm , jedynie jak to nazwane dudnienie wystąpiło.

nie ma nic lepszego niż wsadzić orginalne głośniki do orginalnych kolumn, wkońcu inżynierowie to myliczali a nie wkładali na oko.

• #22 03 Paź 2006 22:17
    michas_15
    Poziom 9  

hmm co do tych maxtonow to nie byl bym pewny kupilem juz jakies zasr*** alpierdy i co i dupa nie gra. niewiem co jest nie tak i boje sie zeby tak nie bylo z tymi co kupie nastepne bo nie usmiecha mi sie kupowac glosnikow i zeby nie dzialaly. Strata pieniedzy. A z tymi tonsilami to kurcze ciezko kupic uzywane 4ohm bo te 8 ohm nie bedą dzialac ??

• #23 04 Paź 2006 07:49
    oleczek1988
    Poziom 21  

Moim daniem to wszyscy chca dla autora tematu jak najlepiej. Pozwolcie sie wyraze swoja krtoka opinie.

1. Albo kupc dwa nowe glosniki tonsilowskie
    zalety:
    pewnosc ze to oryginal i parametry rzeczywiste
    wady:
    cena ;/

1. Jest drugie wyjscie a mianowicie kup regenerowane glosniki. Mozna czasami kupic za dobra cene na allegro.
    zalety:
    mniejsza cena
    wady:
    nie wiemy jak zostala wykonana robota i co tak naprawde bylo wymieniane ( na jakich czesciach)

Dziekuje. Ja osobiscie kupilem do tych kolumn regenerowane 20/40. Penie ze nie graly jak oryginaly ale nie bylo az tak tragicznie.

pozdrawiam

• #24 04 Paź 2006 09:43
    Djeight
    Poziom 13  

Czy 63zł za jeden nowy głośnik tonsila to dużo?? bo mi się zdaje że chyba nie , alphardy czy maxtony dostanie się dwa , ale co z tego jeżeli one nie zagrają tak jak konstruktor tego chciał:D ,

• #25 04 Paź 2006 11:11
    oleczek1988
    Poziom 21  

to niech kupi oryginal. A po za tym mialem takie same kolumny. JA wogole to zmienilem w nich wygluszenie. Zastosowalem mate bitumiczna samoprzylepna i byla poprawa. Bass nie byl taki plytki i pusty.

• #26 04 Paź 2006 13:42
    michas_15
    Poziom 9  

kurcze to chyba sie nie dowiem czy glosniki 8 ohm pojdą mi na tych oryginalnych zwrtonicach bodajze 4 ohm a co do tej ceny to tanio kupie jakies na allegro tylko czy to bedzie mialo sens zeby to działało!!

• #27 04 Paź 2006 22:36
    oleczek1988
    Poziom 21  

parametry bedsa torche rozbierzne od oryginalnych ale nie bedzie tragedi

• #28 05 Paź 2006 18:50
    michas_15
    Poziom 9  

Ale kurde jaja wczoraj zalarwilem wzmacniacz podlaczylem do tej kolumny w ktorej wymienialem glosnik na alpierda i zostalem milo zaskoczony glosnik gra i to nawet nawet...:) okazuje sie ze moj wzmacniacz musi zostac wymieniony bo co w nim nie tak to ja nie mam pojecia :( w sobote go otworze bo i tak sie nadaje chyba na smietnik lecz watpie ze cos z nim zrobie bo juz na takich p[owazniejszych rzeczach to ja sie nie znam :p

• #29 11 Paź 2006 13:35
    Grzehotnik
    Poziom 9  

Ludzie!!!
    nie macie pojecia o głosnikach Maxston
    te głosnik stosuje sie w kolumnach "Finezja" gdzie porównuje sie te kolumny do "Eltax" nie nalezy ich porównywac do Alpharda bo to nie ta klasa ja płaciłem za 1Maxstona 59zł i uważam ze niezmarnowałem kasy,kumpel sie przejechał na Alphardzie ;/

• #30 26 Mar 2007 01:02
    rod2k7
    Poziom 9  

Wybaczcie za odswiezanie tego tematu, ale ja wlasnie dostalem te glosniki (zg30c114) od wujka;p i zastanawiam sie czy to bedzie mozna do nich wsadzic i czy (jak bedzie sie dalo) kupic 4 czy 8 uhm?

Z góry dziękuję za odpowiedź. : )

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME