Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

pomocy!! passat b5 włącznik krańcowy drzwi

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> pomocy!! passat b5 włącznik krańcowy drzwi
Autor
Wiadomość
mlody300
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 12 Wrz 2006 20:03   

pomocy!! passat b5 włącznik krańcowy drzwi

witam wszystkich
mój problem polega na tym ,że nie moge zlokalizować przewodu ,który jest odpowiedzialny za załączanie swiatełka w kabinie i sygnalizacje otwartych drzwi.Wiem ,ze opisywane to było wiele razy ,ale w passatach B5 do 2000r. jest to przewód brązowo-biały i jest na niego podawana masa ,a w moim passacie B5 po liftingu (2001r) nie ma takiego przewodu i sprawdziłem wszystkie przewody i żaden nie reaguje na masę,mogę zrobic fotkę kabli wychodzących z drzwi.potrzebuję podłączyć blokadę zapłonu i potrzebuję sygnał otwarcia drzwi kierowcy ,ze swiatełka kabiny nie bardzo mi pasuje ,a po stronie pasarzera nie załącza światło po otwarciu drzwi ,czasami załapie ale rzadko ,chcę to naprawić ,ale nei mam jak sprawdzić które kabelki są za to odpowiedzialne ,a moze ma ktoś schemat centralnego zamka?? tylko model 3BG
pozdrawiam i czekam na pomoc:)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Wrz 2006 20:03   

Powrót do góry

Z.B.
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: POLSKA B/C

Post#2 12 Wrz 2006 21:06   

Re: pomocy!! passat b5 włącznik krańcowy drzwi

Patrzyłem w papierach ,zarówno rok 1998,jak i 2001 i 2002 mają też brązowo- biały przewód.Chyba wiesz,że wszystkie sygnały idą do centrali pod nogami kierowcy no i pewnie jest sterownik komfort w drzwiach kierowcy,więc to trochę inaczej niż w starszych autach.
Powrót do góry

Jan Nojszewski
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#3 12 Wrz 2006 21:14   

Witam. 'Włącznik krańcowy ' jest w zamku(5 szt.) podłączony do sterownika w drzwiach a ten steruje modułem komfortu po linii CAN. Załączam zdjęcie wnętrza zamka. schemat zamka i komfortu www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=612855#612855

Załączniki:
Powrót do góry

fazaele
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: tarnów

Post#4 12 Wrz 2006 21:49   

wylacznik jest w zamku i musisz wpiac sie do niego kabelki od wylacznika ida do centralki podnosnika szyby
Powrót do góry

mlody300
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 12 Wrz 2006 22:32   

czyli we wiązce wychodzącej z drzwi ne ma przewodu który daje impuls masy w chwili otwarcia drzwi??sterowanie idzie po CANie??
rozumiem ,ze muszę sobie pociągnąć przewód z mikrowył. wbudowanego w zamek??oprócz tych co są na załączonym zdjęciu jest jeden który jest na zewnątrz i naciska bezpośrednio na niego rygiel zamka (te przewody niebieski i czerwony na foto),w chwili otwarcia zamka włącznik jest wciśnięty,oczywiście będę kombinował:)w najgorszym wypadku podłacze sie pod oświetlenie wnętrza ,ale to opóźnienie psuje mi robotę.
a jak myślicie co z tymi drzwiami pasażera??po otwarciu raz się zapala światło wnętrza i progu ,a częściej nie .A co ciekawe jak rozebrałem drzwi i ruszałem przewodami i miałem właczony kluczyk ,to właczał mi się sygnał otwarcia drzwi i komputer wyświetlał komunikat .podejżewam ,ze uszkodził się (złamał) przewód we wiązce dochodzącej do drzwi.Czy mam rację ,ze do sygnalizcji otwarcia służy ten mikrowył.co jest na zewnątrz do którego idą te przewody niebieski i czerwony (na foto je widać)
a sterownik komfortu jest w drzwiach i to jest to co razem z silniczkiem podnoszenia szyby??a moduł komfortu pod wykładziną?
jest tam szansa uzyskać impuls otwarcia drzwi??
pozdrowionka dla wszystkich którzy mi pomagają!!!
Powrót do góry

mlody300
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 Post autora tematu 13 Wrz 2006 19:41   

Już wszystko naprawiłem!!!
U mnie było uszkodzenie w samym zamku ,tzn jak to w passacie często bywa "zimny" lut !!!
przy wejściu wtyczki od zamka ,dlatego jak poruszałem to załączało ,rozebrałem zamek i poprawiłem lutowanie i już działa super ,ale ile to roboty!!!
jesli chodzi o impuls masy przy otwarciu drzwi to trzeba sie podłączyć pod ten niebieski kabelek który jest na zewnątrz zamka ,lub pod światełko od spodu drzwi i sprawa załatwiona ,bo nie wychodzi taki przewód z drzwi ,jednak sterowanie jest na CANie

pozdrawiam i dizeki

Dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Miasto: Gliwice

Post#7 14 Wrz 2006 12:07   

generalnie sterowanie lampki masą jest w passacie na przewodzie brązowo-białym w kostkach za osłoną boczku kierowcy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Wrz 2006 12:07   

Powrót do góry

mlody300
Poziom 8
Poziom 8

Post#8 Post autora tematu 14 Wrz 2006 16:28   

a własnie ,ze nei ma ,moze w wersjach przed 2000r jest ,ale w moim już nie ma ,przewody od krańcówek idą do sterownika komfortu który jest w drzwiach a z drzwi idzie sterowanie po szynie CAN ,i nie ma nawet takiego koloru przewodu ,wiem ,ze we wcześniejszych wersjach i w audi A4 tez ,bo podłączałem alarm ,ale w moim passacie nie ma
Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Post#9 14 Wrz 2006 18:19   

a lampka wewnętrzna jak się zapala,może bezprzewodowo?

Dodano po 3 [minuty]:

jest on dokładnie w zielonym konektorze,za osłoną,pod rączką otwierania maski,w wiązce progowej z tyłu idzie sygnał bagażnika na brązowo-czarnym,a krańcówka maski jest na brązowo-czerwonym w brązowym konektorze też w boczku,pozdrawiam.
Powrót do góry

mlody300
Poziom 8
Poziom 8

Post#10 Post autora tematu 14 Wrz 2006 19:37   

no więc tak:
1.zielonego konektora nie mam
2.jak się zapala lamka wnętrza pisałem,że sygnał idzie po szynie CAN do modułu komfortu ,a moduł załącza lamkę i sygnalizuje otwarcie na kompie
3.zrobię fotkę jutro i wstawię ,żeby nie było:)
jest we wiązce progowej kabel brązowo biały ale on idzie bezpośrednio do lampki oświetlenia wnętrza i nie wychodzi z drzwi!!! tylko z modułu komfortu
z drzwi nie wychodzi żaden kabel brązowy z białym paskiem,i na żadnym kablu wychodzącym z drzwi nie ma sygnału masy po otwarciu ,sprawdzałem!!!jeśli idzie po CANie nie wykryje sie tego żarówką
mam rozebrany samocgód ,to zrobię fotkę i kolego powiesz na którym jet masa po otwarciu drzwi,ok?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Wrz 2006 19:37   

Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Post#11 14 Wrz 2006 19:53   

nie mówiłem,że ten kabel wychodzi z drzwi,napisałem: "generalnie sterowanie lampki masą jest w passacie na przewodzie brązowo-białym w kostkach za osłoną boczku kierowcy"

Dodano po 1 [minuty]:

a to,że nie wychodzi z drzwi wiadomo od dawna,tak jak nie wychodzi z drzwi sterowanie zamkiem centralnym i trzeba je łapać w ich wnętrzu,może zle mnie zrozumiałeś,a fotki nie musisz robić,bo już trochę tych passatów przemieliłem.
Powrót do góry

mlody300
Poziom 8
Poziom 8

Post#12 Post autora tematu 14 Wrz 2006 23:13   

a to się zgadza ,poprostu nie zrozumiałem Cie ,SORRY!!
bo ja szukałem takiego kabelka który w chwili otwarcia da impuls i w chwili zamkięcia odłaćzy go ,a światełko ma zwłokę i reaguje już w chwili wyzwolenia centralnego zamka ,mimo ,że drzwi są jeszcze zamknięte
jedyne wyjście poprowadzić kabelek od krańcówki zamka (niebieski)
Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Post#13 15 Wrz 2006 09:24   

dokładnie,a czasem np.przy montażu antyporwniówki potrzeba sygnału tylko z drzwi kierowcy i trzeba go brać z ich wnętrza,tak samo gdy chcesz miesz aktywny reaming,to nie bardzo możesz podpinać się w passacie pod brązowo-biały,bo po odryglowaniu zamków zapala sie lampka wewnętrzna , alarm odbiera to jako otwarcie drzwi i nie dozbraja się ponownie.
Powrót do góry

mlody300
Poziom 8
Poziom 8

Post#14 Post autora tematu 15 Wrz 2006 19:29   

a mam jeszcze jedno pytanie
chodzi o dcięcie ,blokadę itp
mam 1,9tdi AWX130 km
do sterownika silnkia na podszybiu wchodzi cieniutki czarny kabelek i jest na nim+12V po przekręceniu kluczyka ,można go ciąć?/
jak odłącze go to silnik gaśnie ,ale zapala sie kontrolka ESP ,i oczywiście przy następnym uruchomieniu jest ok
kurde ale w tym passacie elektroniki:)
bo odcięcie które radzą ,tzn kabelka po stacyjce mało skuteczne ,wystarczy zrobić zworke na bezpiecznikach i prad podany
Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Post#15 15 Wrz 2006 20:44   

ten przewód to właśnie zasilanie sterownika i możesz go w passacie spokojnie ciąć,można ciąć faktycznie jeszcze głównego czarnego grubego "bata" po stacyjce ,jeżeli masz możliwość to ciachnij sterownik i głównego po stacyjce,zawsze to początkowo zmyli złodzieja,bo deska będzie ciemna i skupi się wtedy na tym głównym,tak myślę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Wrz 2006 20:44   

Powrót do góry

mlody300
Poziom 8
Poziom 8

Post#16 Post autora tematu 15 Wrz 2006 21:28   

no dobry pomysł
odciąłem ten czarny od zasilania ECU ,tylko jak gaśnie to ESP sie zapala,ciekawe dlaczego?
Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Post#17 15 Wrz 2006 21:50pomocny post - solucja   

tego nie wiem,trzeba zapytać bardziej zaawansowanych cybernetyków z NASA ,ale potem gaśnie i nie pozostaje błąd,też odcinam ten przewód.
Powrót do góry

ladamaniac
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: okolice Tarnowa

Post#18 16 Wrz 2006 21:21   

Brak komunikacji miedzy sterownikiem silnika, który nie ma zasilania ESP odczytuje jako błąd.
Powrót do góry

emilwz
Poziom 6
Poziom 6

Post#19 18 Kwi 2007 00:45   

Witam
Proźba mogli byście dokładniej napisac gdzie znajduje się ten cienki czarny kabelek od ecu.
Powrót do góry

khornes19
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Markowice

Post#20 21 Gru 2008 19:33   

Witam
mam passata b5 z 97 roku i nie ma tam lapki w drzwiach, wice w jaki kabelek mam sie wpiac zeby alarm wiedzial ze sa otwarte drzwi i nie uzbrajał alarmu ??

pozdrawiam
Powrót do góry

mr-perch
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Olsztyn

Post#21 21 Gru 2008 20:18   

W linię oświetlenia wnętrza.
Powrót do góry

khornes19
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Markowice

Post#22 22 Gru 2008 00:30   

fajnie tylko nie mam pojecia ktore to kable

Uzyj wyszukiwarki temat powielany wiele razy. Michu10
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> pomocy!! passat b5 włącznik krańcowy drzwi
Strona 1 z 1