X
  • #1 13 Sep 2006 22:54
    tolio
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    witam mam problem z laguną II 2001r 1.9dci , świeci się kontrolka esp i serw mój komputer (CDP) wyświetla błąd : zanik informacji czujnika skrętu w sieci multipleksowej 8-O .No i o co chodzi , gdzie w ogóle w lagunie II jest czujnik skrętu???
  • #2 14 Sep 2006 08:47
    tolio
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    Panowie i panie proszę o wskazówki :?:
  • #3 14 Sep 2006 10:21
    mateo027
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    czujnik skretu jest przy kolumnie kierownicy, przyucz go jeszcze raz na clipie czasami wywala go.
  • #4 19 Sep 2006 09:10
    tolio
    Level 14  
    Nic z tego ,niby operacja zakończona powodzeniem ale błąd dalej jest a w parametrach widać że czujnik nie pracuje. Czy może mi ktoś konkretnie określić gdzie jest ten czujnik bo jakoś go nie znalazłem ani pod kierownicą ani na przekładni chyba że jest razem z blokadą kierownicy.
  • #5 20 Sep 2006 09:02
    tolio
    Level 14  
    czy niema nikogo kto zna ten temat???????:|
  • #6 20 Sep 2006 10:22
    mateo027
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    nie pamietam dokladnie, musi byc gdzies przy kolumnie. w traficu jest widoczny bez problemu. trzeba sprawdzic w dialogysie, a nie mam pod reka
  • #7 02 Oct 2006 11:01
    ART74
    Level 10  
    Helpful post? (+1)
    czujnik esp jest chyba zintegrowany z włącznikami pod kierownicą i z taśmą od poduszki kierowcy
  • #8 14 Nov 2006 06:27
    Jezis
    Level 10  
    Helpful post? (+1)
    Czesc.
    Sam czyjnik znajduje sie nad tasma airbagu. To taki box plastykowy
    ma 6 pin podlaczony jest do systemu ESP.
    Ten sam czyjnik ma pozycje ( gdy kola prosto na czyjniku jest zolta kropka). Sam czujnik zadko nawala. Sprawdzic ustawienia mozesz Klipem
    poruszajac kierownice zmienia sie parametr. Przyczyna w twojim wypadku moze byc zle ustawione kola przednie do czyjnika ESP. Gdy jedzisz prosto czujnik wydaje inne znaczenie niz zero. Moze jakis mechanik gzebal ci w ustawieniu kol lub kierownicy. Najlepiej do Renault serwisu ustawia ci ESP.
  Search 4 million + Products
Browse Products