Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Urządzenia do odstraszania ptaków.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Urządzenia do odstraszania ptaków.
Autor
Wiadomość
szyita
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 07 Lip 2003 18:17   

cos na ptaki

czy sa jakies urzadzonka do odstraszania golebi?
gdzie moge cos takiego znalezc?
Powrót do góry

olcha0098
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rzeszów

Post#2 07 Lip 2003 18:23   

Re: Urządzenia do odstraszania ptaków.

Lepiej kup drut kolczasty albo coś w tym stylu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2003 18:23   

Powrót do góry

krzysiek
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 07 Lip 2003 19:03   

myslac nad takim urzadzeniem podszedlbym do tego inaczej kazde stworzenie ma tzw naturalnych wrogow oslawione juz np komary ktore to podobne boja sie nietoperzy wysylajacych paczki impulsow nietoperze wysylaja i owszem co z tego skoro odwzorowanie w wersji elektronicznej na niewiele sie zdaje powod?dosc prosty generator stoi w miejscu a nietoperz? :D to tak na marginesie narzekan tych ktorzy ulegli magi urzadzonka opublikowanego w PE wiec trzeba poznac stwora a pozniej na niego pulapke szykowac :?
Powrót do góry

ACULA
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bydgoszcz

Post#4 07 Lip 2003 19:43   

czy to na pewno pytaniena forum elektroniczne.

Najlepiej rzucać ziarno do sąsiada i przeniosą się, a poważnie to gołębie nie są wrażliwe na dźwięki.
Najlepiej coś ruszającego się ale z praktyki wiem że i tak przyzwyczają się i powrócą.
Opisz dokładniej od czego odstraszyć.
Powrót do góry

krzysiek
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 07 Lip 2003 19:52   

:arrow: Acula zapewniam cie ze ptaki ssaki i inne stworzenia posluguja sie zmyslami typu dzwiek kwestia odwzorowania to juz inna historia dla uslyszenia dzwiekow lub inaczej mowiac infradzwiekow sloni naukowcy przyspieszaja ich "trabienie" :D a ze te wielkie ssaki posluguja sie takim a nie innym sposobem porozumiewania sie no kazdy akustyk powie ci dlaczego rekina mozna pradem jest mnostwo sposobow porozumiewania sie najlepszym przewodnikiem jest pr ANIMAL PLANET a ze dzial trafny na tego typu dyskusje mozna pogadac swoja droga golebie u nas boja sie chyba tylko jastrzebia

szyita zaczal bardzo wg mnie ciekawy temat powiazan elektroniki z dzwiekami wydawanymi przez zwierzeta celowo nie scalam tematu chcac zachecic jak najwiecej uzytkownikow do dyskusji

PANOWIE wiem ze temat nie jest prosty widze ze temat przeczytalo zaszczytne grono od 100 pos min zapraszam wiec do dyskusji moze cos na krety na dzialce? itp mozna nawet zmienic tytul nazwe posta bylebt dyskusja byla
Powrót do góry

ACULA
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 07 Lip 2003 21:44   

Nie chodziło mi o to, że są głuche tylko o to, że bardzo szybko się przyzwyczajają czego przykładem jest to że można do nich podejść a im to wisi i nie robi to na nich żadnego wrażenia. Miejskie nie boją się jastrzębia. Jedyne czego się boją to kot ale chyba mało kto odważyłby się puszczać miauczenie kota z własnego balkonu.
Powrót do góry

krzysiek
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 07 Lip 2003 21:56   

temat warto ciagnac fakt ze miejskie jastrzebia maja za nic wiec kot ?
Powrót do góry

MuNiO
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Gdańsk

Post#8 07 Lip 2003 22:09   

sluchajcie :) golebie boja sie swiatla laserowego :) jaks wiecilem w nie wskaznikiem to odrazu uciekaly
Powrót do góry

tgrzyska
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Katowice

Post#9 07 Lip 2003 22:27   

Mnie siadały na balustradzie na balkonie i zamontiwaliśmy drut na wysokości 3 cm ponad balustradą - gruby drut - za cholerę gołąb się na nim nie utrzyma i już nie siadają, ale mam problem bo mieszkam na ostatnim piętrze i siadają na dachu, a balkon mam do połowy tylko oslonięty - może jakaś mała przetwornica na 1000V i taki sam drut na dachu :D.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2003 22:27   

Powrót do góry

ACULA
Poziom 23
Poziom 23

Post#10 07 Lip 2003 23:16   

Ja też tak zrobiłęm tylko na wysokości 5 i co?? Gołąb siada jedną nogą na barirce a drugą trzyma sobie na drucie i taki pokrzywiony siedzi i mnie zlewa:)
Powrót do góry

szyita
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 Post autora tematu 07 Lip 2003 23:57   

bede musial zastosowac drut
myslalem ze mozna je odstraszyc jakos elektronicznie :)
dzieki za wszystkie odpowiedzi
Powrót do góry

MuNiO
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Gdańsk

Post#12 08 Lip 2003 00:34   

to juz lepiej postawic pionowo szpilki
Powrót do góry

elektronus
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: wielkopolskie

Post#13 08 Lip 2003 12:15   

munio napisał:
to juz lepiej postawic pionowo szpilki

Tak są już do kupienia takie specjalne płyty z tworzywa, które mają coś ala kolce, ptak nie siada bo mu nie wygodnie, mieszkam w poznaniu i cały ratusz ma parapety tym wyłożone ( urzędy zresztą także )

Inna metodą na ten problem jest zrobienie porządku na balkonie ( jeśli oczywiście twój problem z ptakami ogranicza się do lodzi lub balkonu ), gdyż jak zauważyłem u siebie to gołębie mają tylko ci sąsiedzi, którzy mają na balkonie jakieś klamoty ( bez urazy ). Ja natomiast mam balkon pusty i problemu takiego nie mam, bo zauważyłem, że ptaki zawsze zakładają gniazda w jakiś miejscach osłoniętych od wiatru – wolna przestrzeń tego im nie zapewnia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lip 2003 12:15   

Powrót do góry

BJSusel
Poziom 16
Poziom 16

Post#14 08 Lip 2003 12:26   

Już była o tym dyskusja na forum. Ktoś gołąbkom puszczał odgłosy jastrzębia z encyklopedii multimedialnej i rzeczywiście nie pomogło.
A specjalistyczne (hehe) kolce działają - sam je zamontowałem na parapecie - tylko głupio to wygląda, a gołebie zamiast na moim parapecie siadają na balustradzie balkonowej...
Kot mojej sąsiadki w tamtym roku z 7 piętra wyskoczył za gołebiem i trochę się biedaczek poturbował (m. in. złamany ogon w dwóch miejscach) dobrze, że spadł na krzaki - a gołebie dalej przylatują tylko kot do balkonu już się nie zbliża.
Ja osobiście wyczerpałem juz chyba wszystkie "humanitarne" sposoby na pozbycie się tego paskudztwa - pozostaje coś mocniejszego...
Pozdrawiam i śledzę temat bo mnie bardzo interesuje.
Powrót do góry

jozefg
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Olsztyn

Post#15 08 Lip 2003 12:29   

Temat był poruszany tu :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=43610&highlight=ptaki
Powrót do góry

kajro
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: z Wałbrzycha

Post#16 09 Lip 2003 17:06   

Re: cos na ptaki

szyita napisał:
czy sa jakies urzadzonka do odstraszania golebi?
gdzie moge cos takiego znalezc?

Są: koty skutecznie odstraszają gołębie, a nawet czasem przynoszą, żeby się pochwalić. Przy tym zachodzi dodatnie sprzężenie między ich zapałem łowieckim a aktywnością ptaków.

Można znaleźć: prawie wszędzie tylko niektóre trudno obłaskawić, najskuteczniejsze i najbardziej skore do współpracy są przygarnięte dachowce po przejściach.

Jak nie chcesz żywego to skonstruuj symulator kociego skoku:
1. musi się gwałtownie rzucać
2. czasami złapać

Gołębie muszą być genetycznie uprzedzone do tej techniki :wink:
Powrót do góry

bolek
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: stolica

Post#17 09 Lip 2003 23:22   

ja kiedys w radiu oglądałem 8) :wink: program na temat zmysłu gołębi--- zawsze wracaja tam gdzie sie urodziły. No i załorzyli ptakowi na łebek "czapke z drutu" (cewke) i gołąb sie zgóbił--- to taka ciekawostka. co do wszelikch odstraszaczy elektronicznych to nigdy tego wiecej nie kupie, nie polece i nie zrobie--- DZiadostwo co do tych kolcvzastych wykałdzin to słyszaęłm też kilka opini że to ptaki niezle wkurza (zresztą wszystko co na tym stoi)
Powrót do góry

arkuz
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Starogard Gdański

Post#18 13 Lip 2003 12:30   

Szpaki

A co powiecie na SZPAKI całe stada SZPAKÓW. Te śmierdziele zżarły mi większość czereśni i wiśni. Koleś próbował je wysadzić ale ustrzelił tylko dwa. No a kolców czy drutu to na drzewie się nie zamontuje.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

mmgryc
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wałbrzych

Post#19 13 Lip 2003 13:12   

We Wrocku widziałem takie kolce wystające z płaskich czeście budynków (rynek). Ja polecam puszke po piwie (może być inna ale badania kliniczne dowodzą słabszej jakości działaniia :D ) całkowicie wypróżnioną, nałożoną na kijek lib pręt metalowy wbity pionowo w ziemie. Na wróble i wrony działa, tylko czasem wkurza sąsiadów i złomiaży- zabierają je. I naszczęście całą operacje należy powtórzyć hihi. A tak jeszcze to w ofercie Nord Elektronika, Wellmana i innych (typu Jaboj- ups Jabej -drobna literówka) są układy do odstraszania kretów itp. W jednym z nr. PE był układ do odstraszania komarów, ale z praktyki wiem że niadziała a czasem nawet efekt jest odwrotny.
Powrót do góry

zhu
Poziom 19
Poziom 19

Post#20 13 Lip 2003 13:39   

na komary , to w angli nadają dźwięk przez telefon komórkowy który ponoć działa na komary , łączysz się z numerem i masz dżwięk który odstrasza , pewną wadą jest szybsze zużycie baterii ;
ciekawe jakie jeszcze zastosowanie komórek wymyślą ?

na ptaki to podobno głos rozdzieranego/męczonego ptaka działa odstraszająco , ciekawe czy w necie są gotowe takie głosy ; są np. głosy różnych dzwonów z całego świata , to może i głosy męczonych ptaków gdzieś są , oczywiście nie namawiam do samodzielnego nagrywania ...
Powrót do góry

chaka
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#21 13 Lip 2003 23:34   

ja proponuje na parapecie rozciagnas kilka "paskow" cienkiej cewki(jakies 5cm ponad) i podpiac czasem do generatora (hehe bidne golabki ale jak sraja to sie doigraja)
Powrót do góry

And!
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Świętokrzyskie

Post#22 18 Cze 2004 20:29   

Mnie też to drażni bo siadają mi na antenach.
I wiszą nad balkonem.
Ustawiłem anteny tak aby balkon nie był w celu rażenia gołębi.
I teraz brudzą balkon rzadziej.
Miałem pomysł aby zrobić barięrę podczerwieni i jak gołąb
siądzie to wtedy ryczy na niego głośnik tubowy
Ale to chyba było by bardzie denerwujące dla mnie niż teraz.
Na ciekawy lecz dziwnie wyglądający sposób wpadła koleżanka.
Ustawiła na balkonie wentylatorek elektryczny :)
Głupio wygląda ale się boją
Powrót do góry

k24
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Żyrardów

Post#23 23 Cze 2004 12:10   

cos na ptaki

a ja czytałem,że gołębie boją się ultradzwięków.nie wiem tylko czy to prawda
Powrót do góry

mcy
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kraków

Post#24 23 Cze 2004 12:37   

Przeżyłem gołębie na 1 mieszkaniu ale walka trwała rok, była bezowocna z likwidowaniem gniazda włącznie. Dopiero pomógł remont generalny balkonu z przemalowaniem włącznie. Może te złośliwe, srające i buczące ptaszki reagują na kolory? Po zmianie koloru nie wiedzą gdzie wrócić?

Ale mam pecha . Zmieniłem mieszkanie i znowu srają mi na głowę na 8 piętrze. Kot nie wchodzi w rachubę bo jak wypadnie to może nie przeżyć. Może ktoś ma pomysł na automatyczny system celowniczy do wiatrówki. Coś jak w helikopterach Apache. Chętnie wykonam. Może lokalizacja po dźwięku. Wbrew pozorom o 5 rano buczenie gołębia potrafi skutecznie obudzić człowieka zwłasza w sobotę.

Pozdrawiam i śledzę pilnie wszelkie pomysły.
PS
Jak nazywa się ta folia z kolcami i gdzie ją kupujecie? Rozwiązanie fajne ale musiałbym instalować na wszystkich parapetach.
Powrót do góry

dezydery
Poziom 12
Poziom 12

Post#25 12 Wrz 2004 13:44   

Witam.Miałem problemy ze szpakami i rozwiazałem ten problem,może więc mój sposób będzie skuteczny także na gołębie.Użyłem starego cd-roma taki żeby odtwarzał jeszcze płyty audio.Na płyrte nagrałem dzwieki i odgłosy jastrzębia.Dzwięki zdobyłem z encyklopedii elektronicznej o ptakach,niestety linka nie mam (encyklopedia anglojęzyczna).Do cd-roma wzmacniacz i do tego stary megafon.Dodatkowo zamontowałem układ czasowy który co jakis czas załączał całe ustrojstwo.Układ załaczał sie w równych odstepach czasu wydajac wiarygodne dzwieki jastrzębia.Można by pokusic sie o układ włącznika losowego.
Wnioski:
Układ nie działał jak nalezy jesli głośnik znajdował się nisko tzn na ziemi.Szpaki wogóle nie reagowały.
Zainstalowałem wiec układ na strychu w domu a głosnik wystawiłem na zewnątrz.
EFEKTY:
1.Szpaki znikneły z mojego ogrodu
2.Moje kury uciekały gdzie pieprz rośnie(wcześniej nie reagowały)
3.Liczba jajek znoszonych przez kury drastycznie zmalała(stres)

Nie tesowałem układu na gołębiach,więc nie wiem czy zadziała.Koszty są niewielkie,warto więc spróbować.Pozdrawiam
Powrót do góry

jacur
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Tarnów

Post#26 12 Wrz 2004 15:23   

cos na ptaki

jesli chodzi o gołebie na parapecie to w ksiazce Adama Słodowego byl jeden pomysł
na skraju parapetu około 5 cm powyzej krawedzi rozwieszamy zyłke i posrywaniec dachowy juz nie usiadzie ;) powowdzenia w walce :)
Powrót do góry

Marcin Sz.
Poziom 19
Poziom 19

Post#27 12 Wrz 2004 15:39   

cos na ptaki

Z praktyki wiem że działa na gołębie (mam głośnik na strychu) Gołębie i inne uciekają.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#28 12 Lut 2005 01:02   

Mam podobny problem z gołebiami juz od kilku lat co byście mogli mi polećić w walce z tą zarazą..
Mam zamiar kupic kota gdzyz mieszkam we własnym domu i nie było by problemu z osfojeniem a sąsiad mój posiadał do niedawna 2 gołebniki ale kiedy dostawił jeszcze 2 moja cierpliwość nie wytrzymała interesuje mnie wszystko począwszy od odstraszania do bardziej drastycznych środków

Dodano po 5 [minuty]:

zbyjaw napisał:
Mam podobny problem z gołebiami juz od kilku lat co byście mogli mi polećić w walce z tą zarazą..
Mam zamiar kupic kota gdzyz mieszkam we własnym domu i nie było by problemu z osfojeniem a sąsiad mój posiadał do niedawna 2 gołebniki ale kiedy dostawił jeszcze 2 moja cierpliwość nie wytrzymała interesuje mnie wszystko począwszy od odstraszania do bardziej drastycznych środków

Amoże ktoś przesle mi na majla głos jastrzebia zbyjaw(malpa)wp.pl
Powrót do góry

Agentlos
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Przysiek

Post#29 12 Lut 2005 12:03   

Witam. Po cóż od razu strzelbę brać :-). Moi koledzy bawią się w AirSoftGun - strzelają karabinami na kulki. Takie cacko kosztuje co prawda od 150 do 1500 zł ale jak krowa dostała (OCZYWIŚCIE PRZYPADKOWO) z odległosci 20 metrów z kulki to zaczeła uciekać. Myślę że na odstraszenie gołębia jedna kulka na pewno wystarczy :lol: .
Maltki link :
AirSoftGun - Military.pl
O ile dobrze pamiętam krówka dostała z tego: http://military.pl/s/m/CG180703.html .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lut 2005 12:03   

Powrót do góry

Dynks
Poziom 8
Poziom 8

Post#30 15 Maj 2005 16:58   

Jest coś takiego jak siatka ochronna (lekarstwo na szpaki i gołębie)
Można kupić w sklepach ogrodniczych.
Producent: http://www.lenora.com.pl/siatki/

Powodzenia!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Urządzenia do odstraszania ptaków.
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny