Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitorki na 2x GDN 16/15 i GTC 8/100

Bullseye 25 Wrz 2006 15:26 4848 15
  • Witam chciałem zaprezentowac moje monitorki wykonane ok roku temu.

Obudowa jest wykonana z płyty OSB 18mm o objetosci brutto ok 9L
    Sklejana klejem wikol i uszczelniana w srodku silikonem.
    Głosniki jakie zastosowałem to 2x Tonsil GDN 16/15 8Ω oraz GTC 8/100 8Ω
    4 Gdn miałem w domu i dokupic musiałem tylko GTC, układ głosnikow to d'appolito.
    Zwrotnica jest projekotowana przez tonsila specjalnie do tych głosnikow.
    1
    (wtedy sam nie umiałem robic jeszcze)
    Wykonczenie to narazie zwykła okleina, niedługo fornirem bukowym obłoze.

I dwie fotki po umieszczeniu na scianie:
    Prawa
    Lewa

Fajne!
  • #2 25 Wrz 2006 16:41
    lysolek
    Poziom 9  

Nie wiem czy mi się zdaje czy te głośniki nie powinny być przykręcone od środka środka obudowy?? Najlepiej daj na to jakąś maskownicę, wtedy będą ładniej wyglądały. Ale konstrukcja mi się podoba. Wygląda na bardzo starannie wykończony. Zamieść jeszcze więcej fotek, jak byś mógł. Moja ocena to 4/6.

Pozdro!

• #3 25 Wrz 2006 16:51
    Bullseye
    Poziom 27  

Wieczorkiem wrzuce jeszcze kilka, maskownicy niechce dawac gdyz tak mi sie podoba bardziej, jedynie przemaluje i połoze gume na te obramowki głosnikow.
    A co do dzwieku brzmia bardzo ładnie pomimo tego ze te GDN'y maja swoje lata. Bassu nie maja duzo ale taki był zamiar za to srodek i gora to poezja :)

I dwie fotki po umieszczeniu na scianie:
    Prawa
    Lewa

• #4 26 Wrz 2006 14:51
    lysolek
    Poziom 9  

Skoro mówisz że ładnie brzmią to super. Oby więcej takich konstrukcji.

Nie mam nic przeciwko głośnikom tylko brzydko wyglądały

• #5 26 Wrz 2006 21:00
    IrekKo
    Poziom 32  

Pasują do mebli :)
    Czy skrzynki obliczałeś pod te głośniki, czy robiłeś "na oko" ?
    Wydaje mi sie trochę mała jak na dwie 16-tki.
    Dlaczego umieściłeś je tak wysoko?
    Głośniki kopułkowe nie mają zbyt ładnych charakterystyk pod kątem >20°-30° .
    No i tak jak zauważył kolega wyżej, te GDN-y nie za ładnie wyglądają bez pierścieni.

• #6 26 Wrz 2006 21:12
    Bullseye
    Poziom 27  

Z załozenia miała byc to obudowa zgrabna i mała. Zrobiłem wiec symulacje i w winISD wyszło wdg mnie najoptymalniejk 22L na dwa GDN'y. Według mnie za duza by była wtedy obudowa, pozatym i tak całe pasmo maja przenosci głowne (na 2x GDN 16/30 25L) Wiec optymalna obudowa na dwa takie gdny to 20-25L. Ja zrobiłem 9L zeby były mniejsze i przez to maja pasmo do ok 100Hz ale za to przepiekne srednie i Wysokie :)

• #7 06 Paź 2006 17:10
    tabaluszek
    Poziom 23  

nie wiem z czego tu się cieszyc te tonsile graja poprostu cianko<nie zwracajac na moc> o wiele lepsze sa 16\12 słysząłem te 15w na własne uszy i graja daremnie w porownani do wersi 12w owiele lepsze<wiem bo mam> pozdrawiam ;)

• #8 06 Paź 2006 17:43
    Bullseye
    Poziom 27  

Coz nie zaprzecze ze te twoje moga grac lepiej, ale napewno te moje graja lepiej niz zestawy creativa (wiem bo miałem:P ). Pozatym sa wmiare tanie i całkiem głosne.

• #9 06 Paź 2006 20:07
    tabaluszek
    Poziom 23  

to zalezy jaki rodziaj creativa?? jakis za 45zł to pewnie i tak;)

• #10 06 Paź 2006 21:17
    Bullseye
    Poziom 27  

Miałem na mysli gigaworks pro gamer 500 :) pozyczone tymczasowo.

• #11 06 Paź 2006 21:27
    tabaluszek
    Poziom 23  

no to dziwne ze ta twoja kolumienka gra lepiej.

• #12 06 Paź 2006 21:42
    Bullseye
    Poziom 27  

Dzwiek z niej podobał mi sie duzo bardziej (moze dlatego ze sam zrobiłem) Ale wdg mnie duzo czysciej i ciekawiej to brzmiało, nie tak głosno jak creative a jadnak wystarczajaco zeby narobic hałasu

• #13 12 Lis 2006 17:07
    Stodal
    Poziom 13  

witam

co do wygladu to dla mnie lipa- przykro mi ale dla mnie sa okropne. Nie bierz tego do siebie to kwestia gustu :). Co glosnikow - GDN 16/15 to kiepski glosnik pod wzgledem brzmienia jak i mocy. Wymienilbym go na 16/12 ostatecznie na 16/30. Kopulka ogolnie brzmi ok. co do appolito to wiesz o tym, ze taki uklad musi sie charakteryzowac niskim podzialem nawet ponizej 2kHz ale ta kopulka tego nie wytrzyma. Obudowe zwiekszyl bym jednak do ok 14-16L Zwrotnice zastosowalbym szeregowo z GDWK kond 2,2uF Ale skoro godnie zastepuje to pierdziawki komputerowe, to gratuluje. W sumie ze smieci zbudowales cos co ci odpowiada.
    pzdr

• #14 12 Lis 2006 20:29
    Bullseye
    Poziom 27  

Głosniki juz miałem, brzmienie gdn 16/15 ma całkiem dobre, wymieniac niemam zamiaru bo jakbym miał kupowac głosniki zrobiłbym cos innego. To ze wymagaja niskiego podziału to wiem, ale nie przeszkadza mi to to tylko monitorki. Co do układu appolito to wiesz ze traci sie na kierunkowosci? :) obudowy nie zwieksze bo to tylko monitorki reszte pasma najnizszego kolumny centralne przejmoją i subwoofer. co do wygladu obudowy owszem moze sie nie podobac, zawsze mozna obłozyc fornirem, ale mi takie pasuja i do mebli i do scian :)

• #15 12 Lis 2006 23:26
    m-Q
    Poziom 15  

Cytat:
    GDN 16/15 to kiepski glosnik pod wzgledem brzmienia jak i mocy.

Nie wiem czego kolega się tu czepia, Ten GDN to dobry kawał głośnika, bas jest dość miękki i potrafi nisko zejść (jak na tak mały głośnik). Nie mam na prawdę im nic do zarzucenia.

• #16 13 Lis 2006 02:13
    Stodal
    Poziom 13  

m-Q: czepiem sie GDN 16/15 bo wiem, ze ten glosnik nie wytrzyma wiecej jak 15W natomiast GDN 16/12 spokojnie wytrzymuje w obudowie 9L 50W. Druga sprawa brzmienie - poprostu GDN 16/12 brzmi lepiej, lepsza baza stereo, lepsza scena i brzmienie instrumentow.
    do konstruktora kolumienek jesli bedziesz wspomagal je subem to pasmo przenoszenia tych kolumienek jak najbardziej ok.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME