X

Jaki jest najlepszy format filmu?

01 Oct 2006 18:16 COcommanded
  • #1 01 Oct 2006 18:16
    commanded
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Jaki jest najlepszy format wedlug was: rm, mpg czy wmv?
  • #2 01 Oct 2006 18:30
    datatomek
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Zależy do czego, co oczekujesz od niego.
  • #3 01 Oct 2006 20:33
    commanded
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Stawiam na jakosc. Pominal bym mpg (troche sie przycina) i postawie na rm lub wmv.
  • #4 01 Oct 2006 20:47
    arnoldk_20
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    To zależy jaki masz komputer.
    Jeżeli mpg się przycina to pozostałe dwa formaty są bardziej skompresowane i będzie większa szanasa że będą siębardziej przycinać.
    Format rm w porównaniu do wmv potrzebuje mocniejszy procesor ale wydaje mi się że rm daje obraz mniej zniekształcony kompresją niż wmv.
  • #5 01 Oct 2006 20:53
    commanded
    Level 11  
    arnoldk_20 wrote:
    Jeżeli mpg się przycina to pozostałe dwa formaty są bardziej skompresowane i będzie większa szanasa że będą siębardziej przycinać.
    Format rm w porównaniu do wmv potrzebuje mocniejszy procesor ale wydaje mi się że rm daje obraz mniej zniekształcony kompresją niż wmv.

Sprawdzalem na innym kompie jak chodzi na formacie mpg i tez sie cielo. Byl tez widoczny efekt tzw puzli... A propo wmv i rm to chodza rewelacyjnie.
    ... i chyba wybiore rm
  • #6 01 Oct 2006 23:15
    forever3
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam

poczytaj sobie o x264. Aby przyzwoicie gralo, podobno dobrze miec procesor minimum 1 GHz, ze względu na wysoki poziom kompresji. osobiście nie widziałem filmu w tej postaci, ale ludzie chwala go sobie. Format staje sie wg. mnie powoli coraz bardziej popularny

pozrawiam
  • #7 01 Oct 2006 23:21
    gabik001
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    commanded wrote:
    arnoldk_20 wrote:

Sprawdzalem na innym kompie jak chodzi na formacie mpg i tez sie cielo. Byl tez widoczny efekt tzw puzli... A propo wmv i rm to chodza rewelacyjnie.
    ... i chyba wybiore rm

To nie sa puzle tylko makrobloki (16x16 pix). A dzieje sie tak jak za mocno jest przykompresowany material. Dyskusja ktory format jest lepszy nie ma sensu dopoki pytajacy nie okresji ile miejsca jest w stanie przeznaczyc na film i jaka ma byc jego jakosc.
    Pozdrawiam
  • #8 01 Oct 2006 23:56
    arnoldk_20
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    forever3 wrote:
    Witam

poczytaj sobie o x264. Aby przyzwoicie gralo, podobno dobrze miec procesor minimum 1 GHz, ze względu na wysoki poziom kompresji. osobiście nie widziałem filmu w tej postaci, ale ludzie chwala go sobie. Format staje sie wg. mnie powoli coraz bardziej popularny

pozrawiam

Spotkałem się z filmem w takim formacie.
    Był problem że niektóre playerki odtwarzały taki filmik spowalniając tempo (1 sekunda filmu była odtwarzana w Windows Media Player w ciągu chyba 3 sekund) jedynie Media Player Classic odtwarzał normalnie.
  • #9 02 Oct 2006 08:41
    datatomek
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Wybierzesz co zechcesz,ale i tak będzie to uzależnione od możliwości Twojego kompa.Nawet nie napisałeś co tam masz w środku.I co tak wogule chcesz potem z tym zrobić.Określ konkretnie o co Ci chodzi, bo jak na razie zadałeś pytanie i sam sobie na nie odpowiadasz.Nikt nie wie do jakich celów ma być wykorzystany ten format...
  • #10 02 Oct 2006 11:44
    oggie
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Polecam RMVB. Do zupelnie plynnego oddtwarzania filmów tego formatu wystarcza komp 1 GHz, 128 MB RAM i karta graficzna (nawet zintegrowana) 4MB (testowane również na kartach PCI). Do kompresji do tego formatu dobrze jest użyć Real Media Producer, dużo ustawień, w miarę intuicyjny interfejs. Film po kompresji z CD 700 MB ma wielkość ok. 350 MB, właściwie niezauwazalna jest utrata jakości, tak dźwięku jak i video w porównaniu do oryginału.

Pozdrawiam
    Piotr
  • #11 02 Oct 2006 17:16
    commanded
    Level 11  
    Mam film w 3 formatach i chce wybrac najlepszy...
  • #12 02 Oct 2006 19:35
    ciubas
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    co wy gadacie, nie rozumiem czegos takiego, praktycznie nie jest zauwazalna strata jakosci:/

kup sobie okulary, moze miedzy formatem mgp2 a mpg4 tez niej niezauwazalna? jezeli tak twierdzisz proponuje film z szybkimi scenami, i dlugosci ponad 2h ciekawe co mowiesz naprawde:/
  • #13 03 Oct 2006 14:49
    tzok
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Zależy czy MPG to MPEG-2 czy MPEG-1, jeśli 2 i plik zajmuje koło 4GB to będzie zdecydowanie najlepszy, bo to wskazuje na jakość DVD. WMV to udoskonalony DivX 3 a RVMB to coś pochodznego x264, ale przy zbliżonej do DivX jakości ma blisko 3x lepszą kompresję.

MPEG-2 w jakości DVD oferuje zdecydowanie najwyższą jakość ale kosztem dużego rozmiaru pliku a przy tym wymaga najmniej mocy obliczeniowej do odtwarzania.
  • #14 07 Oct 2006 18:24
    commanded
    Level 11  
    mam do wyboru film w 3 formatach: Windows Media, Quick Time MPG, Real Media. Ktory jest najlepszy?
  • #15 07 Oct 2006 18:40
    Platon
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Nie da sie jednoznacznie tego określić. Przeczyaj poprzednie odpowiedzi i udziel potrzebnych informacji.
  • #16 07 Oct 2006 19:34
    commanded
    Level 11  
    mam do wyboru tez jakosc: 128, 384, 768 Kbps
  • #17 07 Oct 2006 20:44
    Jose11
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    commanded wrote:
    mam do wyboru tez jakosc: 128, 384, 768 Kbps

To jest video czy audio ?
  • #18 07 Oct 2006 20:54
    commanded
    Level 11  
    to jest video.
  • #19 07 Oct 2006 21:44
    Jose11
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    To rzeczywiście ta dyskusja miała sens.
  • #20 08 Oct 2006 16:18
    commanded
    Level 11  
    Nikt nie rozwial jeszcze mojej watpliwosci...
    mam do wyboru film w 3 formatach: Windows Media, Quick Time MPG, Real Media i jakosciach: 128, 384, 768 Kbps. Co bedzie najlepsze?
  • #21 08 Oct 2006 16:49
    arnoldk_20
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    commanded wrote:
    Nikt nie rozwial jeszcze mojej watpliwosci...
    mam do wyboru film w 3 formatach: Windows Media, Quick Time MPG, Real Media

Po pierwsze Windows Media, Quick Time MPG, Real Media to nie są formaty filmów tylko odtwarzacze.
    commanded wrote:
    i jakosciach: 128, 384, 768 Kbps. Co bedzie najlepsze?

Po drugie im większy bitrate tym mniejsza strata indormacji (czyli jakość filmu będzie lepsza na 768Kbps niż 128).
  • #22 08 Oct 2006 18:00
    commanded
    Level 11  
    To jaki format bedzie najlepszy: wmv, mpg, rm ?
  • #23 08 Oct 2006 18:04
    arnoldk_20
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Jakościowo mpg.
    Pod względem kompresji rm.
    Chyba najgorzej wychodzi wmv pod względem jakości (ale to jest moja opinia)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products