Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuba (Odwrotka)

tetim 02 Paź 2006 17:55 10261 33
  • Witam w koncu jest moje pierwsz konstrukca jest to kopia identyczna o takich samych wymiarach jak DJ Bolo i parametrach Koszta: Glosnik to Stx 32-300-8-SS 130 zl z przesylka Dechyb stare meble,klej 10zl,reszte mialem w domu Jka to gra hhmmmm narazie niemam dobrej koncowki to co posiadam i pokuje w niego to jakies 170W przy 8Ω w moim malym pokoju 5m na 10m gra to elegancko chociaz dopiero slychac ja najlepiej w drugim pokoju niesprawuje sie w malych pomieszczeniach jest to prawda co do basu jest strasznie szybki i ma kierunkowosc ogolnie jest ok jestem zadowolnony Tuba jest niewykonczona czeka na nia juz czarny kocyk przepraszam za jakos zdiec ale byly one robione Telefonem czekam na wypowiedzi:D Tuba (Odwrotka) Tuba (Odwrotka) Tuba (Odwrotka) Tuba (Odwrotka) Tuba (Odwrotka) Tuba (Odwrotka) Tuba (Odwrotka) Tuba (Odwrotka) Tuba (Odwrotka) Tuba (Odwrotka)

Fajne!
  • #2 02 Paź 2006 19:01
    <SUB>
    Poziom 13  

taka tuba to chyba na jakies sale po 150m2 albo plener:D w domu to chyba niedobrze sie w brzuchu robi, cisnienie chyba ze 120 db wyciągnie, ogolnie fajnie, wykoncz to szybko i zapodaj foty bo cie zjada za to ze pokazuje sie gotowe konstrukcje, mi sie podoba daje 5/6 bo nie obita :D
    pozdrawiam

• #3 02 Paź 2006 19:21
    tetim
    Poziom 9  

Wiem ze paskudnie to wyglada ale czekam az brat mi przywiezie obiecie to znaczy wykladzine czarna jak ino mi to przywiezie to zaraz zapodaje zdiecia gotowca pozdrawiam:D

• #4 02 Paź 2006 19:43
    Nevon
    Poziom 21  

ehhh myślałem że ktoś coś już nowego wymyślił, a tu ciągle te same konstrukcję :|

TDB miałem osobiście na gdn30-200-4-ae.
    i wiem co potrafi, ale moim zdaniem ciekawszą tubą jest eqtom.
    TDB ma straszne podbicie powyżej 100hz( wykres przy 2 pi)

A najciekawsza jest własna ścieżka tubowa ;]

• #5 02 Paź 2006 20:28
    Rabe
    Poziom 15  

Nie koniesznie tuba musi mieć plener mam w pokoju 5x5 tube na 2 stx 30/200/8 które dostają po 40 W maksymalnie jako górki 3 drożne kolumny i gra to całkiem przyzwoicie taki bas lubie słuchać dopiero jak się da głosno to wszytko lata jedyny minus to gabaret.

• #6 02 Paź 2006 20:32
    Nevon
    Poziom 21  

rozmiary można dość mocno zmniejszyć ryzykując wzrost kierunkowości i możliwość pojawienia się świstów powietrza.
    Ale nigdy tuba nie zagra tak dobrze w 25m^2 jak w 40m^2

• #7 02 Paź 2006 20:36
    tetim
    Poziom 9  

Fakt sporo miejsca zajmuja co ciekawsze po odwruceniu wylotem do sciany w rogu dodaje to jeszcze pare db kopie niesomowicie aha dla tych co myla nad takim projektem (pamietajcie o wzmocnieniach) w srodku sa straszne cisnienia na poczatku niemialem wzmocnien ale jak podlaczylem to wydawal z siebie straszny dzwiek wszystko stukal latalo a jak dalem wzmocnienia to calkiem inn bajka

• #8 02 Paź 2006 20:36
    Rabe
    Poziom 15  

Nie koniesznie tuba musi mieć plener mam w pokoju 5x5 tube na 2 stx 30/200/8 które dostają po 40 W maksymalnie jako górki 3 drożne kolumny i gra to całkiem przyzwoicie taki bas lubie słuchać dopiero jak się da głosno to wszytko lata jedyny minus to gabaret.

• #9 03 Paź 2006 16:28
    tetim
    Poziom 9  

Widze z eTuby juz niesa w modzie bo nik niema nic do powiedzenia:D:D:D

• #10 06 Paź 2006 04:51
    radocha
    Poziom 28  

Nevon napisał:
    rozmiary można dość mocno zmniejszyć ryzykując wzrost kierunkowości i możliwość pojawienia się świstów powietrza.

Zmniejszając rozmiary tuby zmniejszasz kierunkowość, podnosi się częstotliwość, poniżej której emisja jest niekierunkowa. Akurat w tym przypadku - niespecjalnie istotne- ta tuba i tak jest za mała na naprawdę kierunkowe granie poniżej 100Hz, trzeba by kilka takich składać w zestaw.

ewentualne świsty niespecjalnie się wiąża z rozmiarami - oprócz przypadku nadmiernego przewężenia gardzieli, które przede wszystkim paskudzi efektywność

• #11 15 Paź 2006 12:07
    tetim
    Poziom 9  

Wiatm chcialem sie zapytac bo przezazaja mnie dziwne swisty i pukanie po podlaczeniu do wzmacniacza 250W przy 8Ω

• #12 15 Paź 2006 12:53
    Nevon
    Poziom 21  

w tej konstrukcji to wina za małej ilości wzmocnień i nieszczelności LUB przesterowania

• #13 15 Paź 2006 13:56
    tetim
    Poziom 9  

Szczelna jest napewno i wzmocnienia tez ma zadna scianka mi niedrzy niewime co jest grane jak grala na wzmaku 100W to nic takiego niebylo jak dostala 250W dopiero sie zaczelo moze to od cisnienia bo naprade tak juz przy 150W to jes juz bardzo wielkie cisnienie

• #14 15 Paź 2006 14:15
    denon
    Poziom 9  

hmmm... przyznam, że zrobiłem tą samą tube z tego samego projektu który przesłał mi Dj bolo, mam takie dwie sztuki i używam ich na dyskotekach jako dodatek do pozostałych kolumn. Fajie grają na dyżych salach i w plenerze. Tylko w tym temacie mi się jedno nie podoba :) otóz ten projekt był zrobiony dla głośnika STX w wersji 200 watowej, no i dla konstrukcji etsradowej, a ty tu widze wsadziłes nieco inny głośnik, do zastosowań bardziej domowych na zwykłym zawieszeniu, więc też i obudowa powinna być inna i napewno niegra to tak jak powinno :) Bo ten głośnik ma inne parametry a ten projekt był obliczony właśnie dla dwusetki STX'a :)

• #15 15 Paź 2006 21:45
    djsebartus17
    Poziom 15  

:arrow:denon >> nie masz racji DJBOLO podał jakie zamienniki będą pasować to tej konstrukcjii. Dla mnie te tuby nie grają ciekawie słyszałem 2 sztuki i nie wzbudziły mojego zachwytu, jednak czegóż można oczekiwać z głośnika za 140zł....

pozdrawiam

• #16 26 Paź 2006 01:56
    aminko
    Poziom 10  

mam zapytanie do twórcy projektu :)
    Czy nie miał by nic przeciwko udostepnieniu projeku ? :)
    Mam ochotę na wykonanie 2 sztuk ;) ale co prawda do pomieszczenia 90m/2

• #17 27 Paź 2006 20:22
    tetim
    Poziom 9  

Aminko jak znajde to ci dam ten projekt ale powinienes znales na elektrodzie gdzies byl bardzo dobze opisany a 2 sztuki do 90m² spokojnie narobi chalasu

• #18 03 Gru 2006 15:26
    tetim
    Poziom 9  

Wiatam Tuba jest juz wykonczona czekam na aparat i zaprentuje gotowca aha chcialem jeszcze dodac jak gra na wiekszych moca podpiolem ja na sali kolo 60-70mk sama pod koncowke 400W i dopiero sie przekonalem jak to gra bedzie filmik pozdrawaim

• #19 02 Lut 2007 18:54
    Magik^^
    Poziom 10  

siema ja mam dosc duzy problem z ta konstrukcja. Przyznaje ze zrobilem tube podobna do DJ BOLO. Troche ja pozmienialem. Wlozylem do niego glosnik EXTREME 30cm (200w rms/400max). Tuba praktycznie nie gra. TZn nie daje odczuwalnego basu. I tu nachodzi pytanie czy to wina glosnika, czy zmian w tubie, w co watpie. Nawet lekkie zmiany by tak nie zmienily parametrow tuby. I drugie podstawowe pytanie czy glosnik stx 30/200 cos zmieni?? Nie chce sie pakowac w koszta jesli to ma nie grac. Dzieki z gory za pomoc.

• #20 02 Lut 2007 19:22
    Hansol2_pl
    Poziom 20  

Tubka fajna, moze i ja sie skusze i cos takiego sobie wykonam, EXTREME to nie glosniki tylko pierdziawki, nie nadaja sie do tego, nie maja parametrów, lepiej kup takiego jak ma wlasciciel tej tubki i bedzie miodzio.

• #21 02 Lut 2007 19:27
    djsebartus17
    Poziom 15  

jeżeli chodzi o zmianę wymiarów tuby jest to karygodny błąd, co do głośnika to już jest masakra. konstrukcje tubowe są konstruowane od samego początku zazwyczaj pod jeden model przetwornika. Ja słyszałem tą tubę za stx 30-200 i szerze mówiąc to nie ma się czym zachwycać, nie podoba mi się brzmienie tej tuby.

• #22 02 Lut 2007 22:04
    Nevon
    Poziom 21  

jakość i natężenie grania tuby mocno ogranicza umjejętność jej wykorzystania- jak się właduje takowa byle gdzie albo do małego pokoiku - to naprawdę nie warto.
    można także źle ustawić filtry i klapa - będzie trzeszczeć zamiast masować.
    Tuba jak już kiedyś wspominałem nie jest super rewelką - znacznie ciekawiej wygląda eqtom na 2 sztuki takich głosików :)
    zmiany wymiarów - są ok jeśli się wie co się robi.

Radocha a jeśli wylot z powiedzmy 3400cm^2 zmniejszymy do 800cm^2 to sądzę że kierunkowość znacznie wzrośnie (pomijam pozostałe skutki)

EXTREME - jak by dorwał jego prawdziwe parametry to może by coś z niego wymodził ale nie w tej tubie

• #23 03 Lut 2007 23:10
    Hansol2_pl
    Poziom 20  

Koledzy elektronicy i konstruktorz mozecie mi powiedziec co to za glosnik GDN30/100/7

Kolega z elektrody odkopał mi dane tego glosnika:
    Fs 22,87Hz
    Qms 2,457
    Vas 340 liters
    Cms 1030 µm/N
    Mms 47 g
    Rms 2,75 kg/s
    Dia 247,8 mm
    Sd 480 sq,cm
    Qes 0,342
    Re 6,4ohms
    Z 8ohms
    BL 11,24Tm
    Pe 100watts
    Qts 0,3
    no 1,147 %
    1-W SPL 92,79dB
    2,8-V SPL 93,76

Dalo by rade wykozystac jakos ten glosniczek w sensie chwilowym-zanim uzbieram na STX-a w tym projekcie?

• #24 03 Lut 2007 23:23
    Nevon
    Poziom 21  

nie wiem czy jest sens inwestować w tego stx'a .. co do parametrów zaraz wstukam w kalkulator

• #25 03 Lut 2007 23:24
    djsebartus17
    Poziom 15  

głośniczek całkiem niezły, ale wątpie, że dobrze zagra w tym domku

• #26 03 Lut 2007 23:48
    Hansol2_pl
    Poziom 20  

Ja go chce tylko wstawic na miesiac, dwa, moze trzy a jak bede miał kasiore to sie kupi tego STX-a, nie chce robic nowego projektu bo to ponad moje sily :/ chce taka tubke na sale weselne tzn poprawiny, jakies imprezki typu sylwester na jakies duze sale, bedzie to uzupelnienie do starych juz kolumienek VERMONA. Nie chodzi mi o super bas taki jak w autach co jezdza po miescie ze ich slychac juz z 2kilometrow tylko jakis przyjemny, mily dla ucha a plyty bede sie staral wysepic od sasiada który zmienial podlogi w domu a mial wczesniej takie plyty.

• #27 04 Lut 2007 00:13
    Nevon
    Poziom 21  

jakoś to zagra... na twoim miejscu to bym juz nawet na stx'a nie zbierał.. za drogo się cenią a ten gdn całkiem całkiem, jak już chcesz tubkę to lepiej kupić 2 szt gdn30/100 stx (taniej) i eqtom'a.
    ----------------
    Chwilkę jeszcze posiedziałem i powiem że chciał bym mieć taki głośnik :) wyloty można by skrócić przez co spadek zaczynał by się od 50Hz efektywność wypadkowa by wzrosła.
    Jeszcze bym popracował nad wylotem żeby tuba była bardziej kierunkowa (tak z 45' nie więcej) i małe plenerki w sam raz... albo 4 szt i duża sala :)
    Jedyny problem w tym że nie mam i nie będe miał tego głośnika :( a tym bardziej 4 szt :(

• #28 04 Lut 2007 12:39
    Hansol2_pl
    Poziom 20  

Czyli kakretnie co mam zrobic z wylotem, w którym miejscu mam ja zmodyfikowac? A jak wstawie krzyz przy wylocie to nic sie nie zmieni?

• #29 04 Lut 2007 13:00
    Nevon
    Poziom 21  

bez rysowania od nowa nie da się nic dobrze poprawić.
    Krzyż teoretycznie może sporo namotać z rozchodzeniem się fali ale w praktyce nie ma słyszalnej różnicy.

• #30 05 Lut 2007 17:56
    Magik^^
    Poziom 10  

No jesli chodzi o tego extreme to mam na nim zrobiona "tube", a dokladniej szescian z b-r. Gra duzo lepiej. Byla testowana w mercedesie beczce i golfie 3 i tam grala bardzo ladnie jak na ten glosnik. Tak wiec mozna z niego cos wycisnac :) Zobacze chyba kupie stx 30/200 w wersji 4ohm i wtedy sie dowiemy co daje rade odwrotka :D Dzieki za odpowiedzi i za podjecie tematu

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME