Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny estradowe z "bazarowych" głośników

wilku_88 05 Paź 2006 11:23 7755 13
  • witam

Chyba każdy elektronik po pewnym czasie interesuje sie budową własnych kolumn... lub ewentualnym zakupieniem ich... jednak koszty kolumn dużej mocy są spore... więc wziąłem sprawy w swoje ręce i postanowiłem sam zrobić kolumny... co tu dużo pisać jedna kolumna składa się z 2 głośników "Prosonic" Y300B o maxsymalnej mocy 250W :-) więc teroretycznie kolumna wytrzyma 500W... ale teoretycznie wszyscy chyba wiedzą dlaczego... ;-) oraz gwizdka którego mocy nie znam i nie mogę powiedzieć ale jeszcze go nie spaliłem...:-) kolumny testowałem wzmacniaczem Dynacord LV200 i grały przepięknie... obecnie mam wzmacniacz sinus 250W ale ze względu na to że nie mam przedwzmacniacza uzysdkuje ok 150W... (za mały sygnał na wejściu końcówki mocy).

koszty:
    1 głośnik Prosonic Y300B ok 45zl
    1 gwizdek ok 25zl
    1 bass reflex ok 5zl
    1 uchwyt ok 3zl
    1 m2 wykładziny do obicia ok 8zl

poniżej zamieszczam fotki:

Fajne!
  • #2 05 Paź 2006 12:42
    Usunięty
  • #3 05 Paź 2006 14:03
    marianzzz
    Poziom 2  

Wykonanie 5/6- natomiast głośniki jakich użyleś pozostawiają wiele do życzenia.... Ostatnio z bracholem wykonalem dwie kolumienki na STXach i TVMachi chulaja jak ta lala...

• #4 05 Paź 2006 14:05
    Fath
    Poziom 17  

Wszystko całkiem estetyczne ale te zszywki strasznie szpecą proponował bym to jakoś zamaskować. A i dość dziwne wyglądają te uchwyty...

• #5 05 Paź 2006 17:46
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

Witam.
    Pomijajac fakt ze glosniki sa bardzo nieodpowiednie to zaciekawily mnie bardzo raczki. Musisz ubierac rekawiczki jak chcesz je przeniesc i nosic z droga osoba i to wszystkimi rekoma? ^^
    Generalnie samo wykonianie i obicie ujdzie.
    Pozdrawiam

• #6 06 Paź 2006 04:29
    radocha
    Poziom 28  

A zwrotka ?
    Wymiary ?
    Strojenie ?
    Efektywność ? (choćby szacunkowo)

• #7 06 Paź 2006 12:17
    Marcin Grabarz
    Poziom 24  

Ta wykładzina to nie bardzo wyglada.Lepiej byłoby to obic wykładzina do kolumn(szarą albo czarną)

Dodano po 2 [minuty]:

no i przednie scianki nalezałoby wpuścić a tak to przyznam że trochę tandetnie to wykończone...

• #8 08 Paź 2006 23:28
    Ky$sio
    Poziom 17  

plus za zrobienie czegos z niczego (a mówia ze z gówna bata nie ukreci ;])
    minus za zszywki na przedzie
    pozdrawiam o,o!!!

• #9 08 Paź 2006 23:51
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

eee no kaszanka, przod bez wlgebienia a to dodatkowa oslona dla glosnikow, przetworniki kartofel a zwrotnica (na zdjeciach) smieszna, chcoc to w sumie piezzo to niby nic nie trzeba. No ale jelsi to gra i sluchacze sa zadowoleni to wszystko jest ok:)

• #10 09 Paź 2006 10:44
    wilku_88
    Poziom 12  

witam

cieszę się i dziękuję za odpowiedzi ;-)

taki króciutki komentarz: kolumny robiłem tak by wytrzymały dużą moc (przynajmniej 250W) i tak jest ale również nie chciałem za nie przepłacić... porządny uchwyt kosztuje ok 25zl kto wydałby 100zl zamiast 12zł? a uchwyt to uchwyt... wiadomo że troche gorzej się nosi ale sam "targałem" te kolumny i nie miałem z tym większych problemów...

wymiary:
    wysokość: 100cm
    szerokość: 40cm
    długość: 40cm

zwrotnicy nie robiłem... jedynie kondensator szeregowo z gwizdkiem...

apropos zszywek jak ma ktoś jakiś ciekawy pomysł żeby jakoś je przykryć to piszcie :-) szczerze powiedziawszy myślałem że bardziej wejdą w wykładzinę i nie będą tak widoczne...

wykładzine kupowałem chyba za 7zl m2 zwykłą podłogową a specjalna do kolumn w Elestrze kosztuje 30zl/m2 znowu obciąłem koszty... :-D

nie wiem czy na wszystkie pytania odpowiedziałem mam nadzieję że tak i jeszcze raz dziękuję

• #11 12 Paź 2006 00:37
    radocha
    Poziom 28  

A jakie są wymiary BR - ów ?
    I ciekawi mnie efektywność, porównywałeś może choć tak "organoleptycznie", z czymś o znanej efektywności ?
    A ha, te wymiary to zewętrzne ?

• #12 16 Paź 2006 10:07
    wilku_88
    Poziom 12  

witam

niestety nie miałem kolumn o impedancji 4 ohm więc nie mam jak porównać... aha i te wymiary są zewnętrzne. :-)

pozdrawiam

• #14 24 Paź 2006 10:34
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  

luzi napisał:
    A całkowity koszt? ;>

Jest to napisane w pierwszym poście tego tematu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME