Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

laptop hp omnibook 900 zalany (troszke )

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> laptop hp omnibook 900 zalany (troszke )
Autor
Wiadomość
Glifiarz
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Lublin

Post#1 Post autora tematu 06 Paź 2006 21:09   

laptop hp omnibook 900 zalany (troszke )

witam wszystkich!!!!
wczoraj nioefartownie przewrocilo mi sie piwo na komputer,bardzo szybko zlapalem i nie wylalo sie duzo,szybko przekrecilem go do gory nogami,wylaczylem i rozebralem na czesci,osuszylem,wytarlem.Niby powinno byc dobrze,ale gdy go zlozylem i wlaczylem to...
wszytko jak by startuje,ale po kilku sekundach sie wylacza,dysk sie nie wlacza,wentylator tak i matryca tez nie.W sumie wszystko trwa 7 sekund i moze matryca nie zdazy sie wlaczyc,ale czemu sie wylacza po 7 sekundach??????Czy to bardzo powazne??Da sie naprawic??I czy molge to sam zrobic??Ale najwazniejsze pytanie brzmi - Co moglo pasc??co moglo sie zepsuc i jak go ratowac,bo bardzo go lubie:(:(

Bardzo prosze o pomoc i w miare mozliwosci jak najszybciej:(

wszystkich serdecznie pozdrawiam.:(

Post był raportowany.

Rady:
- dbaj o styl swojej wypowiedzi
- nie popełniaj błędów
- nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
Dziękujemy! [h]

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Paź 2006 21:09   

Powrót do góry

charm_spider
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Chorzów

Post#2 06 Paź 2006 21:18   

Re: laptop hp omnibook 900 zalany (troszke )

piwo to nie jest dobry przyjaciel laptopów...
a tak na serio, to poza osuszeniem dobrze się czasem sprawdza spirytus (pędzelkiem... we wszystkich zakamarkach), a potem suszrka do włosów, żeby nigdzie nic nie zostało... a potem będziemy kombinować dalej
Powrót do góry

Glifiarz
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 07 Paź 2006 11:11   

Dzieki za podpowiedz.Wyobraz sobie ze dzisiaj go wlaczylem i sie uruchomil. HDD wystartowal i system sie uruchomil,ale co mnie dziwi ze myszka dotykowa nie dziala.Piwo wylalo sie po lewej stronie klawiatury,a moje dzialania teoretycznie uniemozliwily podroz piwa do myszki.
Jesli wiesz cos na temat tych myszek,to daj jakas mysl,bo ja sie nie znam na tym,nie wiem nawet jak sa skonstruowane i co sprawdzac,a tym bardziej jak??

Pozdrawiam Cie serdecznie i czekam na info.

Dodano po 5 [minuty]:

Zapomnialem dodac,ze przy rozbieraniu go ( w pospiechu ) zerwalem tasme od tej myszki co jest na srodku klawirki,ten pypec :)( przewaznie czerwony ),ale wydaje mi sie ze to nie ma powiazania z mysza dotykowa,bo sa w roznych miejscach i nie maja ze soba polaczenia.

Ale ja sie nie znam,zostawiam to Tobie:)

Pozdrawiam raz jeszcze
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Paź 2006 11:11   

Powrót do góry

charm_spider
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Chorzów

Post#4 07 Paź 2006 11:25   

tzn touch pad czy track point? bo o ile wiem ten model ma i to i to...
jeśli chodzi o touch pada, to da się go rozebrać, i pewnie pomiędzy dostało się trochę piwa... po wyczyszeczeniu, umyciu spirytusem, dokładnym wysuszeniu i ponownym złożeniu powinien zacząć działać.. ;-)

Dodano po 12 [minuty]:

a tasme przy touch padzie się wypina (przy trackpoincie też, takie dziwne mocowanie, ale może się tylko wysunęła, a nie przerwała?)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Paź 2006 11:25   

Powrót do góry

Glifiarz
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 07 Paź 2006 16:07   

Ok dzieki za pomoc,nie bede jeszcze zamykal tematu,jak wyjme touch pada i go wyczyszcze,to sie odezwe i powiem co i jak.

Dzieki wielkie za pomoc.Pozdrawiam
Powrót do góry

ninjafan
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Poznan

Post#6 09 Paź 2006 00:32   

Witam! W zeszłym tygodniu moja mama wylała kawę na włączonego laptopa IBM ThinkPad T21. Laptop wyłączył się. Szybko odłaczyłem go od sieci, wyjąłem baterię, rozebrałem na części. Wziłąłem denaturat - i wykąpałem w nim płytę, klawiaturę, pamięć, procesor, kartę wlan (minipci). Resztę podzespołów przetarłem ściereczką nasączoną denaturatem. Wszystko dokładnie umyłem, wysuszyłem suszarką i pozostawiłem w suchym i czystym miejscu. . . Następnego dnia zabrałem się za montaż. Laptop przygotowany był do uruchomienia. Uruchomiłem go jak zawsze -nic się nie działo. Laptop na dwa dni miał włączony program cpu stability test (ustawiony na max heat production). Wszystko działa jak należy, efektem ubocznym jest jednak zapach denaturatu zmieszany z silnym aromatem kawy :D Polecam denaturat (najlepiej nalać do spryskiwacza od szyb - taki psik psik - wtedy uzyskamy ciśnienie, które pozwoli dotrzeć do każdego zakamarka). Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Paź 2006 00:32   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#7 09 Paź 2006 10:54   

Touchpad i trackpoint są połączone z płytą jedną taśmą, kup "nową" klawiaturę na Allegro, nie jest droga.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> laptop hp omnibook 900 zalany (troszke )
Strona 1 z 1