Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 06 Oct 2006 22:37
  juliusnemo
  Level 13  

  czy ktoś zna się w przepisach lub potrafi je wskazać w sprawie obowiązku wystawania gwarancji na nowo zakupiony sprzęt kto i kiedy ma obowiązek na przykład w sytuacji : importer hurtownia - hurtownia - pośrednik -klient .
  pytanie kto ma obowiązek wystawienia gwarancji dla klienta.
  może pytanie jest skomplikowane ale chodzi o to że od nikogo nie mogę uzyskać pisemnej gwarancji .

 • #2 06 Oct 2006 22:45
  mirex
  Level 43  

  I dobrze. Bo żadna gwarancja nie da ci tyle ile Ustawa Konsumencka, według której sprzedawca jest odpowiedzialny za jakość towaru przez dwa lata od daty zakupu. Wystarczy paragon z jednoznacznie opisanym towarem, lepiej faktura.
  Gwarancja to kwiatek do kożucha i kłopot, bo wtedy sprzedawca miga się od odpwiedzialności a ty latasz jak kot z pęcherzem.

 • #3 06 Oct 2006 22:56
  pioart
  Level 37  

  Każdy sprzedawca ma obowiązek wystawić gwarancję i nie ma znaczenia gdzie towar jest nabyty może to być hurtownia jeśli prowadzi detal. Producent dostarcza gwarancję fabryczną bądz dilerską zmienia się tylko sposób załatwiania reklamacji .Jest to uzalenione od umowy między dealerem dystrybutorem, a siecią sprzedaży oczywiście + najlepiej faktura

 • #4 06 Oct 2006 23:16
  artur.lubin
  Level 25  

  Za granicą pojęcie "karty gwarancyjnej" już nie istnieje. Czy kupisz sprzęt za 10 czy za 10tyś. euro aby zareklamować musisz mieć dowód zakupu w postaci paragonu.

  Search 4 million + Products
Browse Products