Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Swiatła mijania Laguna II

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Swiatła mijania Laguna II
Autor
Wiadomość
ander39
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Katowice

Post#1 Post autora tematu 07 Paź 2006 18:21   

Swiatła mijania Laguna II

Witam!

Czy ktoś z Panów orientuje się czy jast jakiś w miarę prosty sposób aby światła postojowe i mijania wył. się po wyjęciu karty a zał. sie po włożeniu karty do czytnika. jest to związane z obowiązkiem jazdy na światłach a mnie zbyt często zdaża sie zapomnieć i w jedna i w drugą stronę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Paź 2006 18:21   

Powrót do góry

KingKong
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Szczytno

Post#2 07 Paź 2006 18:36   

Re: Swiatła mijania Laguna II

Nie polecam stosowania włączania świateł przed rozruchem silnika, ale małym kosztem możesz zainstalować włącznik uruchmiający światła po rozruchu. Trzeba takowy zakupić i dać zamontować. Są w sprzedaży, ostatnia znana mi cena 50 PLN. Tylko montaż polecam zlecić fachowcom. By nie narobić biedy. Taką ingerencję polecam innej raczej nie, taki włącznik podłącza się równolegle do włącznika orginalnego i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.
:-)
Powrót do góry

mateo027
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Białystok

Post#3 07 Paź 2006 18:40   

Koledzy koledzy, ale po co montowac taki szajs jak mozna na clipie wejsc w konfiguracje i zrobic swiatla uruchamiane automatycznie po uruchomieniu wlacznika.
Powrót do góry

ander39
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 Post autora tematu 07 Paź 2006 21:12   

słyszałem ze mozna zmienic miejsce przekażnika i zmienić konfigurację UCH tylko czy wtedy mozna wyłączyć światła wyłącznikiem, czy swieca sie zawsze jak karta jest w czytniku??- bo wiosna niebawem?!
Powrót do góry

JACU626
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: TARNOBRZEG

Post#5 07 Paź 2006 21:24   

Może nie jestem w temacie laguny ale u mnie w paski światła zapalają sie z silnikiem a gasną jak zaciągne ręczny, tak że praktycznie cały rok na nich jezdze.
Powrót do góry

mateo027
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 07 Paź 2006 22:14pomocny post - solucja   

Nic nie trzeba wyjmowac,zadnych przekaznikow i grzebania w UCH. Podlacza sie Clipa,ustawia konfiguracje na automatyczne swiatla i juz. Jest jeszcze podany sposob reczny w MR ale nie stosowalem osobiscie (nie wiem tylko czy nie trzeba miec ustawionej konfiguracji na automatyczne swiatla):
II - AUTOMATYCZNE WŁĄCZANIE ŚWIATEŁ
POJAZDU W CZASIE JAZDY
Włączenie lub wyłączenie funkcji może odbywać się za
pomocą dźwigni zespolonej, jeśli moduł zespolony w
kabinie jest prawidłowo skonfigurowany (patrz 87B
Skrzynka połączeń w kabinie, Moduł zespolony w
kabinie, Konfiguracja).
1 - Aby włączyć funkcję:
Silnik wyłączony lub nie,
- wprowadzić kartę,
- włączyć zapłon,
- obrócić dźwignię zespoloną kolejno dwa razy z
położenia "0" do położenia światła pozycyjne.
Tablica wskaźników emituje sygnał dźwiękowy.
System działa w trybie automatycznym.
2 - W celu wyłączenia funkcji:
Silnik wyłączony,
- wprowadzić kartę,
- włączyć zapłon,
- obrócić dźwignię zespoloną kolejno dwa razy z
położenia "0" do położenia światła pozycyjne.
Tablica wskaźników emituje sygnał dźwiękowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Paź 2006 22:14pomocny post - solucja   

Powrót do góry

ander39
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 07 Paź 2006 22:59   

Wielkie dzieki za poradę jutro bedę kombinowal, jestem ciekaw czy bez podłączania clipa coś się uda zrobić?
Powrót do góry

sigi
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Post#8 08 Paź 2006 00:40   

ander39 napisał:
Wielkie dzieki za poradę jutro bedę kombinowal, jestem ciekaw czy bez podłączania clipa coś się uda zrobić?

Nic dobrego nie wyniknie, lepiej nie grzeb.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Paź 2006 00:40   

Powrót do góry

mateo027
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 08 Paź 2006 09:29   

Kolega mowi o sposobie, ktory podalem? Jesli tak to nie wiem dlaczego lepiej nie grzebac, skoro ten sposob podaje Renault w Manual Repair dla Laguny II (MR.395).
Powrót do góry

ander39
Poziom 7
Poziom 7

Post#10 Post autora tematu 08 Paź 2006 10:45   

Witam
Panowie kombinowałem włą. i wył. światła 2 krotnie z załączonym zapłaonem i 3krotnie i na różne sposoby i żadnego efektu, nie słychać sygnału dzwiękowego i nic się nie dzieje.
Kolega Mateo027 pisze ze wyczytał to w MR395, mam rózne MR do laguny II ale nie ma tam 395. z kąd takowy można zdobyć?
pozdrawiam
Powrót do góry

mateo027
Poziom 19
Poziom 19

Post#11 08 Paź 2006 14:03pomocny post - solucja   

Bo bardzo mozliwe, ze to dziala gdy konfiguracja jest ustawiona na wlaczanie automatyczne- nie mowilem, ze na 100% zadziala bez Clipa, bo nie testowalem. Zawsze robilem to Clipem, wiec nie mialem potrzeby tym sie bawic. Kolega mateo027 juz wlasnie dolaczyl MR 395, zrodlo pochodzenia takie samo jak inne MR...
Pozdrawiam :-)
PS. Widze, ze kolega nie ma wystarczajacych punktow do sciagniecia, wiec dorzucam.

Załączniki:
Powrót do góry

ander39
Poziom 7
Poziom 7

Post#12 Post autora tematu 08 Paź 2006 16:30   

Serdeczne dzieki za poradę, za plik, no i oczywiscie za punkty a przede wszystkim za bezinteresowną pomoc -a mówią że dzisiaj "człowiek człowiekowi wilkiem" ale zapewne nie tutaj! Cieszę sie że, za pośrednictwem tego forum mogę rozmawiac z ludźmi na poziomie.
Przepraszam za zbytnią poufałość w kwestii "Kolegi" ale widzę ze się Pan nie obraził tylko to Pana rozbawiło.
Wracając do tematu, czyli muszę odwiedzić ASO zeby CLIPEM przełączyli w stan automatycze włączanie świateł?
Plikiem MR395 uświadomił mi Pan że, istnieje polska wersja MR ja mam tylko wersje obcojęzyczne, czy mógłby mi Pan podpowiedzieć skąd dostać pozostae MR dotyczące silnika i całej reszty jest to bogactwo zwłaszcza że na rynku nie ma żadnej literatury dotyczącej tego modelu.
jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko !
Pozdrawiam!
Powrót do góry

mateo027
Poziom 19
Poziom 19

Post#13 08 Paź 2006 20:46   

Nie ma za co, po to jest forum, zeby sobie pomagac. Pewnie, ze sie nie obrazilem... "panowie" to wygineli za sanacji ;-)
Wracajac do dokumentacji to jest polska wersja, auta nowe (po 2001) roku sa juz cale opisane po polsku, ze starszymi jest problem. Same MR do LII to ok 33MB, nie wiem gdzie moge wrzucic Ci taka paczke, zalatw jakis serwer ftp to z checia sie podziele. Sa rowniez noty techniczne,ale to trudniej juz wyselekcjonowac,ktore do LII (sa oznaczone jedynioe numerami).
Rowniez pozdrawiam!
Powrót do góry

melis
Poziom 11
Poziom 11

Post#14 24 Lis 2006 22:25   

wsjo pięknie jeno cza mieć lage II w fazie II niestety inaczej kupa:(:(
Powrót do góry

mateo027
Poziom 19
Poziom 19

Post#15 24 Lis 2006 22:40   

melis napisał:
wsjo pięknie jeno cza mieć lage II w fazie II niestety inaczej kupa:(:(

A moze byc tak powiedzial dlaczego wedlug Ciebie kupa??
Powiem Ci kolego melis,ze nie lubie jak ktos na forum oszukuje.
Poza tym znalazlem jak zrobic swiatla automatyczne w wersjach z nizszym uch nie posiadajacym opcji sterowania z clipa. Trzeba przelozyc 2 zworki,dla zainteresowanych wrzuce
ps. nie testowalem,ale to jest w mr dla lag.
Powrót do góry

melis
Poziom 11
Poziom 11

Post#16 29 Lis 2006 20:03   

Ano dlatgo kupa ;) ponieważ zgodnie z z opisem z MR 395 ktory jest dla Lagun 2 fazy2 nie mozna włączyć u mnie - w ladze z 2003 - automatycznych światel mijania jak i nie można uruchomić czegos takiego jak (OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE
WSPOMAGAJĄCE - FOLLOW ME HOME) Dla mojego wozu tyczy sie MR 339 -a mimo że jest w wersji INITIALE nie ma powyższych funkcji - i w powyższym manualu nie ma ni takiego jak ustawianie automatycznych światel mijania nad czym boleje oczywiście:( :).
Powrót do góry

mateo027
Poziom 19
Poziom 19

Post#17 29 Lis 2006 20:15   

Sam to probowales zrobic, czy jakis serwis Ci tak powiedzial? Oczywiscie, ze follow me nie mozesz uruchomic,ale swiatla dzienne jak najbardziej tak...w MR339 jest mowa o konfiguracji skrzynki na swiatla automatyczne. W wersjach ze slaba wersja UCH dostawia sie przekazniki na wiazke.
Powrót do góry

melis
Poziom 11
Poziom 11

Post#18 29 Lis 2006 20:34   

taaaak zgadza sie da sie włączyć światla dzienne ale tylko za pomca zwór i konfiguracji UCH natomiast nie poprzez sposob jaki jest podany w MR 395 a propo swiatel jest jakis sposob by wlaczyc te funkcje bez podpinania Clipa?? w lagunie z 2003?? P.S. w INITIALE sa juz niezbedne przewody??jeno te zworki ruszyc i bedzie git??te zworki to na plytce kolo bezpiecznikow czy w schowku??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2006 20:34   

Powrót do góry

mateo027
Poziom 19
Poziom 19

Post#19 30 Lis 2006 08:54pomocny post - solucja   

W fazie I musisz zalozyc zwory na potrzebne miejsce, a pozniej skonfigurowac UCH, w slabych poziomach wyposazenia UCH sie dostawia przekazniki,jak nie ma mozliwosci konfiguracji UCH.
Udalo mi sie pomylic wtedy MR,przepraszam.
Powrót do góry

melis
Poziom 11
Poziom 11

Post#20 23 Gru 2006 22:47   

Panowie pomóżcie mam problem a mianowicie coś trze mi w zawieszeniu - napędzie co jeden obrót koła dochodzi odgłos tarcia czegoś o coś myślałem że to tarcze ale to nie to podejrzewam łożysko skrzynki niestety i jeszcze cos ciekawego krótsza półoś przy wejsciu do skrzynki jak się koło obraca zatacza elipse a nie obraca sie wokół własnej jak mniemam winno być osi czy miał ktoś podobny przypadek na warsztacie ??? co może być przyczyyna łożysko?? krzyżak??
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Swiatła mijania Laguna II
Strona 1 z 1