X

Gdzie umieścić czujnik temperatury CWU

12 Oct 2006 10:17 RMrmajda
  • #1 12 Oct 2006 10:17
    rmajda
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Posiadam piec TERMO-TECH na ekogroszek ze sterownikiem który umożliwia osobne sterowanie pompą CWU. Ale do tego musze zainstalować czujnik temperatury tej wody. Posiadam bojler 140l w otulinie z pianki, czujnik dostałem razem z piecem, teraz mam pytanie gdzie zainstalować taki czujnik aby pomiar temperatury wody w bojlerze był najbardziej zbliżony do temperatury wody jaka jest w bjlerze?
  • #2 12 Oct 2006 10:28
    Jerzy Węglorz
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Pod pianką! Trzeba zrobić otwór w otulinie i wsunąć czujnik pod piankę!
  • #3 12 Oct 2006 18:26
    DonRomano
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Napisz jeszcze czy to jes zasobnik stojący czy leżący i czy ma grzałkę elektryczną.
    Fabrycznie czujnik montuje się mniej więcej na ¼ wysokości zasobnika od dołu.
    Albo napisz jego dokładny typ i producenta.
  • #4 16 Oct 2006 20:27
    rmajda
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Sorki za dłuższą przerwę. Zasobnik mam wiszący usytuowany poziomo. Pojemnośc 140 litrów bez grzałki. Czy 1/4 wysokosci zasobnika od góry to będzie dobra wysokośc.
  • #5 17 Oct 2006 05:35
    DonRomano
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Nie ponieważ będziesz miał tylko ¼ pojemności nagrzanej wody, pozostałe ¾ będzie zimne.
  • #6 17 Oct 2006 07:24
    rmajda
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    DonRomano czyli najlepiej umieścić tak jak npisałeś 1/4 od dołu. Zapomniałem że nagrzewa się od góry :-)
  • #7 15 Nov 2006 15:14
    Dora4
    Level 13  
    Helpful post? (-1)
    Jak jusz masz umiescić czujnik to mniej więcej w połowie zbiornika leżącego, w pionowym byłoby to 1/4 od góry, ponieważ należy złapać pewną efektywną minimalną pojemność wodną, po dłuższym grzaniu w cały zbiornik wypełniony wodą będzie miał taka sama temperaturę. W twoim przypadku gdy czyjnik umieścisz na górze pompa będzie ładowała krótko i pewną małą objętość, gdy obniżysz czujnik pompa naładuje cały zbiornik. poza tym pomiędzy wej/wyj na wężownice powinieneś mieć korek ocynkowany na czujnik bądź grzałkę. nie napisałeś jaki masz czujnik czy przylgowy, czy zatapialny. Jeśli zatapialny to dobrze żeby był jak najbliżej środka i jednocześnie ważniejsze nie blisko wężownicy(to fałszuje pomiar).
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products