Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdjęcia z satelitów meteorologicznych NOAA

Jap 06 Paź 2016 11:50 574050 1688
  • #1681 06 Paź 2016 11:50
    jerrystef
    Poziom 10  

proszę o informację jakie zastosować separatory antenowe z zasilaczem i bez do wzmacniacza fp6l, gdzie je kupić. niestety w tej kwestii jestem laikiem

• #1682 07 Paź 2016 16:16
    rosomak19
    Poziom 19  

Hmm najpierw podziel się do jakiej anteny ten wzmacniacz chcesz go wykorzystać?

• #1683 07 Paź 2016 21:55
    jerrystef
    Poziom 10  

ze względu na kiepskie warunki antenowe mogłem zrobić jedynie tzw open slave dipol na dwa pasma 2m/70cm, mam jeszcze jedną antenę od długiego czasu typowo rezonansowa opisana w podręczniku SP6LB. Ta ostatnia jest bez zysku, a ta dipolowa na 70cm ma 3 dbd, ale oczywiście kabel.... i tak bilans jest ujemny.

• #1684 08 Paź 2016 14:42
    rosomak19
    Poziom 19  

Odpowiem Tobie tak, jeśli chcesz wykorzystać ten wzmacniacz to musisz pamiętać o jednym, że na jego wejściu jest napięcie zasilające, czyli należy go podłączać do anten nie zwartych np. antena gp. Jeśli chcesz go wykorzystać do anteny zwartej np.QHA to trzeba dać kondensator sprzęgający na gorącej żyle.

• #1685 08 Paź 2016 14:56
    jerrystef
    Poziom 10  

a jeśli mam antenę zwartą to jeśli przed wzmacniaczem zastosuję kondensator i przed wejściem na moduł sdr to będzie dobrze? a gdzie kupić takie separatory z zasilaniem i bez?

• #1686 08 Paź 2016 15:27
    BOOM i ZONK
    Poziom 19  

Jeżeli wszystko masz na F'ch to proponuje tak:

SDR-RTL<---->AZS-03<---->FP6L<---->SA I-III + dipol

AZS-03- separator
    SA I-III- symetryzator do dopasowana impedancji
    dipol(antena) - zależnie od tego czego chcesz słuchać

Wszystko powinieneś dostać w Dipol'u na Łowieckiej.

• #1687 14 Paź 2016 14:46
    jerrystef
    Poziom 10  

jak do tego wzmacniacza FP6L podłączyć antenę która jest zwarta elektrycznie. Czy zastosować kondensator 1nF przed? i Czy zasilanie na wzmacniacz podaje się od strony wejścia czy wyjścia?

• #1688 15 Paź 2016 01:37
    BOOM i ZONK
    Poziom 19  

Kondensator dajesz przy antenie. W kablu masz oplot(ekran) i żyłę środkową, normalnie(bez wzmacniacza) podłączasz ekran do jednego zacisku antenowego, a do drugiego żyłę centralną; w Twoim przypadku kondensator dajesz pomiędzy żyłę centralna a zacisk anteny. Wartość kondensatora, którą zaproponowałeś jest za duża!! Użyj 10-100pF. Zasilanie, typowo dajesz od strony odbiornika-przez separator, choć przy FP6L może to niemieć znaczenia.

• #1689 11 Kwi 2017 23:00
    mateuszjan123
    Poziom 6  

Kupiłem tuner dvbt sdr dokładnie ten https://pl.aliexpress.com/item/USB-2-0-Softwa...32615369686.html?spm=2114.13010608.0.0.PjXRCY .
    Dorobiłem do niego antenę z tego schematu
    Zamontowałem ją na dachu najwyżej jak mogę i podłączyłem kablem antenowym do tunera używając przejściówki na to małe wejście. W programie sdr sharp
    Mam takie ustawienia. Łączności lotnicze oraz policyjne łapie, ale gdy próbowałem z satelitą sygnał był tak słaby, że ledwo co był słyszalny. Da się jakoś go wzmocnić, bo kupiłem ten tuner tylko po to aby odbierać obrazki z noaa. Próby wykonywałem na satelicie noaa 19 przy tym przelocie.
    Mój system to windows 10.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME