Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dysk nie rusza. Słychać jak rusza. PC nie widzi dysku.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Dysk nie rusza. Słychać jak rusza. PC nie widzi dysku.
Autor
Wiadomość
cmurek
Poziom 16
Poziom 16

Post#1 Post autora tematu 17 Paź 2006 16:24   

Dysk nie rusza.

Witam. Posiadam dość stary dysk Samsung o pojemności 10 Gb nie pamiętam dokładnie jakiego on jest symbolu ale jeśli to będzie potrzebne to się zorientuje... mianowicie, przy włączaniu kompa słychać że dysk startuje i to dość głośno słychać wirowanie talerzy w środku, po jakimś czasie bywało że nagle ucichał i cały komp się zawieszał. POdejżewałem że może to być wina zasilacza ale nie miałem możliwości podpiąć innego. (to było kiedyś) Teraz natomiast komp w ogóle nie widzi sydku! Słychać jak rusza ale przy sprawdzaniu napędów nie wykrywa mi ani cd-rom-u ani dysku. W BIOS mam ustawione wszystko po staremu na Auto wykrywanie nośników. Taśma na bank jest dobrze wpięta. Czy możliwe że to wina płyty głównej? Proszę o pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2006 16:24   

Powrót do góry

DjBuzak
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Ełk

Post#2 17 Paź 2006 16:28   

Re: Dysk nie rusza.

ja kiedys mialem podobnie wystarczylo ze odlaczylem cd-rom i wszystko poszlo ok, dysk byl na jednej tasmie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2006 16:28   

Powrót do góry

tronic1
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Police, Alesund-Norwegia

Post#3 17 Paź 2006 16:29   

Dysk podpięty sam na tasmie czy z CD ? Sprawdx zworki,odłącz CD z taśmy i zasilania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2006 16:29   

Powrót do góry

delta_110
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#4 17 Paź 2006 16:33   

jeżeli masz możliwość to podłącz hdd na osobnej taśmie lub też sprawdź zwory - jeżeli HDD i CD-rom masz slave lub master (oba tak samo) to dlatego też możesz mieć problemy z wykrywalnością. Odłącz cd-rom i wystartuj bios - przeprowadź autodetekcję i jak znajdzie hdd to znaczy że się "gryzie" z cd.
pozdrawiam
Powrót do góry

cmurek
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 Post autora tematu 17 Paź 2006 16:35   

Jest tak że mam podłączony na jednej taśmie CD-ROM i HDD i do wejścia na płycie pod Secondary Master bo Primary mam wadliwy :/ (odłamane ząbki) Zworki na bank są dobrze wpięte bo sprawdzałem a nie były zmieniane w żaden sposób.
Powrót do góry

tronic1
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Police, Alesund-Norwegia

Post#6 17 Paź 2006 16:37   

Odłącz CD i sprawdź czy dysk wogóle jest wykrywany przez bios i system.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Dysk nie rusza. Słychać jak rusza. PC nie widzi dysku.
Strona 1 z 1