X

Dysk nie rusza. Słychać jak rusza. PC nie widzi dysku.

cmurek 17 Oct 2006 16:24
  • #1 17 Oct 2006 16:24
    cmurek
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam. Posiadam dość stary dysk Samsung o pojemności 10 Gb nie pamiętam dokładnie jakiego on jest symbolu ale jeśli to będzie potrzebne to się zorientuje... mianowicie, przy włączaniu kompa słychać że dysk startuje i to dość głośno słychać wirowanie talerzy w środku, po jakimś czasie bywało że nagle ucichał i cały komp się zawieszał. POdejżewałem że może to być wina zasilacza ale nie miałem możliwości podpiąć innego. (to było kiedyś) Teraz natomiast komp w ogóle nie widzi sydku! Słychać jak rusza ale przy sprawdzaniu napędów nie wykrywa mi ani cd-rom-u ani dysku. W BIOS mam ustawione wszystko po staremu na Auto wykrywanie nośników. Taśma na bank jest dobrze wpięta. Czy możliwe że to wina płyty głównej? Proszę o pomoc.
  • #2 17 Oct 2006 16:28
    DjBuzak
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    ja kiedys mialem podobnie wystarczylo ze odlaczylem cd-rom i wszystko poszlo ok, dysk byl na jednej tasmie
  • #3 17 Oct 2006 16:29
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (-1)
    Dysk podpięty sam na tasmie czy z CD ? Sprawdx zworki,odłącz CD z taśmy i zasilania.
  • #4 17 Oct 2006 16:33
    delta_110
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    jeżeli masz możliwość to podłącz hdd na osobnej taśmie lub też sprawdź zwory - jeżeli HDD i CD-rom masz slave lub master (oba tak samo) to dlatego też możesz mieć problemy z wykrywalnością. Odłącz cd-rom i wystartuj bios - przeprowadź autodetekcję i jak znajdzie hdd to znaczy że się "gryzie" z cd.
    pozdrawiam
  • #5 17 Oct 2006 16:35
    cmurek
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jest tak że mam podłączony na jednej taśmie CD-ROM i HDD i do wejścia na płycie pod Secondary Master bo Primary mam wadliwy :/ (odłamane ząbki) Zworki na bank są dobrze wpięte bo sprawdzałem a nie były zmieniane w żaden sposób.
  • #6 17 Oct 2006 16:37
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Odłącz CD i sprawdź czy dysk wogóle jest wykrywany przez bios i system.
  Search 4 million + Products
Browse Products