X
  • #1 18 Oct 2006 14:24
    maestrozigi
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam! Mam problem z moją omegą, 1988 rok 2,0i C20NE Motronic ML 4.1 najprawdopodobniej. czasami auto chodzi bez zarzutu na benzynie, na gazie, ma niestety czasem odbicia i potrafi zastrajkować niespodziewanie. Nie chce wtedy pracować ani na benzynie ani na gazie. Są problemy z wejsciem silnika na wyższe obroty, nierówna praca....żadnych kodów usterek nie wykrywa diagnoza migowa.Przejrzałem ważniejsze elementy,nowa kopółka rozdzielacza, palec, przewody, świece, wymieniłem przekaźnik pompy paliwa (załącza również zasilanie stwerownika ECU). Może ktoś miał podobny problem i może mi coś zasugeruje. Sądzę, że to jest jakaś usterka związana z elektryką.....
  • #2 18 Oct 2006 14:44
    wojtekryba
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    usterka standartowa- przepływomierz
  • #3 18 Oct 2006 22:57
    sableeck
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Prawdopodobnie to przepływka. A nie rozsypał się np. katalizator i nie przytkał wydechu?Ew. pęknięty przewód gumowy między przepływką a przepustnicą (lewe powietrze)?
  • #4 01 May 2007 00:01
    arti2711
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    u mnie były podobne objawy reduktor gazu był do wymiany i przepływomierz sprawdz też czy ci pasek rozrządu nie przeskoczł
  • #5 01 May 2007 12:30
    marekfiesta
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    ja stawiam na przepływke ale sam tego raczej nie sprawdzisz trzeba to sprawdzić testerem przepływomierzy albo podstaw od innego auta celem sprawdzenia i powinno być ok
  • #6 01 May 2007 15:04
    momik12
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    dość odważna diagnoza tylko co ma przepływomierz do gazu......a sprawdzić go mona zwykłym miernikiem.Ważne jest tylko to aby pracował płynnie.sprawdz emulator(lub przekaźnik rozłanczający wtryskiwacze bo z objawów wygląda na to że chodzi na dwóch paliwach.Lub kiedy robi takie jaja poprostu rozłącz emulator wtryskiwaczy i obserwuj efekty.No i sprawdz gumę łączącą przepływomierz z przepustnicą.
  • #7 01 May 2007 15:57
    Removed
    Helpful post? (0)
    doppelrelais rozlutowany, to wszystko
  • #8 02 May 2007 07:01
    momik12
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    ano przecież :D
  • #9 29 Jan 2014 17:42
    robert-pia
    Level 1