Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Polar SL 348 XW - rezystory w module i pasek

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> Polar SL 348 XW - rezystory w module i pasek
Autor
Wiadomość
awy
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 19 Paź 2006 18:26   

Może ktoś zna wartość rezstorów R6 i R8 w module MCV 129. Pralka juz była kiedyś naprawiana i z tego co mogę odczytać to R6 ma pierwszy pasek brązowy a R8 niebieski. rezystory były kiedyś wymieniane więc te wartosci mogą się różnić od oryginału. Na moje oko oba są podłączone do wejscia z tacho. Jest lekko przysmażona kostka od silnika więc powód uszkodzenia jest jasny. Moduł jest na TDA1085C i triaku BTB 15/600. Triak jest dobry scalak mam wiec w razie co wymienię. Może ktoś ma schemat takiego modułu i może zerknąć?

Jeszcze jeden temat: Właścicielka twierdzi że wymienia niewiadomo który już pasek od tej pralki. Podobno paski rozwarstwiają się i pękają. Jest to taki wąski pasek z trzema ząbkami. Teraz jest założony jakiś żółty coś jakby z silikonu. Nigdzie nie widzę żadnych zadziorów które by mogły to powodować. Co może być przyczyną?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Paź 2006 18:26   

Powrót do góry

Paw_el
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: 51°45'41.19''N 18°4'6.47''E

Post#2 19 Paź 2006 21:38   

Re: Polar SL 348 XW - rezystory w module i pasek

awy napisał:
....
Jeszcze jeden temat: Właścicielka twierdzi że wymienia niewiadomo który już pasek od tej pralki. Podobno paski rozwarstwiają się i pękają. Jest to taki wąski pasek z trzema ząbkami. Teraz jest założony jakiś żółty coś jakby z silikonu. Nigdzie nie widzę żadnych zadziorów które by mogły to powodować. Co może być przyczyną?

Witam.
:?: Powinien być z trzema - 1192 J3. Nie zahacza o tylną część obudowy?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Paź 2006 21:38   

Powrót do góry

awy
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#3 Post autora tematu 19 Paź 2006 22:07   

Re: Polar SL 348 XW - rezystory w module i pasek

Obejrzę ten pasek jeszcze raz dokładnie po założeniu tyłu ale nie zauważyłem nic podejrzanego. Jak bedę miał wartości rezystorów i naprawię moduł to wszystko razem sprawdzę.

Na wszelki wypadek załączam zdjęcie modułu. Rezystory widać w lewym dolnym rogu.

W miedzyczasie znalazłem to:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=342120&highlight=r6&sid=46196b5efbd0cfb7016e9ef395dcfcee

Wstawiłem R6 - 1k, R8 - 8.2k, wywaliłem kostkę i zlutowałem przewody od silnika. Pralka działa. Pasek chodzi dobrze o nic nie obciera jest założony EL1192 J3 Made in Italy, Czemu potrafi się rozwarstwić nie wiadomo. Podobno lepsze były czarne paski może uda sie taki gdzieś kupić. Dzięki temat zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> Polar SL 348 XW - rezystory w module i pasek
Strona 1 z 1