Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subik na STX by Kamil do FIATA PANDY

wow 21 Paź 2006 13:21 9651 49
  • Witajcie chciałbym wam przedstawić mojego subika, którego zrobiłem w tym tygodniu :D

Przeznaczony on jest do FIATA PANDY. Narazie jeszcze go tam nie zamontowałem, ponieważ moja rodzinka jest przeciwna temu genialnemu pomysłowi, ale jakoś to załatwię. Moja mama powiedziała, że nie pozwoli abym jej robił dyskotekę w samochodzie. W Pandzie będzie radio PIONEER DEH 2800 oraz wzmacniacz SOLING 109 lub SOLING 210 (jeszcze się zastanawiam).

Wstęp: Na wstępie chciałbym bardzo podziękowac userowi qscgu za pomoc. Miałem suba zrobionego na dwóch takich głośnikach, ale był on za duży i troche niedopracowany (wiecie pierwsza konstrukcja itp.) Pewnego razu pomyślałem sobie, że w aucie mojej mamy przydałoby się radio. Napisałem na elektrodzie posta, aby nie kupić gówna tylko dobre radyjko z CD. Dużo ludzi poleca mi PIONEERA 2800 i chyba go kupię. I myslę sobie jak będę miał takie fajne radyjko to przydałby się jakiś bassik. Wiec myślę sobie zabiorę głośniki z tego strego niedokończonego suba i zrobię dwa mniejsze jeden do samochodu drugi do pokoju! Wiec narazie mam tego do auta (ale przez jakiś okres będzie u mnie w pokoju ponieważ zbieram kase na wzmacniacz do auta). Na elce doradzono mi obudowę zamkniętą koło 40-60 l. Niestety Panda ma mały bagażnik więc pomiary itp wyszły, że obudowa będzie miała 0koło 45 litrów (w środku już). Ale co do obudowy to będzie niżej!

Przetwornik: Tak jak już wspomniałem to STX GDN-32-150-8-SS DANE GŁOŚNIKA

Obudowa: Subik zbudowany jest ze starych mebli z płyty o grubości 19 mm. Skręcany na "silikon" oraz wkrętami do drewna długości 4,5 cm. Obudowa została dobrze uszczelniona silikonem oraz wygłuszona gąbką grubości 6 cm a po bokach koło 3 cm. Gąbkę dostałem od kumpla za co mu bardzo dziękuję (pozdro dla Młodego). Tak jak mówilem pojemnośc to bez gąbki koło 45 litrów. Wymiary zewnętrzne to dół 40 cm, góra 25 cm, przód 46 oraz tył koło 48. Całośc poktyta została wykładziną kupioną w praktikerze (nie mieli czarnej, wiec kupiłem szarą też fajna). Wykładzina klejona BUTAPRENEM i jakimś innym klejem podobnym do tego!

Napęd: Na ten czas napędzam go w domu wzmacniaczem na TDA7294. W przyszłości jak będzie on w samochodzie to planują SOLINGA 109 lub 210 (jak już wspomninałem wyżej)

Odsłuch:
    Jestem bardzo zaskoczony na elce doradzono mi zamkniętą obudowe, ponieważ nie nadaje się ten głośnik do obudowy z br i mieli racje. Bass jest mocny i miły dla ucha. Jestem zadowolony i to bardzo. Narazie podłaczyłem go bez zwrotnicy i na wzmacniaczy dałem bass na maxa i nawet się buja :D Zobaczycie filmik!

Koszty:

1. Głośnik jak wspomniałem miałem wcześniej ale kupiłem go za 64 zł + wysyłka

2. Terminal już miałem wcześniej dałem chyba 8 zł

3. Wykładzina 8,40 zł i zostało trochę jeszcze!

4. Szpachla miałem (dałem gips szpachlowy też się trzyma)

5. Klej 3 zł tubka (poszło 6 tubek)

6. Wkręty miałem ze starej konstrukcji

7. Płyty miałem (stare meble) a docinał mi je znajomy stolarz (dwa piwa)

8. Silikon miałem

9. Inne duperelki też miałem!

Całość na tą chwile wyniosła mnie tylko klej i wykładzina wiec grosze.

ZDJĘCIA I OPIS NA www.romety.pl/panda/ ZAPRASZAM!

Prosze o ocene! To moja pierwsza ukończona w 100% konstrukcja!

Fajne!
  • #2 21 Paź 2006 14:52
    elektronik_lol
    Poziom 16  

Subik spoko. spodobał mi sie!. Ja w przyszłości jak bede robił suba do auta to zrobie ale na GDN-30-300-4-AP . hehe ogólnie wyszło świetnie!. szkoda że bez zadnej zwrotnicy masz to podłączone, ale i tak wyszło Bardzo fajnie.
    pozdrawiam

• #3 21 Paź 2006 14:54
    wow
    Poziom 27  

No mam zwrotnice ale musze ją podłączyć a mi się nie chce narazie :P Musze kupić wzmacniacz!

• #4 21 Paź 2006 20:47
    15jacek15
    Poziom 21  

witam witam

subwooferek bardzo dobrze wykonany, ogolnie wyglda fajniutko ale jezeli mialby byc w samochodzie to proponowal bym maskownice zeby glosnik sie nie uszkodzil,

mozesz nakrecic filmik z piosenka rap amerykański, np. Lil Jon & The Eastside Boyz - Get Low.mp3 ??

dla mnie 5/6

Pozdrawiam Jacek

• #5 21 Paź 2006 21:18
    wow
    Poziom 27  

15jacek15 Bardzo dzięki za miłe słowa! Własnie mialem pisać jaką dac maskownice? Głośnik ma 32 cm macie jakieś fajne maskownice??? Może link?? Nakręce filmik ale jutro bo rodzie spią! Ale mówię, że nie mam zwrotnicy i wieśniacko troche gra :D

• #6 21 Paź 2006 21:19
    Quler
    Poziom 12  

Bardzo ładnie wykonany subik :D Bardzo dobrze wykonany nie mam nic do zarzucenia :P Tylko gdyby był w czarnej okładzinie... ale i tak jest OK !!! 6/6 :D

• #7 21 Paź 2006 21:20
    wow
    Poziom 27  

Quler nie było czarnej! Pisałem wyżej! Ale za to pasuje do półki w samochodzie :P

• #8 21 Paź 2006 21:22
    15jacek15
    Poziom 21  

heheh ja tylko stwierdzilem fakt ;)

ja mam subwoofer na glosniku MAGNAT 300 SUPREME

www.magnat300.glt.pl

jest godzina 21:16, mieszkam w bloku a subik dalej sobie mruczy hehehehehe :D:D

srednica calego glosnika to 32 cm tak od rantu do rantu ??

• #10 21 Paź 2006 21:43
    15jacek15
    Poziom 21  

bedzie ciezko z maskownica poniewaz to jest nietypowy rozmiar :/ ehh

• #11 21 Paź 2006 21:45
    wow
    Poziom 27  

To trudno nie będzie maskownicy :P

• #13 21 Paź 2006 22:08
    jedi9
    Poziom 15  

witam!!
    bardzo pozytywny subik .widziałby mi sie taki w moim vw polo :D

• #14 22 Paź 2006 12:35
    Paweł007
    Poziom 22  

NO a co byś chciał żebym ocenił to ocenie, bo osobiście to niewiem głośnik pare desek i okleina noi na co liczysz?

• #15 22 Paź 2006 12:58
    wow
    Poziom 27  

Paweł007 jakiś dziwny jesteś! Nie chcesz nie musisz oceniać! Po to jest ten dział aby oceniać dawac uwagi itp! A jak jesteś taki mądry to pokaż swoje konstrukcje?? Ja mam 17 lat i zrobiłem sobie subika i jestem zadowolony dla Ciebie to może zaden wyczyn ale dla mnie trochę się napracowałem nad tym!

• #16 22 Paź 2006 16:30
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

a co z filmikiem z rapem amerykanskim ??

bedzie czy niekoniecznie ??

Pozdrawiam Jacek

• #17 22 Paź 2006 17:28
    wow
    Poziom 27  

The Black Eyed Peas - My Humps

Może być taka piosenka?? Ok nagram wieczorkiem teraz tata śpi! Sorka ale zapomniałem o tym!

• #18 22 Paź 2006 22:01
    15jacek15
    Poziom 21  

ona jest cienka, podaj maila to wysle Ci z dwie pioseneczki ktore bedziesz mogl nagrac ;)

Pozdro

• #19 23 Paź 2006 00:28
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolejny szary klocek. Nic nowego, zero inwencji, tym razem tylko glosnik zolty..:P Piszesz ze sie napracowales, ja jak wykopie dol w ogordku to tez sie napracuje a nie mam sie czym chwalic. J1/5

• #20 23 Paź 2006 17:15
    wow
    Poziom 27  

15jacek15 mam ten filmik ale film dno totalne na filmie trzeeszczy jak chu..... a w rzeczywistości tak nie jest! Może mam za blisko mikrofon od aparatu nie wiem! W rzeczywistości tak nie charczy i nie trzeszczy! Ale zobacz jak to wyszło! (nie odtwarzaj na zbut głośnym sygnale bo nic nie będzie słychać! Jeszcze raz sorry za jakość ale to nie moja wina :D

Pozdro

Oto link! http://www.megaupload.com/?d=IS2GLFBN

Dodano po 41 [sekundy]:

O lol wlaśnie odebralem meila z muzyczką :D

• #21 23 Paź 2006 21:48
    15jacek15
    Poziom 21  

moze poloz palce na miktrofonie w aparacie zeby takiego basu az nie dostawal. jak mozesz to poprosze na maila ten filmik i postaraj sie nagrac w jednym z moich utworkow ;)

Pozdro

Dodano po 4 [godziny] 24 [minuty]:

przepraszam ze post pod postem

sory moglbys mi wyslac ten filmik na maila bo z megauploadu nie moge sciagnac

macio120(małpa)wp.pl

Pozdrawiam Jacek

• #23 24 Paź 2006 11:54
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

No nawet nawet:)
    Tylko troche Ci z wykonczeniem nie wyszlo.

• #24 24 Paź 2006 12:06
    chico
    Poziom 17  

Cudow w aucie nie bedzie, jest to glosnik 8R wiec soling 109 odda mu okolo 70W mocy. Na tym solingu u kolegi moj stx 27/150/8 ss gral slabiutko. Membrana latala jak szmata a z basem bylo cienko. Na dodatek ten soling nie ma plynnej regulacji odciecia tylko 50Hz albo cale pasmo. Zastanow sie nad innym wzmacniaczem, albo sprzedaj ten glosnik a kup 32 ale 4ohmowa i wtedy mozna juz pomyslec o wstawieniu suba do auta.

• #25 24 Paź 2006 14:58
    wow
    Poziom 27  

chico właśne myślałem nad tym i wezmę chyba solinga 210 http://www.allegro.pl/item136541549_sklep_soling_sl_210_mocny_do_tuby_subwoofera_tanio.html

Z tym powinno być lepiej???

Dodano po 2 [minuty]:

Model SL 210 posiada płynną regulację mocy wejściowej (głośności), pokrętło GAIN
    w zakresie od 8V DO 100mV i regulację CZĘSTOTLIWOŚCI ZWROTNICY w zakresie od 40Hz-150Hz z możliwością załączenia lub wyłączenia!
    2 X 85W RMS LUB 1 X 170W RMS

Powinno być dobre!

• #27 24 Paź 2006 15:35
    wow
    Poziom 27  

Chyba ten soling 210 będzie lepszy od tego co mi podałeś :D

No filmik wiem tragedia ehhehe

• #28 24 Paź 2006 23:24
    wow
    Poziom 27  

Albo tak sobie myślę i dołoże trochę i kupię CARPOWER HPB-602 powinien byc najlepszy z tych 3 no nie?

• #29 25 Paź 2006 07:48
    15jacek15
    Poziom 21  

ja Ci powiem tak

ten wzmacniacz cieszy sie duza popularnoscia na tym forum, szkoda tylko ze masz glosnik 8 OHM

wzmacniacza nie kupujesz co tydzien wiec lepiej raz dolozyc i kupic cos lepszego ;)

Pozdrawiam

• #30 25 Paź 2006 10:31
    wow
    Poziom 27  

Ok wzmacniacz już kupiłem we Wrocławiu za 225 zł (CARPOWER HPB-602) :D Nóweczka odbiorę go w piątek wiec napisze coś wiecej!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME