Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak naprawić klawiaturę???

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Jak naprawić klawiaturę???
Autor
Wiadomość
Dydzio
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kattowitz

Post#1 Post autora tematu 22 Paź 2006 20:46   

Jak naprawić klawiaturę???

Dziś przez przypadek zalałem klawiaturę mineralką :(
Efekt po wysuszeniu: część klawiszy nie działa.
Już zlokalizowałem uszkodzenie, przepaliła się jedna ze ścieżek :(

Klawiatura jest z rodzaju tych, które mają dwie folie z pajenczynką połączeń i jedną po środku, izolującą pozostałe, z dziurkami.
Połączenia (ścieżki) wykonane są z jakiegoś napylonego przewodnika.

Próbowałem uszkodzony fragment zamazać ołówkiem (tak jak mostki w procesorze), ale nie pomogło :(

Jakie są jeszcze inne, w miarę domowe, sposoby na naprawienie takiej klawiatury???

Pozdrawiam
Dydzio
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Paź 2006 20:46   

Powrót do góry

KaW
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: LODZ

Post#2 22 Paź 2006 20:49   

Re: Jak naprawić klawiaturę???

W LODZI JEST KLEJ SREBROWY -ale cena i robocizna mowia .ze lepiej kupic nową-...
Powrót do góry

mariann
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 22 Paź 2006 20:54   

Witam
Są "lakiery" przewodzące do naprawy ścieżek w pilotach. Może pomalować czymś takim. Lub jakimś klejem elektroprzewodzącym.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Paź 2006 20:54   

Powrót do góry

Dydzio
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 Post autora tematu 22 Paź 2006 23:00   

mariann, nie orientujesz się, ile taki lakier kosztuje???
A wracając do domowych sposobów - nie można użyć czegoś "z domowej apteczki" jak ołówek, tylko, że u mnie to nie zadziałało :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Paź 2006 23:00   

Powrót do góry

HaJot46
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Chorzów

Post#5 23 Paź 2006 00:52   

Przyłączam się do KaW, lepiej kupić nową.
Chyba nie jest to Logitech za 200 zł.
Ja mam A4Tech za 54 zł (kilka lat temu), była zalana kawą z mlekiem, herbatą z cukrem i wystarczyło przemyć delikatnie czystą wodą na wacikach kosmetycznych i działa bez zarzutu.
Powrót do góry

SaraniS
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Olesno Śląskie

Post#6 23 Paź 2006 04:32   

HaJot46 napisał:
Przyłączam się do KaW, lepiej kupić nową.
Chyba nie jest to Logitech za 200 zł.
Ja mam A4Tech za 54 zł (kilka lat temu), była zalana kawą z mlekiem, herbatą z cukrem i wystarczyło przemyć delikatnie czystą wodą na wacikach kosmetycznych i działa bez zarzutu.

Witam
Bo chodzi o to, zeby jak najszybciej usunac z folii ciecz, jaka folie zalala - sciezki na folii szybko wchodza w reakcje chemiczne z ciecza, i wtedy trzeba ratowac sie wymiana klawiatury. Ja niedawno zalalem kawa klawiature w laptopie (cale szczescie, ze w miare szczelna byla i na plyte glowna nic nie pocieklo) - momentalnie go wylaczylem, i rozebralem klawiature na czesci pierwsze :D Po wyplukaniu kawy i wysuszeniu klawiatura dziala do dzis :D No, poza prawym Shiftem, ale nie wiem, czy to od tego zalania ;) Troszke problemu mialem z ponownym zatapianiem wyrwanych nitow (klawiatury w laptopach z natury sa nierozbieralne), ale jakos sobie poradzilem :)
Ale jesli to klawiatura "Made In China" za 15pln, to faktycznie, drozej jest ja rozbierac, suszyc i skladac, niz isc do sklepu po nowa :D Takie czasy, panie... ;)
Pozdrawiam i powodzenia :)
Powrót do góry

Dydzio
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 Post autora tematu 23 Paź 2006 09:08   

Jest to zestaw bezprzewodowy Trusta... już się z nią oswoiłem i na razie ani nie chcę, ani nie mam za co jej wymienić :(
Powrót do góry

mariann
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 23 Paź 2006 15:54   

Witam
Dawno nie kupowałem takich specyfików, ale lakier grafitowy kosztuje ok. 10zł tylko nie pamiętam ile tego w tym pojemniczku jest. Coś koło 40ml. Natomiast klej elektroprzewodzący, który służy min. do naprawy ścieżek na szybach samochodowych (grzałek) kosztuje chyba dwa razy więcej. Też nie pamiętam ile go w pojemniczku jest, ale maluśko . On jest dwuskładnikowy. Być może są mniejsze pojemniczki i mniej kosztują. Jeśli nie masz takiego specyfiku i nie używasz do naprawy innych urządzeń to kupowanie tylko do jednej klawiatury nie bardzo ma sens. Prawdopodobnie nie masz w okolicy takiego sklepu z wyżej wymienionymi preparatami więc musisz to zamówić drogą wysyłkową. A to kosztuje. W sumie wyjdzie Cię to więcej niż nowa tania klawiatura. Chyba, że ktoś w Twojej oklicy posiada taki specyfik i zrobi Ci to, tak po znajomości. Jeśli jednak upierasz się przy naprawie tej klawiatury to - hmm... Nie wiem w którym miejscu jest ta przerw ścieżki. Może by się dało przyłożyć jakiś pasek folii aluminiowej i docisnąć go do ścieżek, ale to partyzantka i na dłuższy okres nie spełni swojego zadania.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Dydzio
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 Post autora tematu 23 Paź 2006 15:59   

No właśnie o taką partyzankęby mi chodział, spróbuję jeszcze dzś.
Mieszkam prawie w centrum Katowic, więc myślę, że nie miałbym problemu z zakupem tych zabawek, o których wspomniałeś.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Paź 2006 15:59   

Powrót do góry

mariann
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 23 Paź 2006 16:24   

Skoro chodzi Ci o takie sposoby, to podam Ci jeszcze jeden. Jeśli przerwa między ścieżkami jest niewielka, a masz gumki do pilotów to też możesz spróbować docisnąć ją do ścieżek i powinno działać. Jednak nie możesz nakładać kleju między ścieżkę a gumkę przewodzącą, tylko po dołożeniu gumki docisnąć ją czymś z tyłu. Podłożyć coś między gumkę a obudowę tak by gumka była cały czas dociskana.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Powrót do góry

Dydzio
Poziom 22
Poziom 22

Post#11 Post autora tematu 23 Paź 2006 17:10   

Właśnie piszę naprawiona klawiaturą :)
Pomógł patent z folią aluminiową przyklejoną zwykłą taśmą klejącą i dociśniętą zwiniętym kawałkiem papieru :)
Jak widać działa, nie dziłający przedtem klawisz O oraz shift i alt :)

Wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Jak naprawić klawiaturę???
Strona 1 z 1