Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsza konstrukcja na STX AP.

mirz0r 24 Paź 2006 11:52 6446 25
  • Witam, chcialbym przedstawic mojego pierwszego sub`a na STX 300-30-AP. Z racji tego, ze mam w aucie instalacje gazowa ze zbiornikiem w kole zapasowym, jestem zmuszony wozic w bagazniku zapas w pokrowcu ktory juz zajmuje sporo miejsca.

W drodze kompromisu postanowilem wykorzystac przestrzen jaka powstaje pomiedzy kolem zapasowym a sciana bagaznika. I tak oto powstal projekt ;]

Koszty:

Glosnik stx ap - 175 zl z przesylka
    Plyta mdf 19mm z przycieciem - 45 zl (OBI)
    wykladzina do obicia suba - 5.6 zl
    watolina dzwiekochlonna - 10 zl
    rura bass reflex fi100 11.5 cm - 12 zl z przesylka
    rurka pcv fi100 do przedluzenia bass reflex`u - 8 zl
    silikon - 5.5 zl
    klej do drewna - 9.99 zl
    wkrety - 6 zl
    tasma dwustronna - 10 zl
    port - 6 zl
    przyciecie katow u stolarza (sam sobie nie moglem poradzic/nie mialem odpowiednich narzedzi) - 7 zl

SUMA: ~301 zl

Wyszlo sporo ale za to ile radochy bylo przy robocie ;)

Fotki:

Projekt: (jest napisane ze mdf18... ale zastosowalem 19mm)

Bohater calego zamieszania:

Skrzynka:

Wyszlo okolo 46L netto, czyli do stx`a jak znalazl ;)
    Jak narazie testowalem tylko pod wzmacniaczem domowym ktory ma 40W RMS - wrazenia pozytywne, ladnie puka ;D - pelne wrazenia opisze po skompletowaniu sprzetu i wlozeniu go do auta ;)

Pozdrawiam.

Fajne!
  • #2 24 Paź 2006 13:19
    Hubert_1
    Poziom 24  

na ile go zestroiłeś ?

• #3 24 Paź 2006 13:24
    mirz0r
    Poziom 2  

BR ma ~23.5 cm, co przy tej skrzynce daje 42Hz

• #4 24 Paź 2006 15:54
    wow
    Poziom 27  

No konstrukcja niczego sobie! On jest do auta?? Czym będziesz go zasilał??? Masz może jakiś filmik jak on gra?? A ten BR nie za gruby?

• #5 24 Paź 2006 18:19
    mirz0r
    Poziom 2  

tak, ma sluzyc za woofer w samochodzie, zasilany bedzie wzmacniaczem Magnat 180W RMS na mostku, a br wydaje mi sie byc dosc standardowy - srednica 10[cm], no i dlugi na 23[cm]

• #6 24 Paź 2006 18:29
    rambo83
    Poziom 12  

no no nieźle się spisałeś jak na pierwszą konstrukcje. kasa może i też ważna ale że zrobiło się takie coś samemu to daje wtedy więcej radochy i wiary w swoje umiejętności. Oby tak dalej ;-))

Pozdrawiam !

• #7 24 Paź 2006 19:55
    Irvine Kinneas
    Poziom 17  

Konstrukcja bardzo ładna. Wykonana estetycznie kasa nie jest wcale taka duża liczy się efekt ostateczny a ten jest BDB. Teraz zacznę się czepiać. BR jest za grupy 8cm było by ok. Zestroiłeś go ciut za wysoko. Tunel BR mogłeś dać gdzieś na dole i skrzynek zrobić w formie "leżącego" prostokąta. Lepszy efekt wizualny. Ale ocena i tak 5/6, dlaczego nie 6? Bo zawsze coś można zrobić lepiej ;) Ogólnie jest cacy :)

• #8 25 Paź 2006 13:54
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

konstukcja spoko :D ale zeby poczuć i posluchac co on potrafi to bez lepszego wzmaka nie da rady :P

bass reflex dobrze zestrojony moim zdaniem jak do samochodu

ja mam w swoim fi10 i ok 30 cm dlugosci i jest dobrze ;) (MAGNAT )

dla mnie 5/6

p.s. pomysl o maskownicy

POzdrawiam Jacek

Dodano po 1 [minuty]:

mam nadzieje ze wykladzinka nie trzyma sie tylko na tasmie :P

• #9 01 Lis 2006 11:16
    mariuszporęba
    Poziom 19  

bardzo mi się podoba ten subik!! ładnie wykończony i bardzo dobry głośnik za rozsądną cenę.
    6/6

• #10 01 Lis 2006 12:50
    Misian@
    Poziom 27  

Witam!!

Sub ładnie Ci wyszedł ;)

Nie mam żadnych zastrzeżeń...
    Daj jeszcze jakąś chromowaną maskownice, bo głośnik trochę nisko "siedzi" ;)

Daj jeszcze fotke jak sie prezętuje w bagażniku, i wiesz co... lepiej wyglądał by z 2 br i jak by bas refleksy były na dole... ale to moje zdanie... mój wygląda tak....

ocenka 8/10

• #11 05 Lis 2006 13:30
    katorznik
    Poziom 11  

mój wygląda tak....

imo troche smiesznie u ciebie wygladaja te obicia kantow - zdaje sie ze to sa listwy naroznikowe uzywane w budownictwie :D

• #12 05 Lis 2006 14:30
    pdmk
    Poziom 18  

Troche szkoda komentowac te katowniki na subie Misian@'a :|
    Przypomina to wiejski tuning, nic poza tym. I te "neony" diodowe.. tragedia. Wsyd by mi bylo to wozic w samochodzie ;)
    ...Ale o gustach i guscikach sie nie dyskutuje.

Co do budy autora tematu to przyjemna konstrukcja bez wodotryskow i udziwnien. I tak powinno byc ;)

• #13 05 Lis 2006 17:19
    Misian@
    Poziom 27  

dałem takie fotki zaby pokazać jak neony są zamontowane... jeśli takie coś nie wystarczy to proszę....

Heh koszt jednego neona to około 3zł -długośc 35cm, średnica 12mm, diody 16000mcd... a w bagażniku sa 4 a jaki efekcior :D
    Zresztą nie ukrywam że kasa mnie 3ma :( dlatego te kontowniki... heh wyszło mnie nie całe 7 metrów, a za aluminiowy kontownik zycza sobie gdzieniegdzie nawet 15zł/metr !! :[
    A czym Ty chciałbys podswietlic swój bagażnik??

• #14 05 Lis 2006 17:51
    pdmk
    Poziom 18  

Misian@ napisał:
    dałem takie fotki zaby pokazać jak neony są zamontowane... jeśli takie coś nie wystarczy to proszę....

Heh koszt jednego neona to około 3zł -długośc 35cm, średnica 12mm, diody 16000mcd... a w bagarzniku sa 4 a jaki efekcior :D
    Zresztą nie ukrywam że kasa mnie 3ma :( dlatego te kontowniczki... heh wyszło mnie nie całe 7 metrów, a za aluminiowy kontownik zycza sobie gdzieniegdzie nawet 15zł/metr !! :[
    A czym Ty chciałbys podswietlic swój bagażnik??

Prosze poprawic te razace bledy ort ;) Raz piszesz bagażnik a raz bagarznik ;) To w koncu jak jest poprawnie? ---> odsylam do przycisku PISOWNIA, lub slownika.

Katownik@Castorama kosztuje 3,99 za 3 metry ;) (cena sprzed miesiaca, w sosnowieckiej Castoramie).
    Jakbym podswietlil? Zalezy od samochodu. Do mojego DajEwo Matiz ;) to wstyd jakiekolwiek swiecidelka wsadzac, wiejskiego tuningu na sile robic nie bede.
    Jezeli byloby to jakies Mitsu 3000gt albo RX8 to jedyne co bym wsadzil to katody, ewentualnie neony diodowe w mlecznej plexi (mleczne tuby ledowe w wersji slim/thick) sterowane z uC, aby uzyskac ladnie rozposcierajace sie i rownomierne oswietlenie.

• #15 05 Lis 2006 18:16
    Misian@
    Poziom 27  

To nie jest jakieś super auto... To VW Polo...

A podswietliłem tylko dlatego, aby było widac co jest w bagażniku...
    Mi to nie zalatuje wiejskim tuningiem, wiejski tunung to "tuba" z głośnikiem za 49,99 i wzmacniacz 750W Voice Craft!

Ja mam STX AP i MOnakor Hpb 1502... wiejski tuning?? chyba że dla Ciebie. No ale spoko ;)

• #16 05 Lis 2006 18:41
    Wejper
    Poziom 15  

Misian@ -wiejski tuning to coś zrobione bez wyczucia dobrego smaku, kicz i tandeta, zazwyczaj jak najmniejszym nakładem kosztów, a czasem i pracy, twój bagażnik napewno jest kiczowaty

• #17 05 Lis 2006 20:50
    blade13
    Poziom 14  

Nie róbcie mirz0r'owi OT...

Subwoofer bardzo fajny, z mdf, ladnie i starannie wykończony! Kiedy bedzie siedizał w aucie?

• #18 05 Lis 2006 20:50
    Misian@
    Poziom 27  

Wejper to pokaż swój.... swoją zabudowe jak coś masz.... może jest i kiczowate, ale w twoich oczach.

Moje nie jest duże, ale za to skromne i z gustem! Dla mnie to sie liczy jak to gra przede wszystkim, i znając życie, bujasz sie z jakimś radyjkiem Dalco, szpanując basem z głośników boschmanna 6x9" za 99zł!

A Ty nawet nie wiesz jak sie mylisz.... Całe CA w Polo )sam bas) wyszło mnie około 800zł czyli wcale nie tak mało.... a suba sam zrobiłem, Instalacje sam ciągnąłem, wszytsko sam robiłem, nawet neony. Bo mnie nie cieszy takie coś ze se kupie, wsadzę i sie bujam...

Nie masz pojęcia ile pracy i wysiłku włożyłem w samego suba.... a Ty mi gadasz ze to jest kiczowate.... weź...

Ale nie będę Cię wyzywał od jakiś tam, wręcz przeciwnie przyjmnę krytykę :) Tobie się nie podoba, i ok. Większości podoba się, bo liczy sie efekt wizualny i akustyczny, któy jest bardzo dobry...

A tak poza tym... dla Ciebie wzmacniacz Monakor HPB 1502 jest kiczowaty?? STX AP też?? Bo mówisz że "cały bagażnik" jest kiczowaty...

A załączniki... według Ciebie tez zalatuje wiejskum tuningiem, jest kiczowate i tandetne??
    Mimo wszystko Pozdrawiam ;)
    Misian@

• #19 09 Lis 2006 18:17
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

sub mirz0r'a bardzo mi się podoba, aczkolwiek nie napisał jak go stroił.
    O ile przedłużyłeś br, ile ma w sumie cm?
    Paczkę w sumie też mógłbyś zrobić mniejszą i nic bys nie stracił, nawet 35l.
    nie zapominajmy, czyją konstrukcję oceniamy

Misian@ napisał:

Moje nie jest duże, ale za to skromne i z gustem! Dla mnie to sie liczy jak to gra przede wszystkim..

skromne neony niebieskie?
    z gustem narożnik do płyt gipsowokartonowych? są bardzo miękie i już widać, że zaczynają się giąć. Jak już, to trzeba było je sobie odpuścić, chyba że nierówno przycięty kocyk.
    Misian@ napisał:

Nie masz pojęcia ile pracy i wysiłku włożyłem w samego suba.... a Ty mi gadasz ze to jest kiczowate.

nikt tego nie neguje, ale efekt jest jaki jest.
    Jeśli ma być skromnie, to wywal te "lampki choinkowe" i zmień narożnik - koniecznie.
    Pozatym widzę subtelną różnicę pomiędzy obrazkami, które umieściłeś - mimo że na obydwu świeci się jak policyjny "kogut" :D
    załóż własny wątek, aby wszyscy mogli ocenić Twoją pracę
    Misian@ napisał:
    za aluminiowy kontownik zycza sobie gdzieniegdzie nawet 15zł/metr

Mogę Ci sprzedać kątownik 2x2 za połowę ceny z anodowanego aluminium
    kolor: złoto i srebro. :D

• #20 09 Lis 2006 19:19
    blade13
    Poziom 14  

MIsian te narozniki psuja troszke efekt Twojego suba, daj moze same plastiki na rogi albo cos tak jak ja mam? A neonki tez takie podobne sam sobie robilem do polo (identyczne jak twoje) ale mam je zamontowane nad pedałami i pod schowkiem u pasazera... www.vwpolo-klub.pl

• #21 09 Lis 2006 21:05
    Misian@
    Poziom 27  

"Kocyk" a właściwie to wykładzina, przycięta równo jest. Wcale nie widać że kątowniki się gną, bo są przykręcone chromowanymi śrubami na wkręty... co 10 cm
    "Lampek choinkowych" na pewno nie wywale, bo jak wywale to będzie "swieciło" tak jak w załączniku, czyli nie będzie świeciło, bo co ma świecić?? heh dioda z wzmaka nie wystarczy :P
    kogut policyjny miga.... mi jednostajnie świeci :P

Jeśli taki mądry jesteś, to jak mam podswietlić bagażnik?? lampka 5W z boku?? hehehe

Swój wątek mam, nie potrzebuje więcej ;)
    Kątowniki mi się te podobają... narazie nie mam ochoty ich zmieniac, i tak zostanie...

Dziwi mnie tylko jedno.... zawsze ktoś gada że coś mu sie nie podoba, hmm są tylko 2 opcje :P
    Zazdrości efektu, bo sam nie ma takiego, lub Lub ma lepsze...
    Ale spoko.... szkoda ze nie zaprezętowałeś swojego .... ;)

Pozdrawiam
    Misian@

• #22 14 Lis 2006 23:05
    Elvis18
    Poziom 14  

Bardzo fajny sub gratuluję. Czego się czepiacie Misiana? napracował się człowiek, a wam się coś nie podoba. Wg mnie jego zabudowa jest elegancka i napewno świetnie gra i wielu z was nawet czegoś takiego nie ma, tylko buszmeny, clatroniki i alpierdy wam łupią w drzwiach :lol:

• #23 15 Lis 2006 06:36
    oleczek1988
    Poziom 21  

Elvis18 - zapomniałes dodac jeszcze : voice Craft i extreme :P

• #24 18 Gru 2006 18:21
    tomaszek1234
    Poziom 16  

wczoraj zamówiłem ten sam głośnik STX Ap i mam zamiar składać paczkę taką samą jak kolega mirz0r ale zastanawiam się nad BR jakie dać czytałem tutaj że kolega dał 10 a inni proponowali mu np. 8 cm BR ?? jaki dać i ile długi ! oraz jak sie oblicza na ile jest zestrojona skrzynia bo kolega zestroił chyba na 42 i pisało że troszkę za wysoko !

• #25 19 Gru 2006 15:50
    Polu$
    Poziom 19  

Jeżeli sub będzie w bagazniku to szczerze nie robi to wiekszej różnicy czy jest strojony 5Hz w tą czy w tą strone, dlatego zawsze lepiej w takim wypadku wybrać dużą srednicę tunelu i nawet jakieś 10cm krótszy niż program wylicza. To tylko symulacja, a na dodatek w bagażniku akustyka sie znacznie zmieni.

A co do projektu to 9+/10
    Czemu nie 10? Ja jakos nie lubię gdy przez otwór B-R jest widoczne wytłumienie, nie wyglada to dobrze wizualnie, wystarczylo dac kawalek 20cm X 20cm jakiegoś czarnego materiału lub pomalowac w tym miejscu ta watoline, nie rzucało by sie tak to w oczy.

• #26 22 Gru 2006 16:39
    tomaszek1234
    Poziom 16  

A czy montowałeś tu jakąś zwrotnicę lub filtr .. ? ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME