Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny niby estradowe

25 Paź 2006 23:11 5768 24
  • #2 26 Paź 2006 00:18
    Tajoka
    Poziom 20  

Jestem chyba pierwszy:D Trochę się przyczepię. Dlaczego kocyk przybijany na gwoździki, mozna było kleić, ładniej by to wyglądało. No i rażą te dzióry pod wysokotonowymi, czyżbyś planował na początku inne? Ta niedokończona ścianka też nie wygląda estetycznie. Jedyne co mi sie podoba to zastosowanie Tonsila na wysokich:D. ALe jak zamierzasz jeszcze nad nimi popracować i zmienić z czasem ALPHARD-y to zapowiada się całkiem nieźle. Zrób sesję jak dokończysz na picuś. Pozdrawiam!!

• #3 26 Paź 2006 08:32
    305044
    Usunięty  
  • #4 26 Paź 2006 08:40
    drozdo
    Poziom 12  

Więc po co te gwoździe ? z boku jest fajnie, ale front do duzych poprawek, jak wyciałeś za dużą dziure pod wysokotonowca, to dołóż jeszcze jedną warstwę powiedzmy sklejki na przód i wtedy wytnij, albo całkowicie wymień, będzie lepiej wyglądać i lepiej działać. A jak na razie to odpowiedz na pytanie - jak to gra ?

• #5 26 Paź 2006 08:50
    305044
    Usunięty  
  • #6 26 Paź 2006 09:35
    SzokalML
    Poziom 36  

dapem 900 to to spalisz, a o reszcie nie bardzo jest co napisac, bo przedstawiles konstrukcje mocno niedokonczona.

ta watolina wyglada kiepsko przenikajac przez br i dziury po wysokotonowym. nie przesadziles aby z nia?

• #7 27 Paź 2006 10:51
    <SUB>
    Poziom 13  

załóż lepiej większego horna do wysokich, nie trzeba dorabiac scianki, walnij jakąś krate, czy obliczałes paczki?? jak z spl-em, głośniki warte polecenia?? nawet fajne ale popoprawiaj front i napisz jak gra
    pozdrawiam

• #8 27 Paź 2006 12:00
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolumny wygladaja jak by byly liczone na pale:/ Te alpierdy to porazka (ale pasmo maja lepsze od stx'a) jesli chodzi o efektywnosc wiec powinienes moco stlumic gwizdek bo bedzie strasznie krzyczal. Ogolnie to co tam sie stalo na krawedzi? Ciagales je twarza po zwirze?

• #9 27 Paź 2006 15:17
    305044
    Usunięty  
  • #10 27 Paź 2006 20:19
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

zajrzyj czasem do slownika bo tego sie czytac nie da..

• #11 30 Paź 2006 16:44
    zimny102
    Poziom 11  

Całość wygląda nawet dobrz oprócz jednego frontu. Wygląda to dośc groźnie ale nie jestem pewien czy też takie będzie... (głośne napewno ale jakościowo ?? :( ) .
    Całość ok, 4/6...
    :D Szkoda że nie pożna pokażać jak grają :P może by dało się lepiej osądzić....

Pozdro

• #12 07 Lis 2006 20:08
    Arturo2005
    Poziom 33  

Z gwoździami to lekko przesadziłeś

• #13 07 Lis 2006 21:11
    305044
    Usunięty  
  • #14 07 Lis 2006 23:10
    Hefajstos
    Poziom 35  

Ok, ok, ja nie pomyliłem ich z gwoździami, od razu widać, że są matowoczarne czyli wkręty.

Czy te GDWT były nowe? Bo 65zł za szt... Czy te alphardy, to jest ta nowa seria magnum?

Jak to wszystko gra?

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #15 08 Lis 2006 15:25
    305044
    Usunięty  
  • #16 09 Lis 2006 14:42
    gregor10
    Poziom 27  

jeszcze dozuc suba na 2x38-300-4AE i bedzie gralo i dwa dapy p900

• #17 09 Lis 2006 15:26
    305044
    Usunięty  
  • #18 10 Lis 2006 22:41
    4064484
    Użytkownik obserwowany

normalnie zlituj sie Boże, nie dość zę dapa chcą wcisnac człowiekowi (sam korzystałem przez pewien czas z dapa i ma on swoje wady i zalety) to jeszcze STX'a. STX to największy syf jaki istnieje, wszystkie hanseny dibajsi alpierdy są od tego lepsze! Kupujesz STX, podłączasz pod wzmacniacz, dajesz na niego 300 wat i właczas stoper, ządko pokazuje wiecej niż kilka sec. nie waż sie dotknąć stx bo sam Ci membrane śrubokrętem podziargam. Już lepiej kupić alpharda z serii magnum.

• #19 17 Lis 2006 18:29
    djsuchy
    Poziom 20  

Miałeś wogóle ten głośnik w rękach ? Kurcze... Przynam ze nie jest to jakiś super profesjonalny głosnik na estrade, ale jest to super głosnik na dyskoteki szkolne itd. dla młodych dj z niezbyd zasobnym portfelem, nie każdy jest w stanie wydać 800zł na b&c weź zrozum. Kazdy już wie ze w stx palą się linki ale co z tego ? Wkoncu wymiana linek nie jest trudna ani czasochłonna. Logiczne ze nie można z głosnikiem za 200zł iść na profesjonalną estrade. Ale taki subik na stx potrafi przyładować i zrobić trzęsienie.

Pozdrawiam wszystkich

• #20 03 Gru 2006 19:53
    miszkoo
    Poziom 28  

spoko troche poprawek cie czeka ale jest spoko wydaje mi się jednak że troche za dużo wydałeś na takie rzeczy jak uchwyty 65 dużo czasami warto jechać na najbliższą giełde elektroniczną

PS: kiedy ja sie wezme z ojcem za moje kolumny mam 4 paczki do złożenia.

2 paczki do nich po 2 głosniki 30 cm tonsila chyba te stare tonsile i wszystko mam kupione brakuje tylko jednej tylniej płyty

1 paczke wermony do niej mam głośnik taki zajebisty nie pamiętam jaki i jeszcze jeden taki sam głośnik też wermony ale paczki nie mam i do tych vermon musze kupić właśnie takie narożniki kocyk i cuda jaja

razem mam do złożenia 4 paczki takie zajebiste tylko czas czas może we ferie jak zrobie to pokaże

• #21 11 Lut 2007 13:22
    volt1
    Poziom 25  

Najbardziej pasuje mi to "niby". Bo na estradę bym tego nie postawił. Głośnik do bani, pudło liczone na oko. wkręty to się najpierw przykręca, a dopiero potem okleja, konstrukcja nie dokończona. A zwrotnicę, choćby jakąkolwiek to ma? Bo gwizd wysokotonowca bez zwrotnicy może zabić, albo przynajmniej doprowadzić do głuchoty.

• #22 11 Lut 2007 13:25
    Wejper
    Poziom 15  

volt1 napisał:
    Bo gwizd wysokotonowca bez zwrotnicy może zabić, albo przynajmniej doprowadzić do głuchoty.

chyba spalić wysokotonowca, z tą głuchotą i zabijaniem grubo przesadziłeś, a z obijaniem sama prawda ;p

• #23 11 Lut 2007 13:31
    volt1
    Poziom 25  

Spali się na bank, to prawda. A nie powiesz mi, że dźwięk takiego gwizdka jest przyjemny. Mnie powala z nóg.

• #24 11 Lut 2007 20:07
    Wejper
    Poziom 15  

hmm sam mam w domu i używam GDWT plus GD tonsila i mi pasuje taki dźwięk :) wydaje mi się, że gwizdek w wierności odtwarzania znacznie jakością nie ustępuje kopułce, ale jeśli mówimy o małych przestrzeniach, to kopułka dużo lepiej oddaje dźwięk na całe pomieszczenie, a nie tylko w kierunku tuby, więc tutaj dużo ważniejsze jest ustawienie kolumn, jak i odpowiednie stłumienie wysokich w wielu przypadkach, ja mam takie zboczenie, że lubię jak jest kontur, więc mi póki co nawet odpowiada GDWT, ale zamierzam go wytłumić o jakieś 3dB, na razie jednak poczekam na lepszego wzmaka

a nawiązując do tej konstrukcji, to nie podoba mi się, gdyż sam przerabiałem tą tematyke i jednak postawiłem na tonsila, a tych dziur na wysokie juz nie skomentuję ;p

• #25 12 Lut 2007 20:39
    volt1
    Poziom 25  

Miałem kolumny tonsila z głośnikami GDWT, jak i z gwizdkami kopułkowymi i też mi masują. Różnią się najbardziej charakterystyką i kierunkowością, ale będą działały zadowalająco pod warunkiem zastosowania dobrej zwrotnicy, a o tej w temacie ani słowa.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme