X

Jak podłączyć sterownik pokojowy do pieca CO olejowego

31 Oct 2006 09:35 EPEPIE
  • #1 31 Oct 2006 09:35
    EPIE
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam sterownik pokojowy EUROSTER 2005 i używany piec olejowy
    firmy WOLF-KLIMATECHNIK typ NK 2----14-20kW.
    Jak podłączyć w/w sterownik??
    Czy można go podłączyć równolegle z termostatem ,który jest w piecu??
    Czy trzeba zastosować przekaźnik ze względu na prąd???
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
    EP
  • #2 31 Oct 2006 11:58
    sla-zdu
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam. O ile rozumiem, to piec ten posiada swój sterownik, na którym ustawiasz temp. np 60stC. Z pokojowego sterownika wyprowadź dwa przewody i wstaw w szereg zasilania pompy obiegowej c.o. Mam nadzieję, że taki jest w Twojej instalacji. W strowniku pokojowym jest mały przekaźnik, który będzie przerywał obwód pracy pompy. Piec będzie trzymał zadaną temp. i "czekał" na sygnał ze sterownika pokojowego. Jego styki powinny wytrzymać prąd płynący do pompy.
    Z pozdr.
    slazdu
  • #3 04 Nov 2006 23:47
    Radek1980
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Takie roawiązanie jak proponuje kolega sla-zdu jest ZŁE, po pierwsze powoduje niepotrzebne straty kominowe ( kocioł wygrzewa się przez cały czas do temperatury ustawionej na termostacie kotła, mimo braku zapotrzebowania na ciepło ciąg kominowy go wychładza), po drugie kiedy regulator pomieszczeniowy załancza się włanczając pompę c.o pompuje w rozgrzany kocioł zimną wodę z powrotu c.o to jest zabójcze do kotła żeliwniego (2-3 lat i koniec), Nie wiem jak jest rozwiązane to w tym kotle,ale często w miejsce regulatora pomieszczeniowego w listwie podłązeniowej kotła wstawiona jest zworka oznaczona TA
  • #4 05 Nov 2006 09:31
    Raffi13
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    po prostu przetnij obwó zasilania palnika i podepnij tam termostat. wtedy palnik bedzie ci załączał tylko jeśli jest zapotrzebowanie na ciepło z termostatu.
  • #5 23 Nov 2006 13:55
    EPIE
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Zwory TA nie ma jak proponuje Radek1980.
    Propozycja Raffi3--wpiąć w obwód zasilania palnika-tylko jak??
    Teraz w obwód zasilania palnika jest włączone termostat zamontowany w piecu.
    Podłączyć regulator pokojowy równolegle czy szeregowo z termostatem piecowym????????
  • #6 24 Nov 2006 04:07
    DonRomano
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Szeregowo, w sterowniku do styków NO i COM.
  • #7 24 Nov 2006 10:14
    EPIE
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za odpowiedź.
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Czy styki regulatora pokojowego 5A wystarczą ?????
    W piecu jest termostat (nie oryginalny) dostawiony
    typ TR2 75 stopni Celcjusza 10 (2,5) A 250V.\
    Pozdrawiam EP.
  • #8 24 Nov 2006 11:08
    Ryszard49
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Sterowniki EUROSTER 2005 w zasadzie służą do ustawiania temperatury w danym ( jednym) pomieszczeniu. W moich rozwiązaniach współpracują z głowicami Z100. Każde pomieszczenie posiada zestaw sterownik + głowica. Szczegółowych wyjaśnień mogę udzielić na maila lub GG.
    Pozdrawiam.
  • #9 29 Nov 2006 01:15
    pablodoma
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    styki w eurosterze wytrzymają obciązenie nawet jeśli masz palnik z podgrzewaczem oleju

Dodano po 1 [minuty]:

pobór prądu palnika to max 3A
  • #10 30 Nov 2006 23:37
    Ryszard49
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Widzę że w tym temacie niestety jest mała orientacja wobec czego w razie problemów proszę na maila.
    Pozdrawiam.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products