Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Estradowe By Michal_Sz

Michal Sz 01 Lis 2006 16:58 4612 9
  • Witam,

Chciałbym zaprezentować Wam moje kolumny:

Konstrukcja 3 drożna:
    - Bass RW 1500
    - Środek EM 801
    - Góra STX GDWT 9/150

Kolumny Estradowe By Michal_Sz

Zapraszam do oglądania i oceny mojego tworu.

Moderowany przez tremolo:

Brak OPISU, brak schematów, brak symulacji, brak zalożeń itd. itp.

Fajne!
  • #2 01 Lis 2006 17:07
    pdmk
    Poziom 18  

0 (zero) opisu. Niewyrazne zdjecia. Co tu oceniac?
    Prosze poprawic post, tak aby byl zgodny z regulaminem tego dzialu.

• #3 01 Lis 2006 18:02
    drozdo
    Poziom 12  

Michał, jak się tak chwalisz swoim zestawem estradowym to zrób to w jednym temacie i nie zaśmiecaj niepotrzebnie forum.

• #4 01 Lis 2006 21:29
    Hansol2_pl
    Poziom 20  

Troszke za duzo tycgh wkretów kolo glosnika basowego. Jakos dziko to wyglada. Zapodaj lepsze zdjecia to pooceniamy wtedy.

• #5 01 Lis 2006 21:53
    Michal Sz
    Poziom 12  

Głóśnik niskotonowy zamocowany jest na łapach z tąd te 4 śruby...Przepraszam za jakośc zdjęc..i jak narazie niemam z kąd wziasc lepszych bo niemam cyfry..ale postaram sie załatwic(moze potrwac)

• #6 02 Lis 2006 02:16
    Tremolo
    Poziom 43  

powiedz mi skąd (tak się to piszę) wytrzasłeś pomysł odseparowania dwóch wysokotonowców (powinny byc jak najbliżej siebie). Skąd wytrzasles parametry Alpharda, skoro sadzisz że ma on taką skutecznośc jak dwie tuby STX, może nieladnie grają ale mają okolo 100dB razem.

Kolejny niekompletny opis. Wygląda jakbyś z księżyca brał te konstrukcję i mamy wierzyć że Ty zaprojektowałeś coś. Obudowa u Ciebie jak zwykle schlujna ładna. Ale to co robisz z tymi glośnikami to niezła makabra. nisko strojone, nie wiadomo jaka zwrotnica. Rozpraszanie wysokich tonów starczył by jeden wysokotonowy nad albo obok średniotonowego - dwa działają jak wzajemne modyfikatory charakterystyki kierunkowej, po za tym dwa są zbędne jeden to i tak za dużo (chyba że lubisz bawic się korektorami a tak pewnie jest - chyba że dobrze zaprojektowales zwrotnicę - ale tu jest kolejny problem nie widze żadnego schematu, to wszystko jest walnięte in blanco.

Dlatego "ostrzegam", za Twoją pozytywną prace możesz dostać ostrzeżenie.

przydały by się zdjęcia środka, z przebiegu pracy z symulacji...

• #7 02 Lis 2006 15:46
    Michal Sz
    Poziom 12  

A więc tak....
    Paczki te miały byc do nagłaśniania małych dyskotek,18nastek itp...
    na początku w sekcji niskotonowej znajdowały sie głóśnik hw1500 lecz zagraly 5 imprez i akurat miałem kase i wymieniłęm na RW1500

Wymiary:wysokośc;80cm, szerokośc;52cm, i głębokośc;40cm
    BR to 75mm i głębokie na ok 10 cm..
    Wnętrze w całości wytłumione gąbką 3cm
    Na spodzie kolumn znajdują się gniazda na statywy..
    Wysokotonowce są zastosowane 2 poniewaz wydawałó mi sie że 1 niewytrzyma mocowo..a pozatym i tak wedlug mnie jak używam ich razem z subami to brakuje ich troche...a to ze tak są rozmieszczone to tylko z powodu kłopotów z brakiem miejsca...może i by się je tak dało zamontowac ale tak wyszło...mam już gotowe nowe płyty na przody takwięc napewno zrobie to inaczej przy przerubce..
    Schemat zwrotnicy dołoże może nawet jeszcze dzis....

• #8 02 Lis 2006 17:52
    Tremolo
    Poziom 43  

Brakować ich moze bo się wzajemnie wygaszają w niektórych miejscach po za tym odwrotnie mogłes je wpiąć do zwrotnicy.

I jakie to jest strojenie tego BR? czy na pewno dobrze je zestroiłeś (rezonans Helmholtza do głośników o takich wysokich dobrociach QtsQes i Qms i niskim Fs)

• #9 02 Lis 2006 18:33
    wow
    Poziom 27  

Siemka obudowa na oko czy liczona? Zrób lepsze zdjęcia i zdjęcia srodka lub z postępów pracy! Ale chęci się liczą 4/6

• #10 28 Gru 2006 11:13
    Michal Sz
    Poziom 12  

Witam..
    Obudowa na oko ale to już nie pierwsza taka konstrukcja więc dobrze to gra..Zaraz koledzy wyskoczą że ''na oko to chłop w szpitalu umarł''
    A programy też się mylą nie są dokładne..

Proszę o dalsza ocenę:!::D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME