Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

VW Golf III 1.9td świece żarowe

mision 05 Lis 2006 20:35
  • #1 05 Lis 2006 20:35
    mision
    Poziom 9  

Mam problem chciałbym sprawdzić świece czy działają poprawnie a niebardzo wiem jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc

• Pomocny post
    #2 05 Lis 2006 20:58
    porter
    Poziom 14  

Aby mieć 100 % pewność czy są OK to musisz je wymontować. Następnie sprawdzić omomierzem czy ich rezystancja wynosi z reguły około 1 om. Jeśli tak to są sprawne. Można jeszcze pokusić się o sprawdzenie czy prawidłowo się nagrzewają. Aby to sprawdzić potrzebny jest akumulator i kawałek dość grubego przewodu. Opierasz świecę o zacisk mimusowy akumulatora a w miejsce gdzie podlączany jest przewód zasilający świecę podajesz kawałkiem przewodu plus akumulatora. Uwaga świece te są szybkogrzejne i chwilowe podanie zasilania spowoduje ich rozgrzanie do czerwoności.
    Miałem kiedyś przypadek że świeca na miernik była OK lecz posiadała uszkodzenie wewnętrzne i nagrzewała się jedynie przy gwincie. Powodowało to że silnik kulał po uruchomieniu.

• #3 06 Lis 2006 13:41
    mision
    Poziom 9  

Zrobie tak tylko jak mam je wykręcić żeby ich nie uszkodzić.Jakie świece będom najlepsze do tego samochodu?I czy omomierz to miernik elektryczny?

• Pomocny post
    #4 06 Lis 2006 14:40
    Zygik
    Poziom 20  

Witam!Proponuję nie wykręcać świec ale je rozłączyć i pojedyńczo mierzyć omomierzem (bardzo trudny dostęp do świec).W razie stwierdzenia przerwy świecy dopiero ją wykręć .Z reguły wysiadają świece w 2 i 3 cylindrze a w Golfach sa już świece które albo grzeją dobrze i nie tylko przy gwintach albo dostają przerwy.Poza tym świece w tym typie grzeją jeszcze po odpaleniu silnika przez ok3 min .Pozdrawiam Zygik.

• #5 06 Lis 2006 21:09
    mision
    Poziom 9  

dziękuje za porady tak zrobie.Ale mam jeszcze takie pytanie kiedy świece są dostatecznie nagrzane gotowe do odpalenia czy wtedy jak zgaśnie kontrolka czy jak słychać takie cyk.

• #6 06 Lis 2006 21:19
    serg77
    Poziom 15  

grzeja okolo 20 sekund,lampka gasnie wczesniej

• #7 07 Lis 2006 19:00
    mision
    Poziom 9  

Dziękuje za porady jedna była niesprawna wymieniam 4 tylko niewiem jakie będom najlepsze

• #8 07 Lis 2006 19:18
    viper555
    spec od auto-elektro

Zostają tylko firmówki Bosch, Beru lub inne znane firmy bo na podróbkach wiele nie pojeżdzisz, tylko cena dosyć spora ale się opłaca. Pozdr.

• #9 13 Lut 2007 12:44
    mision
    Poziom 9  

Dziękuje za pomoc świece wymienione.Chciałbym zamknąć ten temat tylko niewiem jak.Proszę o pomoc

• #10 13 Lut 2007 12:48
    Maly
    Poziom 27  

Obok przycisku "odpowiedz" masz kłódeczkę, naciśnij na nią to zamkniesz temat.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty