X

VW Golf III 1.9td świece żarowe

mision 05 Nov 2006 20:35
  • #1 05 Nov 2006 20:35
    mision
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Mam problem chciałbym sprawdzić świece czy działają poprawnie a niebardzo wiem jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc
  • Helpful post
    #2 05 Nov 2006 20:58
    porter
    Level 14  
    Helpful post? (+1)
    Aby mieć 100 % pewność czy są OK to musisz je wymontować. Następnie sprawdzić omomierzem czy ich rezystancja wynosi z reguły około 1 om. Jeśli tak to są sprawne. Można jeszcze pokusić się o sprawdzenie czy prawidłowo się nagrzewają. Aby to sprawdzić potrzebny jest akumulator i kawałek dość grubego przewodu. Opierasz świecę o zacisk mimusowy akumulatora a w miejsce gdzie podlączany jest przewód zasilający świecę podajesz kawałkiem przewodu plus akumulatora. Uwaga świece te są szybkogrzejne i chwilowe podanie zasilania spowoduje ich rozgrzanie do czerwoności.
    Miałem kiedyś przypadek że świeca na miernik była OK lecz posiadała uszkodzenie wewnętrzne i nagrzewała się jedynie przy gwincie. Powodowało to że silnik kulał po uruchomieniu.
  • #3 06 Nov 2006 13:41
    mision
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Zrobie tak tylko jak mam je wykręcić żeby ich nie uszkodzić.Jakie świece będom najlepsze do tego samochodu?I czy omomierz to miernik elektryczny?
  • Helpful post
    #4 06 Nov 2006 14:40
    Zygik
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam!Proponuję nie wykręcać świec ale je rozłączyć i pojedyńczo mierzyć omomierzem (bardzo trudny dostęp do świec).W razie stwierdzenia przerwy świecy dopiero ją wykręć .Z reguły wysiadają świece w 2 i 3 cylindrze a w Golfach sa już świece które albo grzeją dobrze i nie tylko przy gwintach albo dostają przerwy.Poza tym świece w tym typie grzeją jeszcze po odpaleniu silnika przez ok3 min .Pozdrawiam Zygik.
  • #5 06 Nov 2006 21:09
    mision
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    dziękuje za porady tak zrobie.Ale mam jeszcze takie pytanie kiedy świece są dostatecznie nagrzane gotowe do odpalenia czy wtedy jak zgaśnie kontrolka czy jak słychać takie cyk.
  • #6 06 Nov 2006 21:19
    serg77
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    grzeja okolo 20 sekund,lampka gasnie wczesniej
  • #7 07 Nov 2006 19:00
    mision
    Level 9  
    Dziękuje za porady jedna była niesprawna wymieniam 4 tylko niewiem jakie będom najlepsze
  • #8 07 Nov 2006 19:18
    viper555
    spec od auto-elektro
    Helpful post? (0)
    Zostają tylko firmówki Bosch, Beru lub inne znane firmy bo na podróbkach wiele nie pojeżdzisz, tylko cena dosyć spora ale się opłaca. Pozdr.
  • #9 13 Feb 2007 12:44
    mision
    Level 9  
    Dziękuje za pomoc świece wymienione.Chciałbym zamknąć ten temat tylko niewiem jak.Proszę o pomoc
  • #10 13 Feb 2007 12:48
    Maly
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Obok przycisku "odpowiedz" masz kłódeczkę, naciśnij na nią to zamkniesz temat.
  Search 4 million + Products
Browse Products