X
  • #1 10 Nov 2006 21:59
    slysly
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    mam problem z dogrzaniem ostatniego kaloryfera dokładnie jego spodu stwierdziłem słaby obieg wody a przyczynąjest zawór bypas nie wiem jak on sie fachowo nazywa dopuszcza on wode z tłoczenia pompy na ssanie w razie spadku ciśnienia np jak jest zapchany filtr na ssaniu , odkręciłem przewód i widać ten zawór on ma śrubke chyba regulacyjną ale nie wiem w którą strone kręcić żeby on sie zamknął ,może ktoś miał podobne problemy lub zna temat będe wdzięczny za każdą pomoc
  • #2 11 Nov 2006 01:04
    pablodoma
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Jaką masz pewność, ze przyczyna leży po stronie by-pass`u?. Może wystarczyło by założyć kryzy na wcześniejszych grzejnikach, lub jęśli posiadasz zawory z wstępną nastawą to je troche przymknąć.
    pozdrawiam
  • #3 11 Nov 2006 11:10
    slysly
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    wszystkie grzejniki są okryzowane zapomniałem powiedzieć ,robiłem eksperyment zostawiałem 1 grzejnik najdalej oddalony i też nie rozgrzewał sie cały
  • #4 17 Nov 2006 11:26
    Dora4
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    to masz źle ustawiony zawór na by passie albo za mała pompka
  • #5 17 Nov 2006 11:32
    slysly
    Level 8  
    pompka jest oryginalna ,ja nie ogrzewam domu tylko mieszkanie więc nie może być za mała czy wiesz jak ten zawór regulować? żeby go domknąć oczywiście ,w prawo cz w lewo kręcić ?
  • #6 18 Nov 2006 06:15
    DonRomano
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Jaki to zwór, jakiej firmy.
    Zrób jakąś fotkę.
    Może zawory na poprzednich grzejnikach są źle wyregulowane?
  • #7 20 Nov 2006 09:06
    Dora4
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Po co ci ten zawór? Montuje się je wtedy gdy na instalacji są zamontowane na wszystkich grzejnikach zawory termostatyczne, ale to nie możliwe bo w łazience ich się nie montuje i naq bojlerze. Na dobrą sprawę to lepsza byłaby pompka z sterowaniem elktronicznym. Sama dostosowuje się do wymagań instalacji i reguluje sobie obroty przez co mniejsze zużycie prądu!!. Wracając do twojego zaworu to zasada działania oparta jest na spręzynie z odpowiednią charkterystyką prawdopodonie jak skręcisz maksymalnie w prawo to powinien być zamknięty. Może być jeszcze nieprawidłowo dobrany otwierać się gdy jest zamknięty? Przeslij fotkę.
  • #8 20 Nov 2006 12:39
    slysly
    Level 8  
    niestety fotki nie zrobie bo zawór jest wbudowany w kotle musiałbym kocioł rozkręcić ,jak odkręce przewód bypasowy to widać właśnie tylko tą śrubke nic spróbuje ją wkręcić ,wiesz objaw jest taki jak byłby zatkany filtr na ssaniu pomki a jest czysty
  • #9 21 Nov 2006 00:55
    De Soto
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Coś tu nie gra... U004 nie ma wbudowanego bypass'u!!!
    Jest tam zwykły mechaniczny zawór trójdrożny przestwiany różnicą cisnien po odkreceniu CWU. Stawiam na zanieczyszczenie ww zaworu...
    Jeżeli masz wszystko poodpowietrzane, ciśnienie w normie i wyregulowana instalacje to musi chodzić! Pompa ma wystarczająca moc, zapewniam. Zawór trójdrożny sie nie domyka i pompie łatwiej mielić w wewnętrznym obiegu.
  • #10 21 Nov 2006 12:42
    slysly
    Level 8  
    może sie źle określiłem z tym bypasem, wkażdym razie na schemacie zawór o który mi chodzi nazywa sie przelewowy i część podgrzanej wody krąży sobie przez ten zawór w obiegu kotła zamiast do kaloryferów , czy można jakoś sprawdzić zawór trójdrogowy nie rozkręcając go?
  • #11 21 Nov 2006 14:28
    Dora4
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Wcześniej pomyliłem posty wejdź w post "Problem z jednym grzejnikiem - nowo zamontowanym". Są tam pliki do ściągnięcia do twojego kotła instrukcja obsługi, montażu, serwisowa i inne.
  • #12 21 Nov 2006 20:15
    slysly
    Level 8  
    Dora4 wpisałem w wyszukiwarke ten post który mi podałeś i nic ,nie wiem jak to znaleźć
  • #13 22 Nov 2006 05:56
    DonRomano
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Ale dlaczego ty się czepiłeś tego kotła?
    Piszemy Ci, że masz źle ustawiony zawór ale pod grzejnikiem.
    Tam również stosuje się zawory z by-pasem np. takie do instalacji 1-rurowej.
    Zrób fotkę zaworu pod grzejnikiem a wszystko będzie jasne
  • #14 22 Nov 2006 07:42
    Dora4
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    16 Lis 2006 21:48 Re: Problem z jednym grzejnikiem - nowo zamontowanym
    Na tym forum umieściłem instrukcje
  • #15 22 Nov 2006 08:25
    Adam-T
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    slysly wrote:
    Dora4 wpisałem w wyszukiwarke ten post który mi podałeś i nic ,nie wiem jak to znaleźć

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic624861.html
  • #16 22 Nov 2006 10:55
    slysly
    Level 8  
    DonRomano my sie nie rozumiemy pisze od początku że zawór jest wbudowany w kocioł a Ty mi o grzejniku piszesz , temat uważam za zamknięty dzięki
  • #17 02 Dec 2006 03:53
    De Soto
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Sprawdzić można, naprawić bez rozkęcania sie nie da. Po lewej stronie na dole kotła jest zsepół membrany [takie cos jak ufo w pionie], mosiężny. Przytwierdzony do takiego poważniejszego mosięznego elementu do którego od dołu dochodzi płytowy wymiennik CWU. Nad wymienikiem jest małe plastilowe pudełko z dwoma kablami. To czujnik z mikroprzełacznikiem wykrycia CWU. Zaczepiony jest blaszką, zawleczka. Trzeba ja wyciągnąć, zdjąc ww miktoprzełącznik. Bedzie tam taki metalowy kruciec. po odkręceniu CWU, kruciec ten musi sie wysunąć, po zakręceniu- schować. Po jego schowaniu trzeba spróbować go dopchnąc mechanicznie [tępy rzedmiot] jeżeli da sie dopchnąć, znaczy ze zawór trójdrozny zabrudzony, nie cofa sie na swoje położenie wyjściowe [napędzane sprężyna].
  Search 4 million + Products
Browse Products