Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przedłużyć kabel USB aby działał?

Jaremko 12 Lis 2006 16:50 7656 6
  • #1 12 Lis 2006 16:50
    Jaremko
    Poziom 14  

Witam, mam taki problem - chcę odstawić drukarkę od komputera na jakieś 4 metry, ale nie mogę ponieważ przy tak długim kablu komputer nie widzi drukarki przez kabel USB. Gdy tylko drukarkę podłączę poprzez kabel 1,80 metra to wszysko działa jak trzeba.
    Pytanie: czy nie ma jakiś wzmacniaczy USB aby można było przedłużyć kabel bez żadnych strat?

• #2 12 Lis 2006 17:00
    Platon
    Spec od komputerów

Tak. Teoretycznie przewód USB może mieć 5m, ale wlasnie takie urzadzenia jak drukarki moga odmowic wspolpracy. Czy kabel który masz, ma "beczke"? Takie zgrubienie okrągłe? Jak ma, to kup repeater lub hub USB - ale z wlasnym zasilaniem. W ten sposób przedłużysz link USB.

• #3 12 Lis 2006 17:09
    Jaremko
    Poziom 14  

Czy chodzi o huby USB - rozgałęźniki z własnym zasilaniem? I drugie pytanie: o ile wtedy będę mógł przedłużyć połączenie USB?

• #4 12 Lis 2006 19:31
    346789
    Usunięty  
  • #5 12 Lis 2006 19:58
    Jaremko
    Poziom 14  

Kable USB to ja ma różnej długości, ale działa tylko przewód do 2 metrów. Chcę znaleźć sposób, aby móc przedłużyć połączenie drukarki z komputerem, ze względu na usytuowanie (wymuszone) drukarki w pokoju.

• Pomocny post
    #6 12 Lis 2006 22:26
    vikelf
    Poziom 12  

Na allegro znajdziesz huby usb z zasilaczem za kilkanaście zł. Upewnij się, czy zasilacz jest dołączony do zestawu.
    Ja osobiście miałem drukare canona i z przewodem 5m działała bez problemu.

• Pomocny post
    #7 12 Lis 2006 22:43
    Platon
    Spec od komputerów

Tak chodzi o rozgalezniki z wlasnym zailaniem.
    Kabel USB można przedłużać hubem/repeaterem max 5 razy.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme