Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 12 Lis 2006 19:33
    bach
    Poziom 8  

Mam problem. Nastawiając temp. wody ciepłej na max. temperatura na piecu wskazuje 80 °C , a woda jest co najwyżej ciepła. Co to jest? Czy można to jakoś wyregulować?

• #2 13 Lis 2006 18:57
    bach
    Poziom 8  

Czy wystarczy odkamienić wymiennik cwu ? Czy to może być przyczyna? Proszę o radę.

• #3 14 Lis 2006 00:15
    Adam-T
    Poziom 35  

Wielce prawdopodobne, że to jest właśnie przyczyną. Czyszczenie wymiennika napewno nie zaszkodzi.

Pozdr
    Adam

• #4 14 Lis 2006 01:22
    msaklak
    Poziom 11  

jak wyzej napisal kolega odkamienienie wymiennika nie zaszkodzi a ponadto mozesz sprawdzic czt zawór 3-drogowy przypadkiem nie przepuszcza (czyli jak w czasie poboru cieplej wody rurka od zasilania ogrzewania - z reguly po prawej stronie- nie robi sie ciepla)

• #5 14 Lis 2006 17:24
    bach
    Poziom 8  

Dzięki za rady. Wyczyściłem zawór trójdzielny, ale wymontowanie wymiennika cwu niestety mnie przerasta. Jest umieszczony z tyłu pieca i nie wiem jak się tam dostać. Może ktoś już to robił w tym piecu i wie jak się tam najprościej dostać? Z góry dziękuję!!!

• #6 18 Lis 2006 15:10
    bach
    Poziom 8  

Wyczyściłem zawór i wymiennik płynem do odkamieniania instalacji CO i wszystko działa O.K. Dziękuję jeszcze raz za porady .

• #7 26 Mar 2008 23:02
    xylof66
    Poziom 9  

Podaj nazwę tego płynu, i gdzie można go zakupić?

• #8 27 Mar 2008 20:30
    bach
    Poziom 8  

Ten płyn to retermozan(chyba).Jest to płyn używany do odkamieniania instalacji CO,tylko instalacja musi być z metalu szlachetnego lub PCV . To co mnie dręczyło (a raczej mój piec) to zakamieniony wymiennik.Trzeba wyjąć wymiennik i go odkamienić tym płynem i wtedy będzie OK. Pozdrawiam! P.S. Ten płyn nie jest polski zdaje się , że szwajcarski

• #9 27 Mar 2008 20:39
    xylof66
    Poziom 9  

Dzięki. Mam instalację z miedzi, ale grzejniki stalowe,
    W zasadzie najbardziej chodzi o kamień w wymienniku.
    Czy wystarczy wlać ten płyn do zdemontowanego wymiennika, czy też należy
    ciągle przepuszczać przez niego strumień - jak mi doradzał mechanik?
    Paweł

• #10 27 Mar 2008 21:00
    bach
    Poziom 8  

Wystarczy wlać i czekać. Płyn przestanie się pienić wtedy można zobaczyć jak woda przelatuje przez wymiennik po ciśnieniem np.kran lub przewód od prysznica. Ale odkamienianie może potrwać cały dzień lub dłużej.Do puki płyn sie pieni trzeba czekać i koniecznie zdemontuj wymiennik w tym piecu jest on przykręcony na jedna śrubę na śrubokręt krzyżakowy i klucz nr 6 (chyba). Życzę powodzenia!(i cierpliwości)

• #11 27 Mar 2008 22:14
    xylof66
    Poziom 9  

Dziękuję za poradę.
    Z demontażem nie będzie najmniejszych problemów, już to robiłem, tylko nie znałem sposobu na pozbycie się kamienia.
    Jeszcze raz dzięki
    Paweł

• #12 27 Mar 2008 22:28
    DonRomano
    Poziom 33  

Może być również LAPEX bądź KAMIX.
    W razie braku zastosuj kwas solny.

• #13 27 Mar 2008 22:31
    xylof66
    Poziom 9  

No tak, przecież te produkty są ogólnie dostępne w sklepach AGD.
    No widzisz jak dobrze jest się poradzić starszego kolegi :)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty